Bcsla most

Gyorsan és egyszerűen elérheted a legfontosabb, folyamatosan aktualizált információkat, ha az itt (lejjebb) található megfelelő gombokra kattintasz!

MENETREND – EREDMÉNYEK 2022/2023 SPORTFEJLESZTÉSI PROGRAM 2022/2023 PÁLYARENDSZABÁLYOK  PROSPEKTUS KAPCSOLAT  EDZŐK – MUNKATÁRSAK JELENTKEZÉS

Akadémista játékosokkal a keretben győzött ismét a vármegyei gárda

Békéscsaba 1912 Előre II.–Nagyszénás SE 4-2 (2-0)

A Vármegyei I.-es labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre II. csapata a Nagyszénás SE együttesét látta vendégül április 21-én. Az akadémia játékosokat is a keretben tudó lila-fehér gárda egy rengeteg kihagyott helyzetet felvonultató derbin gyűjtötte be sorozatban ötödik győzelmét.

Jakab Péter a mérkőzésről elmondta, mérkőzés egy fontos esemény volt a bajnokságban, mert a csapat a Nagyszénás elleni előző két mérkőzése nem sikerült jól.

– Így volt miért küzdenünk, valamint a felzárkózásunknak is egy fontos állomása volt ez a találkozó, amennyiben egy biztosnak tűnő három pontot kellett bezsebelnünk. A dobogóra kerülés lényeges állomásai, hogy a mögöttünk álló csapatoktól is szerezzük meg a bajnoki pontokat – tette hozzá Jakab Péter.

A felnőtt csapat most kevesebb játékost tudott delegálni, valamint az ifjúsági csapatainknak az előző napon idegenbeli mérkőzéseik voltak, így nehezebb helyzetben voltunk az összeállítást illetően. A mérkőzést jó ritmusban kezdtük, hamar átvettük a kezdeményezést és már a 13. percben előnyt tudtunk szerezni egy szép akció után, amikor is Mágocsit csak szabálytalanul tudták szerelni a büntető területen belül. Ilyés Tamás magabiztosan értékesítette a büntetőt. A fölényünk továbbra is megmaradt, ezt jelezték a helyzeteink, valamint a mezőnyfölényünk is. A második gól is megszületett a 23. percben Hursán révén (most is Mágocsi volt az előkészítő). Innentől kezdve sorozatban alakítottuk ki a helyzeteinket, de a legnagyobbakat is ki tudtuk hagyni. Semmi sem sikerült, pedig egyszerűen le tudtuk volna zárni a mérkőzést. A második félidőt ugyanúgy kezdetük, mint ahogyan befejeződött az első, majd Ilyés Tomi végre betalált, de egy perc múlva szinte a semmiből szépített a Nagyszénás. Ennek ellenére cseréltünk, két 2007-es születésű fiatalt is csapatba állítottunk (Molnár és Göblyös). A mérkőzés képe nem változott, jöttek a kimaradt helyzetek, pedig nagyon sok labdát szereztünk a támadó térfélen, de nem tudtuk jól befejezni az akcióinkat! Ez után jött a fekete leves, hiába fogyatkozott 10 főre egy kiállítás után a vendég Nagyszénás, ennek ellenére az egyik szórványos kontrájuk után büntetőhöz jutottak, amit be is tudtak rúgni, így felzárkóztak 3-2-re. Végül a 88. percben egy szép akció után Gedó Gergő góljával tudtuk lezárni a mérkőzést – ismertette Jakab Péter.

A vármegyei csapatban ezúttal 7 fiatal játékos kapott szerepet. A bajnoki találkozón Pusztai OlivérGöblyös Sándor, Molnár Márkó, Orvos Levente, Gedó Gergő, Rostás Szilárd és Tóth Patrik ölthette magára a csapat mezét. A második számú csapatban ezúttal 25 százalékos volt az utánpótlás játékosok aránya.

Az akadémista játékosok közül Pusztai Olivér kezdőként, 55 percet töltött a pályán, Göblyös Sándor és Molnár Márkó 39 percet volt játékban, Orvos Levente 32 percig volt játékban, Gedó Gergő 20 percet kapott edzőitől, Rostás Szilárd 15 percig segítette csapatát, Tóth Patrik pedig a cserepadon kapott helyet. Az akadémia fiatalok közül Gedó Gergő góllal, Rostás Szilárd pedig gólpasszal segítette csapatát.

Az egész mérkőzésen nagy fölényben játszva futballoztunk és ha kihasználjuk a kínálkozó lehetőségeinket akár 5-6 góllal is nyerhetünk volna. Nagyobb felelősséggel kell játszani, mert előbb- utóbb ez megbosszulhatja magát! Jöhet a következő mérkőzés az egyre jobban teljesítő Medgyesbodzás ellen, majd az OMTK elleni fontos találkozó. Egyelőre csak ennyire nézünk előre, mindig a következő mérkőzésre koncentrálva kell lépésenként előbbre jutni kitűzött céljaink felé – értékelt Jakab Péter.

A Békéscsaba 1912 Előre II. csapata továbbra is versenyben van a dobogóért, amely felé a Medgyesbodzás SE elleni hazai fordulóban tehet újabb lépéseket.

Diákolimpiai döntőben az akadémia növendékekkel felálló Lencsési-suli csapata

Szarvason rendezték meg a Labdarúgó-diákolimpia II. korcsoportos vármegyei döntőjét. A Lencsési Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola csapata az első helyen fejezte be a küzdelmeket.

A vármegyei bajnokcsapatban több akadémista játékos is szerepet kapott, akik Nagy Mihály és Futaki Krisztián felkészítésével a kaposvári az országos döntőben vívhatják ki az országos bajnoki címet.

A csapat névsora: Bálint Kristóf, Futaki Krisztián Dániel, Szalai Csanád, Gere-Bényei Máté, Urbán Péter, Seres Benett, Mochnács Balázs, Kovács Levente, Czinkota István, Restye Botond, Szalai Zénó.

Gratulálunk!

(A diákolimpia eredmények nem teljesek, várjuk a a további helyezéseket, érmeket, sikereket, amelyeket természetesen megjelentetünk a weboldalon és a közösségi felületeinken!)

A Békéscsaba Labdarúgó Akadémia ismét egy nemes ügy mellé áll!

A lila-fehér egyesület labdákat ajánlott fel különdíjként a XV. Fuss a sérült gyermekekért jótékonysági futóeseményre. Az akadémia a távok teljesítésével is segíti a rendezvényt, hiszen a club több tagja is felveszi futócipőjét.
Az eseményről itt látható bővebb információ.

Algyőn találkozott a mezőny tagjaival az U10-es csapat

A csapatkép az előző, kisvárdai fordulóban készült.

A Békéscsaba 1912 Előre SE U10-es csapata az MLSZ tornasorozatának ötödik fordulójában lépett pályára. A Hrabovszki Ákos vezette lila-fehér gárda szolnoki, szegedi és kecskeméti ellenfelekkel találkozott.

Hrabovszki Ákos elmondta, csapata a torna elejétől kezdve jó hangulatban és motiváltan focizott. Hozzátette: a keret pozitív hétvégén van túl, kiemelkedő és jó egyéni teljesítményben sokkal többet kapott vissza a gyerekektől, mint a korábbi fordulókban.

– A szolnoki csapat elleni mérkőzéseken már az elején magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést és rengeteg helyzetet sikerült kialakítanunk. Több esetben az ellenfél térfelén történő hatékony labdaszerzéseinknek köszönhetően, több alkalommal eredményesek tudtunk lenni. A Kecskemét elleni mérkőzéseken rendre az elején sikerült több gólos előnyt kialakítanunk, ami megadta a kezdő lökést ezeken a találkozókon. Rengeteg párharcot sikerült nyernünk, mind támadásban, mind védekezésben. A Szeged elleni mérkőzéseken sajnos rendre sokkal bátortalanabbul és ötlettelenebbül kezdtünk, melyet a képzett ellenfelünk rendre kíméletlenül kihasznált – értékelt Hrabovszki Ákos.

A csapat tagjai: Belicza Bálint, Seres Benett, Molnár Miklós, Bende Máté, Somogyvári Ádám, Kohut Noel, Urbán Péter, Csicsely Patrik, Zsombok Barnabás, Omiljak Márton és Szabó Zalán

A dobogós elleni döntetlennel folytatta a bajnokságot az U14-es csapat

Szolnoki MÁV UFC–Békéscsaba 1912 Előre SE 1-1 (0-1)

Az U14-es labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE U14-es csapata a Szolnoki MÁV UFC otthonában lépett pályára április 21-én.

A lila-fehér együttes az előző fordulóban 2-1-es arányban győzött a tabella negyedik helyén álló kecskeméti rivális ellen. Dürgő Péter gárdája a folytatásban a dobogó harmadik helyén álló szolnoki riválisához utazott.

Békéscsaba 1912 Előre SE: Benkő, Balla (Bozsányi), Jass, Kovács, Benyovszki, Fülöp, Rotár, Stumpf (Batta), Rucz, Bodnár (Kőnig), Tóth (Rózsavölgyi). Csere: Belanka, Szöllősi. Edző: Dürgő Péter

A találkozót a vendégcsapat kezdte jobban, a jó mentalitással játszó lila-fehér együttes már a mérkőzés elején megszerezte a vezetést. A 19. percben Rotár Botond talált a szolnoki kapuba. A hazai gárda az 59. minutumban mentette döntetlenre a fordulót, amikor büntetőből kiegyenlítette az állást.

– Büszke vagyok a srácokra, ismét nagyon jó mentalitással játszottak, ebben úgy érzem sokat fejlődtünk és bízom benne, hogy a szezonban ezután is ezt a karaktert mutatjuk majd – értékelt Dürgő Péter.

A Békéscsaba 1912 Előre SE U14-es csapata a folytatásban hazai pályán fogadja a közvetlen rivális Szeged-Csongrád Grosics Akadémia együttesét.