A kiállítások megpecsételték az U14-es gárda sorsát

Egri Labdarúgó SK– Békéscsaba 1912 Előre SE 3-1 (0-1)

Az U14-es bajnokság Keleti csoportjában szereplő Békéscsaba 1912 Előre SE csapata a bajnokság 16. fordulójában az Eger LSK otthonában lépett pályára.

Békéscsaba 1912 Előre SE: Hunyadi, Boldis (Paraizs), Mezei (Krasznai), Varga, Nagy (Barta), Zsilinszki, Závoda, Molcsán (Berki), Győrfi, Szikora és Keepeczky. Csere: Babecz. Edző: Dürgő Péter és Lászik Milán.

A Békés vármegyei klub korosztályos együttese kiválóan kezdte a tavaszi szezont, a Sajóvölgye Focisulit 2-4-es arányban győzte le, majd hazai pályán lépett át mezőkövesdi riválisán 5-1-es eredménnyel. A házigazda egri gárda egy győzelem és egy vereség után a mezőny alsó harmadából várta riválisát.

Dürgő Péter edző elmondta, a békéscsabai alakulat a mérkőzés első félidejében nagy fölényben játszott, a 39. percben a vezetést sikerült is megszereznie. A hazai gárda kontrákból vezetett támadásokat a vendég kapura, még egy büntetőt is rúghattak, ám minden igyekezetük ellenére békéscsabai vezetéssel mehettek pihenőre a felek.

A második félidő elején hideg zuhanyként érte a vendégcsapatot Varga Viktor kiállítása, azemberelőnybe kerülő hazai csapat három perccel később ki is egyenlítette a találkozó állását. A megfogyatkozott viharsarki együttes a nehézségek ellenére is kiválóan állta a sarat, a 61. minutumban azonban már az egri riválisnál volt az előny. 2-1.

Nyolc perccel később ismét villant a piroslap a játékvezető kezében, amikor ismét egy lila-fehér játékos jutott a kiállítás sorsára. A kettős emberelőnyben játszó vendéglátó gárda tíz perc múlva megszerezte harmadik gólját, amellyel el is döntötte a három pont sorsát.

– Az első félidőben, bár nem játszottunk jól, de kontrolláltuk a mérkőzést, sokat birtokoltuk a labdát és helyzeteket is sikerült kialakítanunk a visszahúzódó ellenféllel szemben. A második félidőt nehéz értékelni, mi sose voltunk egy durva, tiszteletlen csapat, sárga lapot is alig kapunk, azt hiszem ezen a mérkőzésen se szolgáltunk rá – értékelt Dürgő Péter.

A Békéscsaba 1912 Előre SE U14-es csapata a tabella nyolcadik helyéről várja az éllovas UTE elleni hazai fordulót.