Az éllovas ellen is megállta a helyét az U19-es női csapat

Gyulai Amazonok–Békéscsaba 1912 Előre SE 6-3 (5-2)

Az U19-es női labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos csapata az éllovas Gyulai Amazonok együtteséhez utazott november 9-én.  A lil-fehér keret az őszi szezon záró fordulójában kiváló mentalitással vette fel a ritmust éllovas riválisával.

Békéscsaba 1912 Előre SE: Sánta Fruzsina, Bali Krisztina, Sovány Natália, Hajdú Júlia, Kovács Lívia, Daróczi Fruzsina, Megyeri Petra, Tulkán Mónika, Szamosi Kata, Böőr Enikő (Harsányi Anna), Szabó Boglárka. Edző: Kesjár Ruben.

A lila-fehér gárda a mezőny középcsapatként érkezett a száz százalékos teljesítménnyel a tabella élén álló fürdővárosi ellenfeléhez. A békéscsabai együttes azonnal beleállt a találkozóba, Szabó Boglárka révén pedig a vezetést is megszerezte a 14. minutumban. A folytatásban már a gyulai keret akarata érvényesült négy góllal terhelte meg vendége hálóját. A félidő vége előtt ismét Szabó Boglárka labdája talált utat a gyulai kapuba, majd egy hazai gól foglalta keretbe az első játékrészt. 5-2.

A fordulás után gólváltás alakult ki a két csapat között. Szabó Boglárka az 56. percben meglőtte saját maga és csapata harmadik gólját, az utolsó gólt azonban a hazai keret szerezte, beállítva a mérkőzés végeredményét.

Kesjár Ruben a mérkőzésről elmondta, a csapata több tanulsággal tűzdelt mérkőzéssel zárta az őszi szezont, ami pozitív képet vetíthet elő a folytatásra.  A legfontosabb, hogy kivétel nélkül minden játékosom elő tudta hozni magából a karakterének megfelelő stílusjegyeket és azokat át tudta ültetni a csapatjátékba, színesítve azt.

– Alig voltunk túl a bemelegítésen, amikor szembesültem vele, hogy egyik alapemberem számára nem fog elkezdődni a mérkőzés. Biztos vagyok abban, hogy ez a körülmény is hatással volt arra, ahogy belementünk a küzdelembe, hiszen így már Katáért is játszottunk. A terveink alapján iparkodtunk lezárni a számunkra veszélyes a területeket és terelni a játékot. A lövések onnan és olyan erősséggel érkeztek a kapunkra, ahogy azt szerettük volna. Szemmel látható volt, hogy ez nem fekszik ellenfelünknek. Sovány Natália erőszakos letámadását és gólpasszát követően meg is tudtuk szerezni a vezetést. Azzal, hogy a stabil védekezés mellett támadásban felvállaltunk egy kockázatosabb játékot, magában hordozta a lehetőségét, hogy jobban kinyíljunk. Ezt és a becsúszó hibáinkat is kiaknázva a gyulaiak fordítottak. Mi ragaszkodtunk az alapjátékunkhoz és egy újabb góllal bizonyítottuk, hogy van bennünk kurázsi és nem tervezzük feladni. A félidőben korrigáltunk azokon a pontokon, ahol éreztük a visszaesést. Megpróbáltunk ennek megfelelően fordulni, aminek a hozadéka Szabó Boglárka 56. percben szerzett újabb találata lett. Mesterhármasával nem csak saját, de társai erőfeszítését is megkoronázta. Ahogy telt az idő, fokozatosan jelentkeztek a fáradtság tünetei. Lassabban reagáltunk és a veszélyes zónákban becsúsztak a rossz döntések. Nem mindig értünk oda védekezésben és az összjátékban is többet vétettünk. Ezzel párhuzamosan nőtt a nyomás a kapunk előtt, de Sánta Fruzsina védéseinek és a csapat önfeláldozó védekezésének köszönhetően képesek voltunk a kritikus pillanatokban hárítani. Sajnos az utolsó találatot, egy ápolás miatt emberhátrányba kerülve, már nem tudtuk elkerülni. Ettől függetlenül döntetlenre hoztuk ezt a félidőt, ami nem kis teljesítmény a csapatomtól – ismertette.

A Békéscsaba 1912 Előre SE U19-es csapata a tabella hetedik helyéről várhatja a tavaszi folytatást, amikor a St. Mihály FC együttesét fogadja a Kórház utcában.

– Görcsösség nélkül, felszabadultan, bevállalósan fociztunk és élveztük a helyzetet. A pálya minden területén ügyesen kompenzáltunk és segítettük egymás játékát. Sok energiát fektettünk a védekezésbe ennek ellenére számos helyzet és a találatok is bizonyították, hogy maradt erőnk az építkezésre, a támadások befejezésére is. Előfordult, hogy egyes periódusokban 1-2 játékosomat elvitte a szíve, de ha a listavezetővel szemben is magabiztosnak érzik magukat, szemet tudok hunyni felette. Az eredmény számomra sokadlagos kérdés. Az elképzelt taktika egyes elemeinek alkalmazását nem tette ugyan lehetővé a már említett helyzet, de amit gyakorolunk, az visszaköszönt. Ma is megfelelő mentalitással és önbizalommal kezdtük el, tartalommal töltöttük meg a 90 percet és emelet fővel hagytuk el a pályát. Egytől-egyig minden játékosom megérdemelné, hogy név szerint kiemeljem. Méltó versenytársak voltunk, rákényszerítve ellenfelünket arra, hogy a legjobbját hozza ki magából. Megtisztelő számunkra, hogy eddig az egyetlen gárda lehetünk a mezőnyben, aki elmondhatja magáról, hogy három gólt szerzett idegenben, a kivételes játékerőt képviselő Amazonok csapata ellen. Gratulálunk és további sok sikert kívánunk nekik! A lányaimra büszke vagyok, nagyszerű játékosok – értékelt Kesjár Ruben.