Bravúros győzelem akadémista segítséggel

Az NB III.-as labdarúgó-bajnokság 37. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre FC II. csapata a Körösladány MSK együtteséhez utazott május 14-én. A lila-fehér gárda akadémista játékosokkal a keretben győzött (1-2) élmezőnyhöz tartozó megyei riválisával szemben.

Jakab Péter elmondta, a klub saját nevelésű játékosainak aránya ezúttal 91 százalék volt, a keretben pedig tíz, jelenleg is az Akadémián nevelkedő fiatal kapott helyet.

Az U19-es fiatalok közül Bacsa KrisztiánOrvos Levente, Komáromi Csongor, Rajsli Tamás kezdőként kapott szerepet, Sztankó László, Vörös Barnabás, Kuzma Hunor csereként lépett pályára, Tóth Alexander, Csák Albert és Borbély Boldizsár pedig a kispadon kapott helyet. A pályára lépő akadémista játékosok közül Bacsa Krisztián és Orvos Levente végig játszotta a mérkőzést, Komáromi Csongor 70 percet töltött a pályán, Rasjli Tamás sérülés miatt a 44. minutumban elhagyni kényszerült a pályát, Sztankó László pedig 50 percen át segítette csapatát.

Jakab Péter hozzátette, saját nevelésű játékosaira támaszkodó csapata megmutatta, hogy van benne kurázsi, ki kell emelnie a mentális erőt, amely az egyenlítő gól után játékban tartotta a keretet.

Az akadémisták közül Bacsa Krisztián végig jól védekezett és kiemelkedő teljesítményt nyújtott, Orvos Levente gólpassza mellett, a második félidőre alaposan feljavult a játékával vétette észre magát, Sztankó Lászlónak voltak jó labdaszerzései és kiválóan védekezett, Vörös Barnabásnak is voltak jó próbálkozásai támadásban, de ő is inkább a védekezésben nyújtott teljesítménye miatt volt kiemelendő.