Győzelemmel zárta a bajnokságot az U15-ös csapat

Békéscsaba 1912 Előre SE–Szeged-Grosics Akadémia 4-2 (2-1)

Az U15-ös labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata a Szeged-Grosics Akadémia együttesét fogadta május 27-én. A lila-fehér gárda a szezon utolsó bajnoki mérkőzését játszotta a 4-es Honvéd utcai komplexumban.

Békéscsaba 1912 Előre SE: Hunyadi, Lyachó, Egri (Takács), Giczey (Szklenár), Kolarovszki Martin, Kolarovszki Milán, Bárnai (Aradszki), Komlósi (Földvári-Nagy), Paulik (Lázár), Molnár, Dankó (Hoffmann). Edző: Szeverényi Péter és Dürgő Péter.

A hazai gárda az előző fordulóban döntetlent játszott a VFC Use vendégeként, míg aktuális riválisa egygólos siker után érkezett a Békés vármegyei arénába. A két rivális az őszi szezonban is találkozott egymással, akkor 4-0-s szegedi győzelem született.

Szeverényi Péter a mérkőzésről elmondta, az első félidőben nagyon nagy százalékban sikeresek voltak a csapat labdakihozatalai, viszont ezekből a támadóharmadban már nem sikerült jó döntéseket hoznia, így kevés lila-fehér helyzet volt az első 20-25 percben.

– Indokolatlanul kicsit visszább is húzódtunk a saját térfelünkre, ezzel magunkra is húztuk az ellenfelet, amely így ki is alakított több ziccert, de az egy évvel fiatalabb Hunyadi mindig a helyén volt vagy a védőink sikeresen mentettek – ismertette.

A félidő felétől feljebb tolta a védekezést a hazai gárda, ezzel pedig kevésbé tudott mit kezdeni az ellenfél. A hazai fölény a 30. percben érett góllá, amikor Komlósi egy remek egyéni teljesítmény után megszerezte a vezetést csapatának. A vendégcsapat azonban egy védelmi hibát kihasználva villámgyorsan kiegyenlítette a mérkőzés állását, ám Lyachó góljával hazai vezetéssel mehettek pihenőre a csapatok.

– A második félidőt nem kezdtük jól, az első 10-15 percben körülményesen játszottunk, viszont egy kontra támadásból Giczey révén megszereztük a harmadik gólunkat, amely mentálisan össze is törte egy kicsit az ellenfelet – tette hozzá a gárda edzője.

A félidő 59. minutumában Giczey ismét betalált a szegedi kapuba, majd egy vendég gól foglalta keretbe a mérkőzést.

A Békéscsaba 1912 Előre SE U15-ös csapata megszerezte kilencedik győzelmét, amellyel a mezőny hatodik helyén fejezte be 2020/2023-as szezont.

– Örülök, hogy boldogan zárhatjuk le a szezont. Gratulálok mindenkinek a mai és az egész szezonban nyújtott teljesítményéért és hozzáállásáért – értékelt Szeverényi Péter.