Hazai pályán győzött az ezüstérmes ellen az U19-es gárda

Békéscsaba 1912 Előre SE–Várda Labdarúgó Akadémia 2-1 (1-0)

Az U19-es labdarúgó-bajnokság soros fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata a Várda LA együttesét látta vendégül április 19-én.

Békéscsaba 1912 Előre SE: Zábráczki, Komáromi, Bacsa, Varga (Szabó), Borbély, Orvos, Pusztai (Bíró), Csák, Rajsli (Ilyés), Marik, Sztankó (Werle). Csere: Pavló, Csikós és Mladonyiczki. Edző: Marik László.

A békéscsabai gárda a tabella alsó harmadából várta a találkozót, míg ellenfele a mezőny második helyéről érkezett riválisához.

Mindkét együttes nagy vehemenciával kezdte a találkozót, a hazai gárda a kombinatívabb támadásoknak köszönhetően többször is felért a kisvárdai kapu elé. A békéscsabai helyzetek a 45. percben érettek góllá, amikor Orvos talált a vendég kapuba. 1-0.

A második félidőben komoly adok-kapok alakult ki a két rivális között, ám a 64. minutumban Marik góljával a hazai együttes növelte előnyét. 2-0.

A vendégcsapat a játékrész utolsó harmadában óriási nyomást helyezett a békéscsabai gárdára, több esetben is Zábráczki kapus bravúrjaira volt szükség az eredmény megőrzéséhez. A 87. percben azonban már ki tudta használni ellenfele hibáját a kisvárdai csapat, ám erejéből csak a szépítésre futotta.

– Nagyon nagy fegyvertény, hogy ebben a bajnokságban már másodszor győztük le a Kisvárdát. Mindenki beleadott mindent és igazi csapatként játszottunk, ez volt a kulcs a győzelemhez – értékelt Marik László.

A Békéscsaba 1912 Előre SE U19-es csapata a következő fordulóban a frissen a második helyre fellépett DVSC otthonában lép pályára.