Majd a teljes U19-es csapat szerepet kapott az NB III.-as győzelemben

Az NB III.-as labdarúgó-bajnokság 36. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre FC II. csapata a Jászberényi FC együttesét látja vendégül május 7-én. A hazai gárda teljes egészében békéscsabai nevelésekre támaszkodva nézett szembe ellenfelével. A találkozó utolsó húsz percében szinte az egész U19-es gárda a pályán volt.

Jakab Péter elmondta, a klub saját nevelésű játékosainak aránya ezúttal is 100 százalék volt, a keretben pedig tizenkét, jelenleg is az Akadémián nevelkedő fiatal kapott helyet.

Az U19-es fiatalok közül Tóth Alexander, Bacsa Krisztián, Orvos Levente, Rasjli Tamás és Marik Soma kezdőként kapott szerepet, Sztankó László, Kuzma Hunor, Csák Albert, Komáromi Csongor és Borbély Boldizsár csereként lépett pályára, Zábráczki Szabolcs pedig a kispadon kapott helyet. A pályára lépő akadémista játékosok közül Tóth Alexander, Orvos Levente, Rasjli Tamás és Marik Soma végig játszotta a mérkőzést, a cserék közül Bacsa Krisztián 75 percet töltött a pályán, Csák Albert pedig 45 percet kapott edzőjétől.

Jakab Péter hozzátette, a találkozót nagyon rosszul kezdte a csapat, az ellenfél a semmiből szerzett vezetést, de az egyenlítő gólig legalább 7-8 nagy helyzet maradt ki.

– Meggyőző fölénnyel nyertünk, 72 százalékos volt a labdabirtoklásunk és 31 kapura lövésünk volt. Ez nemcsak azt jelenti, hogy a jó fizikai állapotunk eredménye volt a győzelem, hanem az is látható, hogy nagy tudásbeli különbség volt a két csapat játékosai között – ismertette.

A szakember kiemelte, az akadémisták közül mindenki hozzátette a magáét a sikerhez. A pályára lépő játékosok közül Rajsli Tamás és Marik Soma góllal és gólpasszal emelkedett ki, Bacsa Krisztián góllal segítette csapatát, Orvos Levente gólpasszal hálálta meg a bizalmat, Csák Albert pedig két találathoz segítette társait.

–  Büszke vagyok rá, hogy csak békéscsabai nevelésekkel játszottunk a mérkőzésen. Az is szép dolog, hogy az utolsó 20 percben két játékos kivételével a teljes U19-es gárda volt a pályán – értékelt Jakab Péter.