Pontot vesztett Győrben az U15-ös csapat

Gyirmót SE Győr–Békéscsaba 1912 Előre SE 3-0 (1-0)

Az U15-ös labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata a Gyirmót SE Győr együtteséhez utazott április 22-én.

Békéscsaba 1912 Előre SE: Kovács, Lyachó, Egri, Benyovszki, Kolarovszki Martin, Bárnai, Lázár (Földvári-Nagy),  Komlósi (Szklenár), Molnár, Aradszki, Dankó (Paulik). Edző: Szeverényi Péter.

A békéscsabai együttes egy hazai győzelem után utazott riválisához, míg riválisa Kecskeméten hagyta bajnoki pontjait. A tabella első harmadából érkező ellenfelek ősszel is találkoztak egymással, akkor 4-1-es békéscsabai győzelem született.

Szeverényi Péter a mérkőzésről elmondta, csapata az első 15-20 percben enerváltan játszott, a párharcok nagy részét elveszítette, ezáltal több helyzetet is kidolgozott ellenfele. A hazai gárda már a 14. percben szerezte meg a mérkőzés vezető gólját, amely azonban a vendég együttesnek adott lendületet.

– A vezető gól után összeszedtük magunkat és visszajöttünk a mérkőzésbe, így nekünk is volt több olyan szituáció, amikor a védelem mögé tudtunk kerülni, de vagy ziccert hibáztunk, vagy az utolsó döntés nem volt megfelelő. Fordulás után azonnal egy helyzetet alakítottunk ki, viszont az ellenfél öt perc alatt két gólt is szerzett kontrából, amiket egyéni hiba előzött meg. A 20. perctől mi próbáltunk játszani a bunkerfocit játszó ellenfél ellen, viszont ma nem volt meg a csapatban az az átütő erő és dinamika, amely sokszor jellemzi a játékunkat – értékelt Szeverényi Péter.

A Békéscsaba 1912 Előre SE U15-ös csapata a tabella ötödik helyéről várhatja a Nyíregyházi Spartacus FC elleni hazai mérkőzést.