Szoros mérkőzésen hullajtott pontokat az U17-es csapat

ZTE FC–Szeged-Csongrád Grosics Akadémia 2-1 (1-1)

Az U17-es labdarúgó-bajnokságban szereplő Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos csapata a pontvadászat soros fordulójában a ZTE FC gárdájához utazott március 14-én. Dávid Zsolt és Szenti Zoltán alakulata egy hét alatt harmadik mérkőzését játszotta a pontvadászatban.

Békéscsaba 1912 Előre SE: Takács, Avramucz, Lipcsei (Nagy), Sztankó, Sirokmán (Mihály), Balázs (Oláh), Döme (Rózsavölgyi), Szemenyei, Sinka, Urbán, Kurai (Hőgyes). Edző: Dávid Zsolt és Szenti Zoltán.

A békéscsabai együttes március 8-án kiélezett döntetlent játszott a Szeged-Csanád Grosics Akadémia csapatával, majd két nappal később a gólpárbajban osztozott a pontokon a Főnix Gold gárdájával (2-2). A korosztályos alakulat a folytatásban a ZTE FC otthonában lépett pályára, hogy közvetlen riválisával nézzen farkasszemet.

A két együttes nagy lendülettel kezdte a találkozót, a viharsarki gárdán azonban érezhető volt az elmúlt két mérkőzés fáradtsága. A hazai gárda a 19. percben részt talált a vendégek védelmén, ám Oláh Roland a félidő vége előtt kiegyenlítette a találkozó állását.

A második játékrészben is komoly párharcok alakultak ki, mindkét együttes ellenfele hibáira építette játékát. . A 66. minutumban a hazai gárda kihasználta a két rivális sebességkülönbségét és ismét megszerezte a vezető gólt. A vendégcsapat folyamatosan próbálta kihasználni játéktudását, ám a lefújásig nem tudta kiegyenlíteni a találkozó állását.

– Fáradtan és fásultan mozogtak a srácok a mai mérkőzésen, sajnos nem volt meg a kellő sebesség sem a játékosokban, sem a játékunkban. Elmarasztalni nem akarom a srácokat, mert egy hét leforgása alatt ez volt a harmadik tétmérkőzésünk, ami nagyban befolyásolta a játékunk minőségét. Többet szerettünk volna kihozni az elmúlt három találkozóból, egy kicsit csalódottak is vagyunk, de nincs idő keseregni szombaton már vár minket a következő feladat – értékelt Dávid Zsolt.

A Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos csapata a következő fordulóban a KTE LA együtteséhez utazik március 18-án.