Akadémista góllal nyert a vármegyei csapat

Békéscsaba 1912 Előre II.–Jamina SE 1-0 (1-0)

A Vármegyei I.-es bajnokság 18. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre II. csapata a Jamina SE együttesét látta vendégül március 21-én. Az akadémista játékosokkal felálló gárda egygólos győzelmével megkezdheti a dobogó harmadik fokának ostromlását.

A lila-fehér gárda az előző fordulóban pontokat veszített szeghalmi riválisa ellen, így mindenképpen győznie kellett a két nagy múltú városi csapat csütörtöki párharcában.

Jakab Péter elmondta, a Jamina SE nem tartozik a könnyű ellenfelek közé, ugyanis sok nagy mérkőzéstapasztalattal rendelkező játékosa van, akik régóta edződnek a megyei I. osztályban.

– A harcosságuk kiemelkedő a vármegyei mezőnyből. Szóval nem néztünk könnyű találkozó elé, az őszi fordulóban is csak az utolsó pillanatokban sikerült megszereznünk ellenük a bajnoki 3 pontot – tette hozzá.

A lila-fehér gárda az első félidőben kiválóan játszott, teljesen beszorította a vendégcsapatot. Jakab Péter és Balog Zsolt kerete sok helyzetett alakított ki, ezek közül az egyiket sikerült gólra váltani, amikor Pusztai Olivér talált a jaminai kapuba.

– Ebben az időszakban lendületesen és igen harcosan játszottunk. A labdabirtoklásunk 62 %-os volt, ami egyértelmű fölényünket jelezte, csak mi rúgtunk szögletet (4) és a Jaminának csak 1 kapuralövési kísérlete volt ebben az időszakban. Jól használtuk ki a felfutó védőink lendületét, így elég sok lehetőségünk adódott, ebből azonban csak egyet tudtunk értékesíteni, így az ellenfél közel tudott maradni hozzánk. Gyorsan tudtunk váltani mindkét átmenetben, így a védekezésünk ebben az időszakban nagyon jól működött. A második félidőben próbáltunk még nagyobb nyomást adni az ellenfélre, de hiába rúgtunk 6 szögletet is, nem tudtunk újabb gólt szerezni. A vendégek is kezdtek fáradni, ezzel egyidejűleg egyre több volt a kakaskodás és a játék tördelése részükről, sajnos ebben mi is partnerek lettünk, így elég sok sárgalapot szedtünk össze a végén, valamint egy kiállításba is belefutottunk. Futó Zsombor kiválásával megszűnt magabiztosság és a rutin a csapatunkban. Ez azt eredményezte, hogy az utolsó 15 percben teljesen beszorultunk a térfelünkre és a vendégeknek itt több lehetőségük is nyílott a gólszerzésre. Egy ízben Somogyi Pali hatalmas bravúrjára is szükség volt a gól elkerülése érdekében. A viharos végjáték ellenére azonban itthon tudtuk tartani a három bajnoki pontot, ez most fontos szempont volt a bajnokságban való megfelelő számszerű szereplés érdekében – ismertette Jakab Péter.

A vármegyei csapatban ezúttal 8 fiatal játékos kapott szerepet. A bajnoki találkozón Harmati Zoltán, Rostás Szilárd, Gedó Gergő, Pusztai Olivér, Orvos Levente, Csikós Elek, Kurai Levente és Takács Boldizsár ölthette magára a csapat mezét. A második számú csapatban 46 százalékos volt az utánpótlás játékosok aránya.

Az akadémista játékosok közül Harmati Zoltán 68 percet volt játékban, Rostás Szilárd és Gedó Gergő 51 percet töltött a pályán, Pusztai Olivér 45 percig segítette csapatát, Gedó Gergő és Csikós Elek 28 percet volt játékban, Kurai Levente 10 percet percet kapott edzőitől, Takács Boldizsár pedig a cserepadon kapott helyet.

Az akadémista fiatalok közül Pusztai Olivér góllal hálálta meg a bizalmat.

A vármegyei gárda 58 százalékban birtokolta a labdát, 219 jó passzt teljesített, 155 megnyert párharca mellett pedig 21 alkalommal lőtt kapura.

– Összességében nem vagyok elégedetlen, hiszen több, a felnőttben kevesebbet játszó fiatal labdarúgónknak is tudtunk játékperceket adni, ami nagyon fontos szempont. Ezen kívül az UP játékosok közül is volt 2-3 igen jó teljesítményű labdarúgó a pályán, ez szintén előre mutató volt. A kiállítás mellett, két hiányosságot lehet kiemelni a találkozóval kapcsolatban: az első az a tanulság, hogy mennyire szükségünk van a rutinosabb játékosok segítségére, a másik probléma pedig, hogy nagyon sok helyzet kell ahhoz, hogy gólt tudjunk rúgni. Ezen a mutatón fontos lenne javítani, meg kell találnunk tavasz legjobb góllövőit, mert az elmúlt 5 mérkőzésen csak 4 rúgott gólig jutottunk – értékelt Jakab Péter.

A Békéscsaba 1912 Előre II. csapata a tabella negyedik helyéről várhatja a Gyomaendrődi FC elleni, hazai mérkőzést.