Akadémista játékosokkal a keretben győzött ismét a vármegyei gárda

Békéscsaba 1912 Előre II.–Nagyszénás SE 4-2 (2-0)

A Vármegyei I.-es labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre II. csapata a Nagyszénás SE együttesét látta vendégül április 21-én. Az akadémia játékosokat is a keretben tudó lila-fehér gárda egy rengeteg kihagyott helyzetet felvonultató derbin gyűjtötte be sorozatban ötödik győzelmét.

Jakab Péter a mérkőzésről elmondta, mérkőzés egy fontos esemény volt a bajnokságban, mert a csapat a Nagyszénás elleni előző két mérkőzése nem sikerült jól.

– Így volt miért küzdenünk, valamint a felzárkózásunknak is egy fontos állomása volt ez a találkozó, amennyiben egy biztosnak tűnő három pontot kellett bezsebelnünk. A dobogóra kerülés lényeges állomásai, hogy a mögöttünk álló csapatoktól is szerezzük meg a bajnoki pontokat – tette hozzá Jakab Péter.

A felnőtt csapat most kevesebb játékost tudott delegálni, valamint az ifjúsági csapatainknak az előző napon idegenbeli mérkőzéseik voltak, így nehezebb helyzetben voltunk az összeállítást illetően. A mérkőzést jó ritmusban kezdtük, hamar átvettük a kezdeményezést és már a 13. percben előnyt tudtunk szerezni egy szép akció után, amikor is Mágocsit csak szabálytalanul tudták szerelni a büntető területen belül. Ilyés Tamás magabiztosan értékesítette a büntetőt. A fölényünk továbbra is megmaradt, ezt jelezték a helyzeteink, valamint a mezőnyfölényünk is. A második gól is megszületett a 23. percben Hursán révén (most is Mágocsi volt az előkészítő). Innentől kezdve sorozatban alakítottuk ki a helyzeteinket, de a legnagyobbakat is ki tudtuk hagyni. Semmi sem sikerült, pedig egyszerűen le tudtuk volna zárni a mérkőzést. A második félidőt ugyanúgy kezdetük, mint ahogyan befejeződött az első, majd Ilyés Tomi végre betalált, de egy perc múlva szinte a semmiből szépített a Nagyszénás. Ennek ellenére cseréltünk, két 2007-es születésű fiatalt is csapatba állítottunk (Molnár és Göblyös). A mérkőzés képe nem változott, jöttek a kimaradt helyzetek, pedig nagyon sok labdát szereztünk a támadó térfélen, de nem tudtuk jól befejezni az akcióinkat! Ez után jött a fekete leves, hiába fogyatkozott 10 főre egy kiállítás után a vendég Nagyszénás, ennek ellenére az egyik szórványos kontrájuk után büntetőhöz jutottak, amit be is tudtak rúgni, így felzárkóztak 3-2-re. Végül a 88. percben egy szép akció után Gedó Gergő góljával tudtuk lezárni a mérkőzést – ismertette Jakab Péter.

A vármegyei csapatban ezúttal 7 fiatal játékos kapott szerepet. A bajnoki találkozón Pusztai OlivérGöblyös Sándor, Molnár Márkó, Orvos Levente, Gedó Gergő, Rostás Szilárd és Tóth Patrik ölthette magára a csapat mezét. A második számú csapatban ezúttal 25 százalékos volt az utánpótlás játékosok aránya.

Az akadémista játékosok közül Pusztai Olivér kezdőként, 55 percet töltött a pályán, Göblyös Sándor és Molnár Márkó 39 percet volt játékban, Orvos Levente 32 percig volt játékban, Gedó Gergő 20 percet kapott edzőitől, Rostás Szilárd 15 percig segítette csapatát, Tóth Patrik pedig a cserepadon kapott helyet. Az akadémia fiatalok közül Gedó Gergő góllal, Rostás Szilárd pedig gólpasszal segítette csapatát.

Az egész mérkőzésen nagy fölényben játszva futballoztunk és ha kihasználjuk a kínálkozó lehetőségeinket akár 5-6 góllal is nyerhetünk volna. Nagyobb felelősséggel kell játszani, mert előbb- utóbb ez megbosszulhatja magát! Jöhet a következő mérkőzés az egyre jobban teljesítő Medgyesbodzás ellen, majd az OMTK elleni fontos találkozó. Egyelőre csak ennyire nézünk előre, mindig a következő mérkőzésre koncentrálva kell lépésenként előbbre jutni kitűzött céljaink felé – értékelt Jakab Péter.

A Békéscsaba 1912 Előre II. csapata továbbra is versenyben van a dobogóért, amely felé a Medgyesbodzás SE elleni hazai fordulóban tehet újabb lépéseket.