Akadémista játékosokkal a keretében győzte le dobogós riválisát a vármegyei csapat

Békéscsaba 1912 Előre II.–Szarvasi FC 1905 3-0 (2-0)

A Vármegyei I.-es labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre II. csapata a Szarvasi FC 1905 együttesét fogadta a 4-es Honvéd utcában. Az akadémista fiatalokat is foglalkoztató második számú együttes értékes győzelemmel ostromolja a dobogó legalsó fokát.

A lila-fehér gárda az előző fordulóban 4-2-es arányban legyőzte gyomaendrődi ellenfelét, a gólokból pedig Gedó Gergő és Puszta Olivér is kivette a részét. Az újabb sikernek köszönhetően Jakab Péter és Balog Zsolt gárdája egyre közelebb lép az élen álló hármashoz, a soros fordulóban pedig a tabella második helyén álló szarvasi riválisával nézett szembe.

Jakab Péter elmondta, a soros mérkőzés egy fontos állomása volt a gárda felzárkózásának, hiszen a dobogóra kerülés lényeges állomásai, hogy az előtte álló csapatoktól szerezzen bajnoki pontokat.

– A szarvasi gárda szintén nem feltett kézzel jött hozzánk, ők is meg akarták tartani a második helyüket a tabellán, így az előzetes várakozások szerint is egy jó mérkőzésre volt kilátás. A felnőttcsapat most több játékost tudott delegálni, mint az előző hetekben, valamint az ifjúsági csapatainknak sem volt mérkőzése, így nagyobb lehetőségeink voltak a felállást illetően – ismertette.

A mérkőzést jó ritmusban kezdte a hazai gárda, hamar átvette a kezdeményezést, Mágocsi találatával pedig már a 13. percben előnyt tudott szerezni egy nagybedobás után. A lila-fehér együttes fölénye a folytatásra is megmaradt, ezt jelezte a keret helyzetei is, valamint a két, kapufát eltaláló lövése is. A második gól azonban csak a félidő hajrájában érkezett, amikor Kóródi szép és pontos lövéssel vette be a Szarvas kapuját. 2-0.

–  A második félidőben megtörténtek a tervezett cseréink, bár már az elsőben is kellett változtatni Óvári sérülése miatt. Ez egy kicsit megtörte lendületünket, valamint a Szarvas is más hozzáállással kezdett futballozni ebben az időszakban. A támadásaink után gyors ellenkontrákkal veszélyeztettek és többször is kellett Fortuna segítsége, hogy elkerüljük a szépítő találatot. Azonban a mi ellentámadásainkban is benne volt a gól veszélye, mert a vendégek mindent egy lapra feltéve rohamoztak, így egy-egy labdaszerzés után létszámfölényben tudtunk támadni. A megnyugtató gól ennek ellenére csak a 89. percben jött el, amikor is egy ilyen kontra végén Ilyés talált a kapuba – sorolta a történteket Jakab Péter.

A vármegyei csapatban ezúttal 6 fiatal játékos kapott szerepet. A bajnoki találkozón Harmati ZoltánRostás SzilárdOrvos Levente, Pusztai OlivérMolnár Márkó és Tóth Patrik ölthette magára a csapat mezét. A második számú csapatban ezúttal 38 százalékos volt az utánpótlás játékosok aránya.

Az akadémista játékosok közül Harmati Zoltán 95 percet volt játékban, Rostás Szilárd 64 percet töltött a pályán, Orvos Levente 59 percet volt játékban, Pusztai Olivér 36 percig segítette csapatát, Molnár Márkó 18 percet percet kapott edzőitől, Tóth Patrik pedig a cserepadon kapott helyet.

A vármegyei gárda 62 százalékban birtokolta a labdát, 278 jó passzt teljesített, 135 megnyert párharca mellett pedig 16 alkalommal lőtt kapura.

– Az első félidő kiváló teljesítménye alapján megnyugtató vezetésre tudtunk szert tenni és ezt az előnyt meg tudtuk őrizni a jobb minőségű cserejátékosaink révén a mérkőzés végéig. A Szarvas szervezetten és nagy elszántsággal játszott, így egy nagyon hasznos mérkőzést tudtunk magabiztosan megnyerni, ezzel közelebb tudtunk kerülni az éllovas hármashoz. Jöhet a második lépcső, a Gyula elleni pénteki találkozó. Amennyiben ott is hasonló teljesítményt tudunk nyújtani, úgy látótávolságon belülre tudnánk kerülni a dobogóért vívott harcban – értékelt Jakab Péter.

A Békéscsaba 1912 Előre II. csapata a tabella negyedik helyén várja a folytatást, 4 pont távolságra a dobogótól. A lila-fehér gárda a következő fordulóban az éllovas Gyulai Termál FC együttesét látja vendégül.