Beérte a listavezetőt az U16-os csapat

Békéscsaba 1912 Előre SE–Sajóvölgye Focisuli 1-1 (1-1)

A Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos csapata a labdarúgó-bajnokság hétközi fordulójában a Sajóvölgye Focisuli együttesét fogadta május 24-én.

Békéscsaba 1912 Előre SE: Tóth, Anda, Avramucz, Göblyös, Molnár, Jass (Oláh), Nagy (Homoki), Vörös, Giczey, Sinka, Tompa (Benyovszki). Csere: Bódán, Susánszky és Szabó. Edző: Kéri Roland és Fehér Zsolt.

A lila-fehér együttes az előző fordulóban kecskeméti riválisa ellen gyűjtötte be bajnoki pontjait, így a tabella második helyéről várhatta a folytatás. Kéri Roland és Fehér Zsolt együttese a hétközi fordulóban a tabella alsó harmadából érkező Sajóvölgye Focisuli gárdájával nézett szembe a 4-es Honvéd utcai komplexumban.

A lila-fehér együttes egyetlen ponttal lemaradva követte az első helyen álló együttest, egy győzelemmel átvehette volna a vezetést a C csoport küzdelmeiben. A feleket a szakadó esőben alaposan felázott talaj fogadta, amely mindkét gárdának alaposan feladta a leckét.

Kéri Roland a mérkőzésről elmondta, csapata kiegyenlített első félidőt játszott ellenfelével, ahol sok egyéni hibát és csúszkálást láthattak a szurkolók az esőt követően, amelyhez az ellenfél jobban alkalmazkodott.

A 17. percben a vendégcsapat szerzett szereztek vezetést egy komoly egyéni hiba után. A hazai gárda még a félidőben kiegyenlítette a találkozó állását. Az utolsó percekben egy kiváló összjáték után Vörös kapott jó labdát, amelyet higgadtan helyezett a kapuba. 1-1.

– Sok esetben nem voltunk a helyünkön és az előzetesen megbeszélt második labdák összeszedése sem működött. A második játékrészben a fent említett hibákat átbeszéltük és nagyon nagy mezőnyfölényben játszottunk és rengeteg lehetőség volt, amelyekből nem sikerült kihasználni egyet sem, így maradt a döntetlen – ismertette a lila-fehér gárda edzője.

A Békéscsaba 1912 Előre SE U16-os csapata döntetlenjével pontszámban beérte listavezető ellenfelét, a hétvégi fordulóban pedig akár át is veheti a vezetést a C csoport mezőnyében a DEAC elleni hazai mérkőzésen.

– A foci néha ad, néha pedig elvesz. Most az utóbbi történt. Egy nagyobb gólaránnyal is megnyerhető mérkőzés lett döntetlen, de megyünk tovább. Dicséret illeti a srácokat a második félidőben mutatott akarat és játék miatt. Sajnos a helyzetek… – értékelt Kéri Roland.