Békéscsaba 1912 Előre – Nyíregyháza Spartacus FC

1-2 (1-0)

Időpont: 2019. augusztus 24. (szombat) 12:00 óra

Helyszín: Kórház utcai Stadion

Gólszerzők: Zelik Csaba (44. perc), Matyi Zoltán (71. perc), Tóth Ákos (74. perc).

Az első félidőben főképp a mezőnyben pattogott a labda, de a 44. percben a csabaiak szerezték meg a vezetést Zelik Csaba jóvoltából. Fordulás után viszont megváltozott a mérkőzés képe és a 71. percben a középső harmadban, saját térfélen szerzett labdából gyors ellentámadás alakult ki. Tóth Ákos az oldalvonal mellől, a tizenhatos vonallal egy magasságban élesen laposan adta be a labdát, amelyre a támadást végig kísérő Matyi Zoltán érkezett és laposan, higgadtan a bal sarokba lőtt, 1-1. Három perccel később a hazai csapat térfelén Németh Csaba labdaszerzése után jó ütemű mélységi átadással játszotta meg Tóth Ákost, aki a labdaátvételével bekerült a büntetőterületen belül és 14 méterről nagy gól lőtt a bal felső sarokba, ezzel megszerezve a mérkőzés győztes találatát, 1-2.