Hazai pályán győzött az U15-ös csapat

Az U15-ös labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE U15-ös csapata a Mezőkövesd Zsóry FC együttesét látta vendégül a 4-es Honvéd utcai komplexumban április 19-én.

Békéscsaba 1912 Előre SE: Hunyadi, Boldis (Horváth), Barta (Molcsán), Nagy (Pásztor), Szeles, Paraizs, Závoda, Győrfi, Mezei, Urbán, Dudaszeg. Csere: Milák. Edző: Kéri Roland

A lila-fehér gárda az előző fordulóban 6-ás eredménnyel győzte le soros riválisát, így továbbra is a tabella harmadik helyéről várhatta a folytatást. Kéri Roland kerete az őszi szezonban 2-1-es vereséget szenvedett Mezőkövesden, így plusz motivációval lépett pályára a hazai fordulóban.

A lila-fehér együttes már a mérkőzés elején átvette a játék irányítását ellenfelétől, majd a 19. percben Paraizs góljával a vezetést is megszerezte. A folytatásban is maradt a hazai fölény, amelyet a 31. minutumban Győrfi tudott növelni.

A fordulás után is támadásban maradt a lila-fehér együttes. A hazai támadások az 54. percben érettek góllá, amikor ismét Győrfi labdája talált utat a vendégcsapat kapujába. A 69. percben már négy békéscsabai gól állt az eredményjelzőn, amikor Závoda növelte csapata előnyét.

A mezőkövesdi együttes a 76. percben büntetőhöz jutott, amelynek értékesítésével kialakította a párharc végeredményét. 4-1.

– Az első pár perc zavargásai után átvettük az irányítást és az utolsó 10 percig ki is tartott a fölényünk. Ebben a középső részben rendre felállt védelem ellen játszottunk, amiben még van javítani való. Több szép találatot szereztünk és megérdemelték a srácok a győzelmet. Az utolsó 10 percben érthetetlenül megzavarodott a csapat, ami egy szoros mérkőzésen nem fér bele – ismertette Kéri Roland.

A Békéscsaba 1912 Előre SE U15-ös csapata továbbra is a tabella harmadik helyéről várhatja az Eger Labdarúgó Sport Kft. elleni idegenbeli mérkőzést.