Meglepetésdöntők a korosztályos Magyar-kupában – utanpotlassport.hu

A legváratlanabb döntő az U17-eseké, ugyanis az Alap csoportban szereplő Békéscsaba, valamint a Regionális kiemelt bajnokság Nyugati csoportjának győztese, a Gyirmót menetelt a fináléig – olvasható az utanpotlassport.hu oldalán.

Mint írják, a békésiek négy akadémiai együttest is legyőztek a kupában: a Kisvárdát, a Diósgyőrt és a Vasast 1–0-ra, míg a kiemelt bajnokságban éllovas MTK-t 3–1-re.

„Rettentően akarják a srácok a kupát, már az évad elején kitűzték ezt a célt. A meccsek előtti taktikai részt is rövidebbre kellett fogni, mert annyira eltökéltek voltak, hogy csak a győzelemre koncentráltak. Minden korosztályban megvannak azok a játékosok, akik jó eséllyel pályáznak arra, hogy a felnőttcsapat keretébe bekerüljenek, a különbség az, hogy a mostani együttesben van négy-öt, esetleg hat ilyen kiemelkedő ígéret is – nyilatkozta a Békéscsaba korosztályos csapatának edzője, Dávid Zsolt az Utánpótlássportnak.