Utánpótlás-fejlesztési program

A magyar kormány a Gazdaságvédelmi Akcióterv részeként engedélyezte a cégek számára, hogy május vége helyett legkésőbb szeptemberben rendelkezzenek a társasági adóikról. A TAO-s forrásokat a látvány sportágakban használják fel, ezért a döntés a békéscsabai sportegyesületeket is érinti.

A társasági adó Magyarországon a látványsportágak egyik legfőbb mozgatórúgója, melyet elsősorban az utánpótlásra költhetnek el a sportegyesületek. A veszélyhelyzetre való tekintettel a kormány a Gazdaságvédelmi Akcióterv részeként engedélyezte a cégek számára, hogy legkésőbb szeptember 30-ig rendelkezzenek a 2019 évi társasági adóikról. Mindezt korábban normál esetben május végéig kellett megtenniük.

Az aktuális TAO felhasználásról dr. Kovács Mihály, a Békéscsaba 1912 Előre Sportegyesület elnöke beszélt.

– Milyen fejlesztések zajlanak jelenleg a labdarúgó akadémián?

– A Békéscsaba Labdarúgó Akadémia a korábbi években elindított stratégiai elképzeléseinek megfelelően tovább folytatja az infrastrukturális feltételek javítását. Ez a 4-es Honvéd utcában található sportkomplexum folyamatos fejlesztését jelenti. Jelenleg folyamatban van egy élőfüves nagypálya és egy műfüves kispálya építése, amelynek befejezési határideje június 30. Hamarosan a füvet ültetjük és reményeink szerint ezt a pályát az őszi szezonban már bitokba vehetik a gyerekeink. Ugyanakkor nem állunk meg itt, tovább szeretnénk fejleszteni az edzőközpontunkat.

– Milyen beruházások várhatók még?

– A Magyar Labdarúgó Szövetséghez februárban beadott pályázatunk alapján az utánpótlás-fejlesztési programunk következő központi eleme a 4-es Honvéd utcában egy kisebb méretű műfüves pálya és annak lefedése lesz. Ez azt a célt szolgálja, hogy a gyerekeink a téli szezonban is megfelelő körülmények között végezhessék az edzéseket. Jelenleg három, nagy méretű füves és egy nagy méretű műfüves pályánk van, de rendelkezünk öltözőhelységekkel, illetve számos karbantartóeszközzel és egy napelemes rendszerrel. Ezek mind azt a célt szolgálják, hogy a gyerekeink a folyamatosan növekvő létszám mellett megfelelően pallérozódjanak.

– A kormány április végén változásokat eszközölt, ez érinti-e az Előre akadémiáját?

– A veszélyhelyzetre való tekintettel a társasági adóval kapcsolatos jogszabályok is változtak. Ezek alapvetően adminisztratív jellegű módosítások voltak, de nagy kérdés lesz, hogy a veszélyhelyzet következtében a vállalkozások társasági adója hogyan alakul a jövőben. Azaz, hogy mennyi társasági adót tudunk összeszedni, ugyanis nekünk ez nagyon fontos finanszírozási forrás. Elsősorban az edzőink bére vagy a gyerekeink utaztatási költsége teszi ki a működési költségeink többségét. Ezt mind-mind társasági adóból szedjük össze, amely ha sikerül egy adott évben, akkor tudunk további fejlesztéseket eszközölni.

Forrás: behir.hu