Partiban volt ellenfelével az U13-as csapat

Békéscsaba 1912 Előre SE–UTE LA 0-2 

Az U13-as labdarúgó-bajnokság hétközi fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata az UTE LA együttesét fogadta április 26-án.  

Békéscsaba 1912 Előre SE: Belanka, Jass, Fülöp, Szűcs, Varga, Kerepeczki, Benyovszki, Szikora, Rotár. Csere: Balla, Laurinyecz, Szöllősi, Lázár, Bozsányi és Papp-Zsolnai. Edző: Lászik Milán. 

A két együttes a bajnokság során már három is találkozott egymással, mindhárom alkalommal a fővárosi gárda jött ki győztesen a párharcból. 

Lászik Milán a mérkőzésről elmondta, a mezőnyben teljesen kiegyenlített játék folyt, lehetőségek mindkét oldalon megvoltak, azonban az újpesti gárda tudott csak gólt szerezni. 

A hazai gárda több ígéretes helyzetet is kialakított, ám egyik lehetőségből sem született gól. A vendég gárda a 24. percben szerezte meg a vezető találatot, ám a továbbra is kiegyenlített mérkőzést láthattak a szurkolók. A 64. minutumban a vendég együttes ismét betalált riválisának, amelyre a lefújásig nem érkezett válasz. 

– Sajnos a kapu előtt nem voltunk ma elég élesek, ezért nem tudtuk kihasználni a lehetőségeinket. Játékban abszolút partnerei voltunk az Újpestnek. Úgy gondolom, hogy hasznos mérkőzést játszottunk ellenfelünkkel – értékelt Lászik Milán. 

– A Békéscsaba 1912 Előre SE U13-as csapata a következő fordulóban az KTE LA együtteséhez látogat. 

Gyere ki a meccsre!

A Békéscsaba 1912 Előre SE utánpótlás csapatainak hazai mérkőzései:   

Békéscsaba 1912 Előre SE U12–UTE április 26., szerda 14 óra UP központ  

Békéscsaba 1912 Előre SE U13–UTE április 26., szerda 14 óra UP központ 

 

NB III.-as mérkőzés: 

Békéscsaba 1912 Előre II.–Karcagi SE április 26., szerda 17 óra Kórház utca 

Akadémiai főszereplőkkel nyert magabiztosan az NB III.-as csapat

Az NB III.-as labdarúgó-bajnokság 33. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre FC II. csapata a Sényő-Carnifex FC otthonában lépett pályára április 23-án. Jakab Péter gárdája akadémistákkal a keretben nyert magabiztosan riválisa ellen. 

Jakab Péter elmondta, a gárda ismét békéscsabai nevelésekre támaszkodva nézett szembe ellenfelével. A klub saját nevelésű játékosainak aránya 82 százalék volt, a keretben pedig nyolc, jelenleg is az Akadémián nevelkedő fiatal kapott helyet. 

Az U19-es fiatalok közül Bacsa Krisztián, Marik Soma, Mágocsi Bence, kezdőként kapott szerepet, Rajsli Tamás, Rostás Szilárd, Sztankó László, Kuzma Hunor és Csák Albert csereként lépett pályára, a cserepadon pedig Zábráczki Szabolcs kapott helyet.  

A pályára lépő akadémista játékosok közül Bacsa Krisztián végig játszotta a mérkőzést, mellette pedig Marik Soma 83 percet töltött a pályán, míg Mágocsi Bence 76 percet kapott edzőjétől. 

Jakab Péter hozzátette, minden akadémista játékos megállta a helyét, a játékosok közül Bacsa Krisztián az egész mérkőzésen nagyon hasznosan játszott, jól védekezett, de gólt is tudott fejelni a második félidő elején, Marik Soma sokat volt játékban, kiválóan védekezett, de az első félidőben a támadásokban is jeleskedett, több kitűnő beadása is volt, Mágocsi Bence pedig harcosan játszott, nagy nyomást tudott tenni az ellenfél védőire, helyzete is volt. Mérkőzést eldöntő szituációk között Bacsa Krisztián gólja mellett, Rajsli Tamás gólpasszát lehet kiemelni.  

A Békéscsaba 1912 Előre SE U19-es csapata a hétközi fordulóban a Karcagi SE együttesét látja vendégül. 

Hazai pályán focizott az U11-es együttes

A Békéscsaba 1912 Előre SE U11-es csapata hazai környezetben fogadta ellenfeleit április 22-én.  

A Vass Lóránt irányította békéscsabai együttes a Szolnok, a KTE és Szeged csapataival találkozott, a gárdák két fordulóban mérhették össze erejüket.  A gárda edzője elmondta, csapata a fejlődés szempontjából nagyon hasznos találkozókat vívott ellenfeleivel. 

– Nagyon jól hoztuk ki a labdát hátulról, bátrak voltunk, aminek nagyon örülök. A támadó harmadban már nem voltunk ennyire kreatívak, ott nagyon sok hiba becsúszott, nem is nyertük meg a párharcaink nagy részét. Így nem vagyok teljesen elégedett a hétvégén látott játékkal – értékelt Vass Lóránt. 

Békéscsaba 1912 Előre SE: Karácsonyi Venczel, Hajdu Olivér, Kókai Noé, Koncz Levente, Bodzás Áron, Szomor Sebestyén, Udvarnoki Noel, Ligeti Milán, Moldván Patrik, Varga Zsombor, Szlúka Bence és Zámbori Szabolcs. 

A régiós bajnokságon szerepelt az U9-es csapat

A Békéscsaba 1912 Előre SE U9-es csapata az MLSZ Országos Kiemelt Régiós bajnokság soros fordulójában lépett pályára. A házigazda lila-fehér együttes két fordulóban mutathatta meg képességeit. 

Belicza Zoltán a tornáról elmondta, a csapata kissé enerváltan és fáradtan mozgott, nem látszott rajta a korábban megszokott harcos küzdőszellem sem.  

– Kevés labdát szereztünk az ellenfelünk térfelén, ahogy kevés volt a labda nélküli mozgás is. A támadó 1V1-ek sem nagyon működtek, így a támadás építéseink többször is esetlegesek voltak. Ennek ellenére pozitív, hogy nagyon sok helyzetet tudtunk kidolgozni minden mérkőzésünkön. Sajnos a helyzetkihasználásunk hagy némi kívánnivalót maga után. Rengeteg technikai hibát vétettünk, bántóan sok rossz labdaérintések voltak – ismertette. 

Az U9-es együttes április 29-30. között a Gyulán megrendezésre kerülő Champions Trophy nemzetközi selejtezőtornán lép pályára. 

– Úgy érzem, hogy minden mérkőzésen legalább egyenrangú ellenfelei voltunk a csapatoknak és több mérkőzésen dominálni is tudtuk a játékot. Voltak szép támadásvezetések és szép góljaink. Összességében egy a fejlődésünk szempontjából a jövőre nézve hasznos napon vagyunk túl. A srácok kellően kifáradtak a torna végére. A következő héten egy rangos kétnapos nemzetközi tornán veszünk részt Gyulán, ahol egy újabb feladat vár ránk, hiszen 6+1-es létszámban és nagyobb méretű pályán küzdünk meg az ellenfelekkel – értékelt Belicza Zoltán.  

Békéscsaba 1912 Előre SE: Belicza Bálint, Bodzás Bötsch Lehel, Kohut Noel, Méhes Bulcsú, Molnár Miklós, Omiljak Márton, Somogyvári Ádám és Urbán Péter.