A helyzetkihasználás döntött az U15-ös mérkőzésen

Békéscsaba 1912 Előre SE–Nyíregyházi Spartacus FC 0-2 (0-1)  

Az U15-ös labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata a Nyíregyházi Spartacus FC együttesét látta vendégül április 29-én. 

Békéscsaba 1912 Előre SE: Kovács, Lyachó (Aradszki), Egri, Kolarovszki Milán (Földvári-Nagy), Bárnai, Lázár, Paulik, Komlósi (Takács), Hoffmann (Szklenár), Molnár, Dankó, Kovács. Csere: Edző: Szeverényi Péter.  

A békéscsabai együttes az előző fordulóban pontot vesztett győri ellenfelével szemben, míg riválisa a döntetlent vívott az éllovas otthonában. A két gárda ősszel is találkozott egymással, akkor nyíregyházi együttes nyerte a párharcot. 

Szeverényi Péter a mérkőzésről elmondta, csapatát betegségek és sérülések tizedeltek a héten, így több játékos nem az aktuális posztján játszott, valaki szinte nem is edzett a héten, csupán két egészséges cserejátékos tudott a kispadra ülni. Ennek ellenére a lila-fehér együttes nagyon nagy százalékban birtokolta labdát és több helyzetet is kidolgozott a visszahúzódó ellenfél ellen. 

– Az ellenfelet már a támadó harmadban letámadtuk, így a vendégcsapat csak direkt labdákkal próbálkozott mögénk kerülni, amelyből azonban egy ziccert sikerült is nekik az első félidőben kihasználni. A második félidőben körülbelül 80-20 százalékban továbbra is mi birtokoltuk a labdát és próbáltunk focizni. Több ziccert Ebben a félidőben is több ziccert elhibáztunk, a hazai csapat pedig az utolsó percben egy kontrából megszerezte második gólját is – ismertette Szeverényi Péter. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U15-ös csapata a folytatásban a Kelen SC otthonában lép pályára. 

– Totálisan felbillent a pálya a mi javunkra, viszont ma nem sikerült a gólszerzés, pedig több százszázalékos helyzetet is kidolgoztunk. Ez egy ilyen nap volt, viszont a srácok maximálisan megtettek mindent a pályán. Nagyon igazságtalannak érzem a meccs kimenetelét és sajnálom is a srácokat, de hát ilyen a labdarúgás – hangzott az edzői nyilatkozat. 

Gyere ki a meccsre!

A Békéscsaba 1912 Előre SE utánpótlás csapatainak hazai mérkőzései:    

Békéscsaba 1912 Előre SE U14–Szeged-Csanád Grosics Akadémia április 29., szombat 10 óra UP központ  

Békéscsaba 1912 Előre SE U16–Kelen SC április 29., szombat 12 óra UP központ 

Békéscsaba 1912 Előre SE U15–Nyíregyháza Spartacus FC április 29., szombat 12 óra UP központ 

Békéscsaba 1912 Előre SE U17–UTE április 29., szombat 14 óra UP központ 

Csak hazai nevelésű focisták alkották az NB III.-as keretet

Az NB III.-as labdarúgó-bajnokság 34. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre FC II. csapata a Karcagi SE együttesét látja vendégül április 26-án. A hazai gárda teljes egészében békéscsabai nevelésekre támaszkodva nézett szembe ellenfelével. 

Jakab Péter elmondta, a klub saját nevelésű játékosainak aránya 100 százalék volt, a keretben pedig tizenegy, jelenleg is az Akadémián nevelkedő fiatal kapott helyet.   

Az U19-es fiatalok közül Zábráczki Szabolcs, Bacsa KrisztiánMarik SomaKuzma Hunor, Csák Albert, Orvos Levente, Mágocsi Bence kezdőként kapott szerepet, Pusztai Olivér, Vörös Barnabás, Borbély Boldizsár és Komáromi Csongor pedig csereként lépett pályára.   

A pályára lépő akadémista játékosok közül Zábráczki Szabolcs, Marik Soma, Bacsa Krisztián és Orvos Levente végig játszotta a mérkőzést, Kuzma Hunor és Mágocsi Bence 63 percet, Csák Albert pedig 53 percet töltött a pályán.  

Jakab Péter hozzátette, nem volt könnyű mérkőzés a fiatalokkal operáló hazai csapat számára, az ellenfél jó képességű és nagyon mozgékony csapat volt. Az első félidőben kiegyenlített volt a játék, mindkét csapat vezethetett volna. Az akadémisták közül Mágocsi Bencét lehet kiemelni, aki próbált harcosan játszani, de hullámzó volt a játéka. A helyzeteit sajnos nem tudta kihasználni, de a gólpassza kiváló megoldás volt.  

A szakember kiemelte, a csapat két újoncot is avatott Pusztai Olivér és Vörös Barnabás személyében. Előbbi kicsit megilletődötten játszott, de egy kiváló beadással vétette észre megát, utóbbi jól mutatkozott be a felnőttek között, gólhelyzete is volt, de még nem tudta felvenni a felnőtt szint sebességét.  

–  Nagy siker, hogy 65 százalékban akadémista játékosok játszottak a mérkőzésen és száz százalékban békéscsabai nevelések voltak a pályán. Erre igazán büszkék lehetünk – értékelt Jakab Péter.  

Nagyot csatázott Nyíregyházán az U17-es csapat

Nyíregyháza Spartacus FC–Békéscsaba 1912 Előre SE 1-0 (1-0)

Az U17-es labdarúgó-bajnokság C csoportjának 12. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata a Nyíregyháza Spartacus FC vendégeként lépett pályára április 26-án.

Békéscsaba 1912 Előre SE: Tóth, Göblyös, Avramucz, Rostás (Mihály), Lipcsei (Faska), Sztankó, Sirokmán, Balázs, Szemenyei, Urbàn, Béres (Kurai). Csere: Takács. Edző: Dávid Zsolt és Szenti Zoltán.

A békéscsabai együttes az előző fordulóban hazai pályán döntetlenezett kecskeméti ellenfelével, így a tabella negyedik helyéről érkezett az éllovas otthonába. A két rivális márciusban Békéscsabán már találkozott egymással, akkor 1-2-es gólpárbajpár után a nyíregyházi gárda jött ki győztesen a párharcból.

Dávid Zsolt edző a mérkőzésről elmondta, csapata lendületesen kezdte a mérkőzést, a széleken Rostás és Göblyös révén többször az ellenfél mögé tudott kerülni az első 30 percben. A lila-fehér együttes azonban a kapu előtt nem hozott jó döntéseket vagy nem ért időben be a büntető területbe.

– Kevés lehetőséget engedtünk az ellenfélnek ebben az időszakban, de egy lecsúszott beadás után mégis ők jutottak előnyhöz a 33. percben, amely után már a játék irányítását is kezdték átvenni – ismertette.

A második játékrészben a hazai gárda zártan védekezett és magas labdákkal próbálkozott. A középpályán a párharcokat is a nyíregyházi csapat nyerte.

– A második labdákat sem tudtuk felszedni, így a gyors ellentámadások lehetőségét csírájában megfojtották. A játék felépítéséhez lassúak és pontatlanok voltunk és csak az utolsó tíz percben sikerült kialakítani veszélyes szituációkat az ellenfél kapuja előtt, de a mai napon nem voltunk kellően élesek a gólszerzéshez – tette hozzá Dávid Zsolt.

A Békéscsaba 1912 Előre SE U17-es csapata a folytatásban az UTE együttesét látja vendégül.

– A mérkőzés biztatóan indult és több lehetőségünk volt az előny megszerzésére, de sajnos egy lecsúszott beadás után előnybe került az ellenfél. A második félidőben akaratban fölénk nőttek és ezért megérdemelten tartották otthon a bajnoki pontokat – értékelt Dávid Zsolt.

Magabiztos győzelmet vívott ki magának az U12-es együttes

Békéscsaba 1912 Előre SE–UTE LA 7-0 (4-0) 

Az U12-es labdarúgó-bajnokság hétközi fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata az UTE LA együttesét fogadta április 26-án. 

Békéscsaba 1912 Előre SE: Borzák, Kovács, Béres B., Mészáros, Czifra, Hornok, Csernyeczki, Vass, Rácz. Csere: Benkő, Béres Z., Nagy, Belanka, Bányai, Bíró. Edző: Hrabovszki Ákos és Hrabovszki Gábor. 

A két csapat a bajnokság során háromszor is szembenézett egymással, mindhárom mérkőzésen a fővárosi együttes tudott győzni. 

Hrabovszki Ákos elmondta, a mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy az ellenfél minden jelzés nélkül az U12-es csapata helyett, az egy évvel fiatalabb korosztályát küldte el a mérkőzésre.  

A hazai gárda természetesen ezzel a ténnyel mit sem foglalkozva lendületesen, gólratörően játszott a mérkőzés teljes egészében. 

Az első hazai találat a 13. percben érkezett, Rácz Botond talált az újpesti kapuba. A folytatásban is a lila-fehér együtets irányította a játékot, amikor Vass Dániel duplájával már háromgólos volt a békéscsabai előny. A mérkőzésen Bányai Mihály, Belanka Botond, Mészáros Ábel és Béres Zoltán is betalált, így magabiztos hazai győzelem született. 

– Játékunk sok esetben akadozott a helyenként tetszetősen adogató fővárosiak ellen, de labdabirtoklásban és támadásépítésben mindenképp hatékonynak találtuk a mérkőzés. A sikerélmény mellett további pozitívum, hogy a hét lőtt gólon, hat játékos osztozott és további négy gólpasszt osztottak ki egymásnak – értékelt Hrabovszki Ákos. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U12-es csapata a folytatásban a KTE LA otthonában lép pályára.