Gyere ki a meccsre!

A Békéscsaba 1912 Előre SE utánpótlás csapatainak hazai mérkőzései:  

Békéscsaba 1912 Előre SE U19–Várda LA április 19., szerda 14 óra UP központ 

Békéscsaba 1912 Előre SE U15–Monori SE április 19., szerda 14 óra UP központ 

Békéscsaba 1912 Előre SE U17–KTE LA április 20, csütörtök 16 óra UP központ

A lefújásig küzdött riválisával az U13-es gárda

FTC–Békéscsaba 1912 Előre SE 4-1 (0-0) 

Az U13-as labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata a Ferencvárosi Torna Club otthonában lépett pályára április 15-én. 

Békéscsaba 1912 Előre SE: Belanka, Jass, Szöllősi, Fülöp, Rotár, Stumpf, Rucz, Papp-Zsolnai, Benyovszki. Csere: Balla, Laurinyecz, Bozsányi, Benyovszi, Szűcs, Bodnár. Edző. Lászik Milán.   

A békéscsabai gárda kiélezett mérkőzést játszott szegedi riválisával, míg soros ellenfele Kecskemétről távozott sikerrel. A két együttes a bajnokság során eddig kétszer is találkozott egymással, mindkét alkalommal a zöld-fehér alakulat örülhetett a lefújáskor.  

Lászik Milán a mérkőzésről elmondta, mindkét csapat előtt adottak nagy lehetőségek a mérkőzésen, de vezetést az FTC szerezte meg. Az utolsó negyedben a békéscsabai gárda mindent megtett az egyenlítésért, de a hazai együttes kihasználta a kinyíló vendég gárda igyekezetét. A lila-fehér csapat az utolsó percig versenyben volt riválisával, ám Papp-Zsolnai révén csak a szépítésre futotta erejéből. 

– Büszke vagyok a srácokra nagyon jól futballoztak, nagyon sok dolgot kaptam vissza tőlük, amit egész évben gyakorlunk. Az utolsó körre ebből kell erőt merítenünk – értékelt Lászik Milán.  

A Békéscsaba 1912 Előre SE U13-as csapata a folytatásban a Budapest Honvéd MFA otthonában lép pályára.

Nagy párharcot vívott ellenfelével az U12-es csapat

FTC–Békéscsaba 1912 Előre SE 7-1 (2-1) 

Az U12-es labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata a Ferencvárosi Torna Club otthonában lépett pályára április 15-én.  

Békéscsaba 1912 Előre SE: Borzák, Kovács, Béres B., Mészáros, Czifra, Hornok, Csernyeczki, Vass, Rácz. Csere: Benkő, Béres Z., Nagy, Bányai, Bíró. Edző: Hrabovszki Ákos és Hrabovszki Gábor.   

A békéscsabai gárda az előző fordulóban 7-3-as arányú győzelmet aratott soros riválisa felett, míg a fővárosi együttes Kecskemétről távozott elégedetten. A két rivális a bajnokság során kétszer is találkozott egymással, mindkét alkalommal zöld-fehér siker született.  

Hrabovszki Ákos, a csapat edzője elmondta, a mérkőzés első negyedét mindkét csapat nagy lendülettel kezdte, rengeteg párharc jellemezte ezt a játékrészt, melyek többségét a vendégek vívták meg győztesen. Ennek köszönhetően a békéscsabai gárda több gólszerzés lehetőséget is kialakított, ám nem sikerült bevennie a hazaiak kapuját. 

– A negyed második felében határozottabb ellenfelünk két védelmi megingást kihasználva kettő gólos előnyre tett szert. A második negyedben talán a tavaszi szezon legjobb játékrészét produkálták a gyerekek. Ismételten sikerült több gólszerzési lehetőséget kialakítanunk, mégpedig a pozitív átmenetekben voltunk veszélyesek elsősorban. Az egyik ilyen lehetőségünket a Vass Dani-Bányai Mihály párosnak sikerült gólra váltani – ismertette. 

A harmadik negyed már nem úgy alakult ahogy azt a csapat szerette volna, Kovács Ákost és Bányai Mihályt is sérülés miatt le kellett cserélni. A lila-fehér együttes rosszul reagálta le a változást, míg a fővárosi gárda a kapuhoz szegezte riválisát és három alkalommal is betalált a vendég kapuba. 

 – Az utolsó negyedre rendeztük sorainkat, és bátor határozott játékot játszottunk az utolsó percig. A két csapat között nem volt ekkora gólkülönbség a látottak alapján, de a határozott vendéglátóink kíméletlenül kihasználtak egyéni megingásainkat a kapunk előtt. Gratulálok a gyerekeknek az odaadó és lelkes játékhoz, továbbá szeretném megköszönni a szülői közösség folyamatos biztatását a mérkőzés folyamán – értékelt Hrabovszki Ákos. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U12-es csapata a folytatásban a Budapest Honvéd MFA vendégeként lép pályára.

Nem jöttek az U14-es pontok Monoron

Monori SE–Békéscsaba 1912 Előre SE 5-1 (4-1) 

Az U14-es bajnokság Keleti csoportjában szereplő Békéscsaba 1912 Előre SE csapata a bajnokság 20. fordulójában a Monori SE együtteséhez utazott április 16-án.

Békéscsaba 1912 Előre SE: Krasznai (Babecz), Boldis (Szeles), Szikora, Nagy (Milák), Varga, Paraizs, Zsilinszki, Závoda, Győrfi, Mezei, Barta (Hunyadi). Edző: Dürgő Péter és Lászik Milán.  

A békéscsabai gárda az előző fordulóban magabiztos győzelmet aratott, így a tabella nyolcadik helyéről várhatta a találkozót. A monori együttes a mezőny középcsapataként várta ellenfelét. A két rivális az őszi szezonban is megmérkőzött egymással, akkor 3-1-es békéscsabai győzelem született.  

A soros találkozót a hazai együttes kezdte jobban, már a 15. Percben megszerezte a vezetést ellenfelével szemben. A folytatásban a monori gárda növelte előnyét, a félidőt pedig magabiztos vezetéssel zárta. A békéscsabai együttesnek a szépítésre még futotta az erejéből, a 34. percben Závoda talált a hazai kapuba. 

Dürgő Péter a mérkőzésről elmondta, az U14-es csapat rengeteg hibával játszott, lassan és körülményesen csináltunk, szinte mindent a mérkőzésen, emellett pedig a párharcokban is alul maradt. 

– Az első fél órában az ellenfél kihasználta nagy egyéni hibáinkat, amivel el is dőlt a mérkőzés, ezen a napon nem volt több bennünk – értékelt Dürgő Péter. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U14-es csapata továbbra is a tabella nyolcadik helyén áll, a korosztályos együttes a folytatásban Nyíregyházi Spartacus FC otthonában lép pályára. 

A lefújásig küzdve veszített pontokat az U17-es csapat

Főnix Gold FC–Békéscsaba 1912 Előre SE 3-0 (1-0)  

Az U17-es labdarúgó-bajnokság C csoportjának 10. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata a Főnix Gold FC vendégeként lépett pályára április 14-én. 

Békéscsaba 1912 Előre SE: Tóth, Göblyös, Avramucz, Rostás, Sirokmán, Balázs (Oláh), Döme (Molnár), Szemenyei (Kurai), Vörös, Urbán (Lipcsei). Csere: Takács, Mihály. Edző: Dávid Zsolt és Szenti Zoltán. 

A hazai gárda az előző fordulóban hazai pályán begyűjtött győzelmével lépett a tabella első helyére, míg soros ellenfele a mezőny negyedik pozíciójában várta ellenfelét. A két rivális nemrégen Békéscsabán már találkozott egymással, akkor 2-2-es gólpárbajpár után osztoztak a felek a pontokon. 

Dávid Zsolt edző a mérkőzésről elmondta, a csapat tompán és bátortalanul kezdte a mérkőzést és főleg előre ívelt labdákkal próbálkozott.  

– A játék építéseink nem működtek és a középpályán gyakorlatilag nem is folyt a játék, így a támadóknak folyamatosan harcolni kellett a labdáért. A második labdákat sem tudtuk megszerezni, mert az ellenfél játékosai gyorsabban reagáltak ezekre a szituációkra. A kapott gól még jobban megfogta a srácokat és a félidő végéig jobbára csak védekeztünk és ebben az időszakban a hazaiak fölénk kerekedtek – ismertette az első félidő eseményeit. 

A vendégcsapat a szünetben három friss játékossal próbált változtatni az eddig látottakon, amely után gyakorlatilag az első támadásból sikerült kialakítani egy komoly gólszerzési lehetőséget, amit nem tudott gólra váltani.  A hazai gárda a 71. és a 90. minutumban is fogást talált ellenfelén, így háromgólos győzelemmel zárta a találkozót. 

– A játékunk nem volt pontos, és meg sem közelítette az elmúlt hetek minőségét, de dolgoztak, próbálkoztak becsülettel a gyerekek. Az akaratnak meg is lett az eredménye, sikerült is még két komoly gólszerzési esélyt teremteni, ahol már csak a kapus állt a támadókkal szemben, de a mai napon a gólszerzés sehogy sem sikerült – tette hozzá a lila-fehér együttes edzője. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U17-es csapata visszalépett a tabella 3. helyére, a folytatásban pedig a közvetlen rivális KTE LA együttesét látja vendégül április 20-án a 4-es Honvéd utcai komplexumban. 

– Nem tudtuk az elmúlt mérkőzéseken mutatott játékunkat megismételni és az eredmény miatt csalódottak vagyunk, de a srácok ma is mindent beleadtak, nem lehet őket elmarasztalni. Dolgozunk tovább és a most szerzett negatív tapasztalatokból is tanulunk – értékelt Dávid Zsolt.