Marik Soma góljával nyert pontot az NB III.-as csapat

Békéscsaba 1912 Előre FC II.–Kisvárda Master Good II. 1-1 (0-1) 

Az NB III.-as labdarúgó-bajnokság hétközi fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre FC II. csapata a Kisvárda Master Good II. április 5-én. Nagy Sándor és Jakab Péter gárdája akadémista főszereppel nyert pontot riválisa ellen.

Fotó: facebook.com/1912elore

Jakab Péter elmondta, soros fordulóban ismét túlnyomó többséggel békéscsabai nevelésű játékosok kaptak helyet. A klub saját nevelésű játékosainak aránya 73 százalék volt, a keretben pedig tíz, jelenleg is az Akadémián pallérozódó fiatal kapott helyet. 

Az U19-es fiatalok közül Zábráczki Szabolcs és Mágocsi Bence kezdőként kapott szerepet, Bacsa Krisztián, Orvos Levente, Rajsli Tamás, Marik Soma, Komáromi Csongor csereként lépett pályára, a cserepadon pedig Tóth AlexanderBorbély Boldizsár és Csák Albert kapott helyet. 

A pályára lépő akadémista játékosok közül a legtöbb időt Zábráczki Szabolcs (90), Mágocsi Bence (78) és Bacsa Krisztián (60) töltötte a pályán. 

Jakab Péter kiemelte, Zábráczki Szabolcs végig magabiztosan védett, biztos pontja volt a csapatnak, Mágocsi Bencét sok futás és harcos játék jellemezte, a gól előtt ő adta középre a labdát, Bacsa Krisztián pedig beállása után stabilizálta a védekezést és a középpályán is megállta a helyét.  

A mérkőzést eldöntő momentumok esetében Marik Soma emelkedik ki, az U19-es játékos ezúttal góllal segítette csapatát.  

A Békéscsaba 1912 Előre SE U19-es csapata a következő fordulóban a Vasas II. ellen lép pályára.

Tudatos játéka és mentalitás ereje vezette győzelemre az U15-ös csapatot

Békéscsaba 1912 Előre SE–Paksi FC Kft. 2-1 (2-1)

Az U15-ös labdarúgó-bajnokságban szereplő Békéscsaba 1912 Előre SE együttese a Paksi FC Kft. együttesét fogadta április 6-án.

Békéscsaba 1912 Előre SE: Kovács, Lyachó, Egri, Benyovszki, Kolarovszki Martin, Kolarovszki Milán, Bárnai, Giczey, Lázár, Komlósi, Molnár. Csere: Paulik, Földvári, Hoffmann, Aradszki, Szklenár. Edző: Szeverényi Péter.

A hazai gárda egy gödöllői győzelem után várta a fordulót, míg ellenfele Kecskeméten hullajtott pontokat. A két rivális az ősszel is szembenézett egymással, akkor 4-0-ás paksi győzelem született.

Szeverényi Péter a mérkőzésről elmondta, ahogy az elmúlt hetek során,a mai mérkőzést is jól kezdte a gárda, viszont a mérkőzés elején mégis a Paks került előnybe egy talált góllal.

– A csapat nem esett össze, az első félidőben a kapott gól után nagyon nagy elánnal fociztunk, látványos, szép játékot mutatva, Benyovszki és Komlósi találataival meg is fordítottuk a mérkőzést még az első félidő vége előtt. A folytatásban is rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, Óriási fölényünket jelezte, hogy az ellenfél a szünetben öt játékossal frissítette csapatát – ismertette.

A vendégcsapat a második játékrészben extra nyomást helyezett ellenfelére, az agilis, fizikálisan nagyon jó adottságokkal rendelkező játékosok alkotta paksi együttes, ám a hazai csapat kiválóan állta a sarat, és rendre elhárította riválisa támadásait. A kiváló mentalitással focizó viharsarki gárda fegyelmezetten állta a paksi rohamokat, így megérdemelten gyűjtötte be ismét bajnoki pontjait.

– Azt gondolom hogy a szezon legjobb első félidejét produkálta a csapat, mind védekezésben és támadásban egyaránt. Nagyon bátor játékot mutattak a srácok, látszott hogy nagyon élvezik a focit. Szemernyi kritika nem illetheti egyetlen egy játékosomat sem, hiszen ismét hátrányból álltunk fel és borzasztó jó mentalitással játszottak – értékelt Szeverényi Péter.
A Békéscsaba 1912 Előre SE U15-ös csapata újabb sikerével tabella középmezőnyéből várhatja a Monori SE elleni találkozót.

Nem sikerült végig megőriznie előnyét az U13-as csapatnak

Békéscsaba 1912 Előre SE–Szeged-Csanád Grosics Akadémia 2-3 (0-0) 

Az U13-as labdarúgó-bajnokság 20. Fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata a Szeged-Csanád Grosics Akadémia együttesét látta vendégül április 6-án. 

Békéscsaba 1912 Előre SE: Belanka, Jass, Szöllősi, Fülöp, Rotár, Stumpf Papp-Zsolnai, Szűcs, Bodnár, Csere: Laurinyecz, Rutz, Bozsányi, Benyovszi. Edző. Lászik Milán.  

A két együttes a bajnokság során eddig kétszer is találkozott egymással, egy döntetlen mellett, egy békéscsabai győzelem született.  

A soros bajnokit is a hazai gárda kezdte jobban, a lendületesen és bátran játszó viharsarki együttes Rotár góljával már a 20. percben megszerezte a vezetést. A taktikusan játszó békéscsabai gárda a folytatásban is igyekezett irányítania játékot, a 66. minutumban pedig Fülöp találatával kettőre növelte előnyét.  A vendégcsapat azonban 77. percre kiegyenlítette a találkozó állását, a 83. percben pedig büntetőből megszerezte a találkozó döntő találatát.  

– Jól kezdtük a meccset, bátran játszottak a srácok, azonban a harmadik negyedben mentálisan felénk nőtt az ellenfél, és utána nem alakult ki folyamatos játék, ami így nem kedvezett nekünk – értékelt Lászik Milán. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U13-as csapata a folytatásban az FTC együttesének otthonában lép pályára.  

Háromgólos sikerrel lépett az első helyre az U16-os gárda

Békéscsaba 1912 Előre SE–ZTE FC 3-0 (2-0) 

Az U16-os labdarúgó-bajnokság soros fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata a ZTE FC együttesét fogadta április 5-én a 4-es Honvéd utcai komplexumban.

 

Békéscsaba 1912 Előre SE: Tóth P. (Bódán), Avramucz, Göblyös, Molnár, Giczey, Nagy, Oláh (Kolarovszki Martin), Vörös, Homoki (Tóth D.), Kerekes (Szabó), Tompa. Edző: Kéri Roland és Fehér Zsolt.  

A békéscsabai gárda az előző fordulóban 1-2-es sikerrel tért haza debreceni riválisától, így a tabella harmadik helyéről várta a mezőny alsó harmadából érkező riválisát. A hazai együttes számára fontos volt a győzelemért járó pontok megszerzése, hiszen egy sikerrel a mezőny első helyére léphetett volna. 

A hazai gárda ennek megfelelően kezdte a mérkőzést, azonnal átvette a játék irányítását. A kombinatív futballal operáló békéscsabai együttes Vörös találatával már 18. percben megszerezte a vezetést riválisával szemben. A folytatásban is a hazai csapat uralta a játékot, a lefújás előtt pedig Giczey növelte a gárda előnyét. 

– A csapat számára az első félidő úgy alakult, ahogy azt megálmodtuk, nem csak eredményben, hanem játékban is megfelelően játszottunk. Labdaszerzések az ellenfél térfelén rendre sikerültek, játékot uralta a csapat és még kétszer eredményes is volt. A második játékrész kiegyenlítettebb volt, ahol mindenképpen sikeres az, hogy kevés helyzeten tudta tartani a csapat az ellenfelét – ismertette Kéri Roland. 

A lefújás előtt pár perccel Vörös gólja foglalta keretbe a mérkőzést, a meggyőző sikernek köszönhetően a Békéscsaba 1912 Előre SE U16-os csapata a tabella első helyére lépett.  

 – Gratulálunk a csapatnak a hozzáálláshoz és a mutatott játékhoz. Végre a játék is helyén volt a mérkőzés nagyobb részében. Jelezném: „Még csak a félpályáig vittük el a társunkat!” – értékelt Kéri Roland. 

Hazai győzelmének köszönhetően élre lépett az U17-es csapat

Békéscsaba 1912 Előre SE–ZTE FC 3-1 (3-0) 

Az U17-es labdarúgó-bajnokság C csoportjának 8. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata a ZTE FC együttesét látta vendégül április 5-én.

 

Békéscsaba 1912 Előre SE: Takács, Rostás, Sztankó, Sirokmán (Faska), Balázs, Döme (Kerényi), Szemenyei, Rózsavölgyi (Mihály), Urbán, Kurai, Béres. Csere: Tóth. Edző: Dávid Zsolt és Szenti Zoltán. 

A hazai gárda az előző fordulóban hazai pályán győzte le kaposvári riválisát, így továbbra is egypontos hátrányból követte az éllovas együttest. A zalagerszegi alakulat újpesti ellenfelét győzte le, így a mezőny középcsapataként érkezett a 4-es Honvéd utcába. A két rivális pár hete találkozott már egymással, akkor 2-1-es ZTE győzelem született. 

Dávid Zsolt edző a mérkőzésről elmondta, a csapat az előző mérkőzéshez hasonlóan most is nagyon jó hozzáállással kezdte a mérkőzést, a gárda pattogós és kellően agresszív volt, így azonnal komoly nyomást helyezett a vendégcsapatra. 

 – A saját kapuja elé szorított zalai csapatot sikerült is hibára kényszeríteni, Döme a 8. percben egy csodálatos lövéssel szerzett vezetést, amely tovább erősítette a srácok harci szellemét és a félidő végére megnyugtató előnyre tettük szert – ismertette. 

A Dávid Zsolt és Szenti Zoltán együttesét a vezető gól után komolyan elkezdte szorítani a vendégcsapat, ám a kombinatív játékkal operáló perceken belül visszabillentette a mérkőzés egyensúlyát, Balázs és Rostás góljaival pedig a 28. minutumra magabiztos előnyre tett szert. 

– A második játékrészt is jól kezdtük és továbbra is magasan védekeztünk, amivel az ellenfél próbálkozásait már a saját térfelén sikerült megakadályozni. Negyedóra elteltével fontos játékosokat kellett lecserélni betegség és sérülés miatt, így a mérkőzés további részében már nem tudtuk azt a játékminőséget hozni, mint az első félidőben. A vendégek a találkozó utolsó harmadában többször veszélyeztették a kapunkat, így kicsit feszültre sikerült a vége – sorolta a gárda edzője. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U17-es csapata kihasználta éllovas riválisa döntetlenjét, így egy ponttal átvette a vezetést a tabellán. A korosztályos együttes a pihenő után a Főnix Gold FC otthonában lép pályára.  

Nagyszerű első félidő után, a második vékonyabbra sikerült, de ettől függetlenül megérdemelten tartottuk itthon a három bajnoki pontot. Gratulálok a csapatnak és a stábnak is. A mögöttünk álló időszakban alázattal dolgoztak a srácok, amiért nagy dicséret illeti őket. Intenzív időszakon vagyunk túl, a komoly terhelés után most jól jön a húsvéti pihenő – értékelt Dávid Zsolt.