Algyői tornán fejlődött tovább az U11-es együttes

 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U11-es csapata a hétvégén Algyőre utazott, hogy a MLSZ országos tornasorozatának ötödik állomásán lépjen pályára. Szeverényi Péter együttese szegedi, kecskeméti és szolnoki ellenfelekkel találkozott. 

Szeverényi Péter elmondta, csapatával továbbra is a labdakihozatalok és a játék felépítésében szeretett volna előre lépni, amely sikerült is.  

– Az átadás-átvételek minőségéről sokat beszélgetünk a srácokkal, hiszen jövőre már majdnem nagypályán fognak játszani. Ezt a mai napon még jobban tudták gyakorolni, főleg a lőtt passzokat, hiszen a szervezők a szabvány méretnél minimum 15 méterrel hosszabb pályát raktak fel a csapatoknak. Talán a legkevesebb gólt kaptuk a tornán az egész szezon alatt, négyet a hat mérkőzés alatt, amely nagyon pozitív, emellett pedig 17 volt a lőtt gólok száma. Az átmenetek reagálásában is léptünk előre, ráadásul nem volt egyszerű dolguk a gyerekeknek a nagyobb pályán 150 perc játékidő alatt – ismertette Szeverényi Péter. 

A csapat tagjai: Bálint Kristóf, Vámos BotondNagy Levente, Gere-Bényei Máté, Borota Adrian, Szalai Csanád, Baranyi Gergő, Mezei Miron, Alessandro Sassano, Kinyó Kende, Mihácsik Dominik, Baráth Krisztián.

Hazai pályán győzött az U15-ös együttes

 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U15-ös csapata a pénteki játéknapon a Mezőkövesd Zsóry FC együttesét látta vendégül a 4-es Honvéd utcai komplexumban.  A Kéri Roland vezette gárda már ez első félidőben kétgólos előnyre tett szert, végül pedig 4-1-es győzelemmel zárta a fordulót.  

Ezúttal Molnár Boglárka képeiből szemezgetve mutatjuk meg a korosztályos derbi néhány pillanatát. A galéria megtekinthető a közösségi oldalunkon.

Gyönyörű képeket díjaztunk a városi gyermekrajzpályázaton!

Kép: facebook.com/munkacsy.muzeum

 

A Békéscsaba Labdarúgó Akadémia is képviseltette magát a 45. Városi Gyermekrajz Pályázat díjátadóján, amelynek a Munkácsy Mihály Múzeum Pátkai Ervin kiállítóterme adott otthont. 

 Egyesületünk díjakat is átadott, közöttük is a labdarúgás témakörében kiválasztott pályamű készítőjét ajándékoztuk meg. A lila-fehér gárda felajánlott díjait dr. Kovács Mihály, az egyesület elnöke adta át a fiatal alkotóknak. 

A Sport és egészséges életmód című 45. Városi Gyermekrajz Kiállítás 2024. április 20. és május 26. között tekinthető meg a Munkácsy Mihály Múzeumban.

 

Kép: facebook.com/munkacsy.muzeum

Bcsla most

Gyorsan és egyszerűen elérheted a legfontosabb, folyamatosan aktualizált információkat, ha az itt (lejjebb) található megfelelő gombokra kattintasz!

 MENETREND – EREDMÉNYEK 2022/2023 SPORTFEJLESZTÉSI PROGRAM 2022/2023 PÁLYARENDSZABÁLYOK  PROSPEKTUS KAPCSOLAT  EDZŐK – MUNKATÁRSAK JELENTKEZÉS

Edzésnap az akadémián

 

Az akadémia csapatok már ma délután megkezdik a 16. játékhetet, amikor a Békéscsaba 1912 Előre SE U15-ös csapata a Mezőkövesd Zsóry FC együttesét látja vendégül a 4-es Honvéd utcai komplexumban.

A lila-fehér csapatok a tegnapi edzésnapon is teljes erőbedobással készültek a fordulókra. Mutatunk néhány képet a bajnokságban érintett férfi és női csapatok edzéseiből.

A fotógalériát a Békéscsaba Labdarúgó Akadémia közösségi oldalán találod.