Diákolimpiai döntőben az akadémia növendékekkel felálló Lencsési-suli csapata

 

Szarvason rendezték meg a Labdarúgó-diákolimpia II. korcsoportos vármegyei döntőjét. A Lencsési Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola csapata az első helyen fejezte be a küzdelmeket. 

A vármegyei bajnokcsapatban több akadémista játékos is szerepet kapott, akik Nagy Mihály és Futaki Krisztián felkészítésével a kaposvári az országos döntőben vívhatják ki az országos bajnoki címet. 

A csapat névsora: Bálint Kristóf, Futaki Krisztián Dániel, Szalai Csanád, Gere-Bényei Máté, Urbán Péter, Seres Benett, Mochnács Balázs, Kovács Levente, Czinkota István, Restye Botond, Szalai Zénó.

Gratulálunk!

(A diákolimpia eredmények nem teljesek, várjuk a a további helyezéseket, érmeket, sikereket, amelyeket természetesen megjelentetünk a weboldalon és a közösségi felületeinken!)

A Békéscsaba Labdarúgó Akadémia ismét egy nemes ügy mellé áll! 

A lila-fehér egyesület labdákat ajánlott fel különdíjként a XV. Fuss a sérült gyermekekért jótékonysági futóeseményre. Az akadémia a távok teljesítésével is segíti a rendezvényt, hiszen a club több tagja is felveszi futócipőjét.
Az eseményről itt látható bővebb információ.

Algyőn találkozott a mezőny tagjaival az U10-es csapat

A csapatkép az előző, kisvárdai fordulóban készült.

 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U10-es csapata az MLSZ tornasorozatának ötödik fordulójában lépett pályára. A Hrabovszki Ákos vezette lila-fehér gárda szolnoki, szegedi és kecskeméti ellenfelekkel találkozott. 

Hrabovszki Ákos elmondta, csapata a torna elejétől kezdve jó hangulatban és motiváltan focizott. Hozzátette: a keret pozitív hétvégén van túl, kiemelkedő és jó egyéni teljesítményben sokkal többet kapott vissza a gyerekektől, mint a korábbi fordulókban. 

– A szolnoki csapat elleni mérkőzéseken már az elején magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést és rengeteg helyzetet sikerült kialakítanunk. Több esetben az ellenfél térfelén történő hatékony labdaszerzéseinknek köszönhetően, több alkalommal eredményesek tudtunk lenni. A Kecskemét elleni mérkőzéseken rendre az elején sikerült több gólos előnyt kialakítanunk, ami megadta a kezdő lökést ezeken a találkozókon. Rengeteg párharcot sikerült nyernünk, mind támadásban, mind védekezésben. A Szeged elleni mérkőzéseken sajnos rendre sokkal bátortalanabbul és ötlettelenebbül kezdtünk, melyet a képzett ellenfelünk rendre kíméletlenül kihasznált – értékelt Hrabovszki Ákos. 

A csapat tagjai: Belicza Bálint, Seres Benett, Molnár Miklós, Bende Máté, Somogyvári Ádám, Kohut Noel, Urbán Péter, Csicsely Patrik, Zsombok Barnabás, Omiljak Márton és Szabó Zalán

A dobogós elleni döntetlennel folytatta a bajnokságot az U14-es csapat

Szolnoki MÁV UFC–Békéscsaba 1912 Előre SE 1-1 (0-1) 

Az U14-es labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE U14-es csapata a Szolnoki MÁV UFC otthonában lépett pályára április 21-én.  

A lila-fehér együttes az előző fordulóban 2-1-es arányban győzött a tabella negyedik helyén álló kecskeméti rivális ellen. Dürgő Péter gárdája a folytatásban a dobogó harmadik helyén álló szolnoki riválisához utazott. 

Békéscsaba 1912 Előre SE: Benkő, Balla (Bozsányi), Jass, Kovács, Benyovszki, Fülöp, Rotár, Stumpf (Batta), Rucz, Bodnár (Kőnig), Tóth (Rózsavölgyi). Csere: Belanka, Szöllősi. Edző: Dürgő Péter

A találkozót a vendégcsapat kezdte jobban, a jó mentalitással játszó lila-fehér együttes már a mérkőzés elején megszerezte a vezetést. A 19. percben Rotár Botond talált a szolnoki kapuba. A hazai gárda az 59. minutumban mentette döntetlenre a fordulót, amikor büntetőből kiegyenlítette az állást. 

– Büszke vagyok a srácokra, ismét nagyon jó mentalitással játszottak, ebben úgy érzem sokat fejlődtünk és bízom benne, hogy a szezonban ezután is ezt a karaktert mutatjuk majd – értékelt Dürgő Péter. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U14-es csapata a folytatásban hazai pályán fogadja a közvetlen rivális Szeged-Csongrád Grosics Akadémia együttesét. 

Hazai pályán győzött az U15-ös csapat

 

Az U15-ös labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE U15-ös csapata a Mezőkövesd Zsóry FC együttesét látta vendégül a 4-es Honvéd utcai komplexumban április 19-én. 

Békéscsaba 1912 Előre SE: Hunyadi, Boldis (Horváth), Barta (Molcsán), Nagy (Pásztor), Szeles, Paraizs, Závoda, Győrfi, Mezei, Urbán, Dudaszeg. Csere: Milák. Edző: Kéri Roland

A lila-fehér gárda az előző fordulóban 6-ás eredménnyel győzte le soros riválisát, így továbbra is a tabella harmadik helyéről várhatta a folytatást. Kéri Roland kerete az őszi szezonban 2-1-es vereséget szenvedett Mezőkövesden, így plusz motivációval lépett pályára a hazai fordulóban. 

A lila-fehér együttes már a mérkőzés elején átvette a játék irányítását ellenfelétől, majd a 19. percben Paraizs góljával a vezetést is megszerezte. A folytatásban is maradt a hazai fölény, amelyet a 31. minutumban Győrfi tudott növelni. 

A fordulás után is támadásban maradt a lila-fehér együttes. A hazai támadások az 54. percben érettek góllá, amikor ismét Győrfi labdája talált utat a vendégcsapat kapujába. A 69. percben már négy békéscsabai gól állt az eredményjelzőn, amikor Závoda növelte csapata előnyét.  

A mezőkövesdi együttes a 76. percben büntetőhöz jutott, amelynek értékesítésével kialakította a párharc végeredményét. 4-1. 

– Az első pár perc zavargásai után átvettük az irányítást és az utolsó 10 percig ki is tartott a fölényünk. Ebben a középső részben rendre felállt védelem ellen játszottunk, amiben még van javítani való. Több szép találatot szereztünk és megérdemelték a srácok a győzelmet. Az utolsó 10 percben érthetetlenül megzavarodott a csapat, ami egy szoros mérkőzésen nem fér bele – ismertette Kéri Roland. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U15-ös csapata továbbra is a tabella harmadik helyéről várhatja az Eger Labdarúgó Sport Kft. elleni idegenbeli mérkőzést.