Versfilmmel készült az akadémia a magyar költészet napjára

A magyar költészet napját Magyarországon 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük. A Békéscsaba Labdarúgó Akadémia ebből az alkalomból egy partnereivel közös versfilmet készített.

A videós összeállítást a Békéscsaba 1912 Előre SE és a Békéscsaba UFC utánpótlás játékosai, valamint a Békéscsabai Rendőrkapitányság munkatársai segítették. Külön köszönet Kiss Viktóriának, a Békéscsabai Jókai Színház színészének, hogy szavalatával segítette a versfilmet.

 

Az online térben elkövetett szexuális kizsákmányolás volt a téma az akadémián – Beol.hu

 

A Békéscsabai Rendőrkapitányság és a Békéscsaba Labdarúgó Akadémia együttműködési programsorozatának újabb állomásán az egyesület U16-os női csapatának tartottak előadást. Szilágyi Ilona bűnmegelőzési főelőadó a játékosokkal az internetes visszaélésekről és bűncselekményekről beszélgetett – írja a beol.hu.

Mint írják, a csapat tagjai először egy igaz történeteken alapuló kisfilmet nézhettek meg az online térben történő szexuális zaklatásról és kényszerítésről, majd kötetlen beszélgetés közben kaphattak információkat az internetes visszaélésekről és segítségkérés lehetőségeiről.

A teljes cikk itt olvasható.

 

 

Hazai fordulóban gyakorolta a focit az U9-es csapat

 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U9-es csapata az MLSZ országos tornasorozatának békéscsabai állomásán lépett pályára április 6-án. A lila-fehér együttes a hazai rendezésű fordulón szolnoki, kecskeméti és szegedi ellenfelekkel játszott mérkőzést oda-visszavágós rendszerben. 

Lukács László, a csapat edzője elmondta, a labdakihozatalaink során a játékosok döntötték el, hogy hogyan is szeretnék kihozni a labdát, teljes szabadságot kaptak. Ennek megfelelően a labdakihozatal változatos volt, jól működött, a védők labda nélküli mozgása is megfelelő volt. 

– Labdavezetéssel jól támadták a mélységet, a kaput, ezeket a szituációkat többször nagyon szépen le is játszották.  Egyénileg minden játékosom kezdeményező és bátor volt, egyénileg sok labdavezetés, cselezés jellemezte a fiúkat. Ami pozitív volt, hogy a pálya bármely pontján felmerték ezt vállalni. A területet jól használtuk, a labda nélküli mozgásunk most nagyon rendben volt. Az elől lévő játékosok többször nagyon szépen vettek fel labdát az ellenfél kapujának háttal, ezeket pedig jól tartották meg, jól készítették vissza és szép lefordulásokat is láttam – ismertette. 

Lukács László kiemelte, összességében ismételten egy pozitív napon van túl csapatával, technikailag sok jó dolgot látott játékosaitól.  

A csapat tagjai: Babik Zsombor Nimród, Hrabovszki Máté, Mochnács Balázs, Pásztori Dominik, Seres Benett, Szabó Nimród Benjamin, Timár Alex, Varga Dániel és Zahorán Balázs.  

Országos nyilvánosságot kapott az akadémia erőszakellenes kisfilmje

 

Ahogy azt korábban megírtuk, befejeződött az erőszak ellenes kisfilmünk forgatási folyamata. A Békéscsaba Labdarúgó Akadémia közös kiállását a Békéscsaba UFC, a Torna Club Békéscsaba, a Békéscsabai Súlyemelő és Szabadidő Sport Egyesület, az Alföld Vívó Akadémia, a Kopp Békéscsabai Atlétikai Club, a Békéscsabai Rendőrkapitányság, Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Békéscsaba 1912 Előre NB III.-as csapata segítette.

A videó nem kerülte el partnereink figyelmét sem, a Magyar Labdarúgó Szövetség elismerése mellett, a MOB Fair Play Bizottsága is megosztotta közösségi oldalán. Az ötkarikás szervezet elismerően nyilatkozott az összefogásról, amelyet példaértékűnek és követendő példának tart.

Ezúton is köszönjük partnereinknek a segítséget!

Egy csapat vagyunk!

A videó itt tekinthető meg.

A Békéscsaba 1912 Előre SE együtteseinek 14. heti eredményei

A Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos labdarúgócsapatai ismét bajnoki találkozókon lépnek pályára, az idegenben szereplő együttesek mellett, az UP Centerben is pályára lépnek a lila-fehér együttesek. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U12-es és U13-as csapatai kecskeméti riválisaikat fogadták, az U17-es gárda szegedi riválisával csatázott, az U16-os együttes pedig gödöllői ellenfelét fogadta a 4-es Honvéd utcai komplexumban. Az U15-ös keret Bajára utazott, az U14-es egység pedig Nyíregyházán lépett pályára. A női csapatok közül az U16-os gárdat az UP centerbe várta kiskundorozsmai riválisával. A Békéscsaba 1912 Előre II. Vármegyei kerete szombaton szarvasi riválisát fogadta az UP Centerben. 

 

Békéscsaba 1912 Előre SE U12–KTE LA 3-3 

Békéscsaba 1912 Előre SE U13–KTE LA 6-1 

Békéscsaba 1912 Előre SE U17–Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1-3 (1-1) 

Békéscsaba 1912 Előre SE U16–Gödöllői SK 4-3 (2-2) 

LUA Baja–Békéscsaba 1912 Előre SE U15 3-1 (0-1) 

Nyíregyháza Spartacus FC–Békéscsaba 1912 Előre SE U14 1-1 (0-0) 

Békéscsaba 1912 Előre SE U16–ESK Kiskundorozsma (elmaradt)

Békéscsaba 1912 Előre II.–Szarvasi FC 3-0 (2-0)