Nyíregyházi Spartacus FC–Békéscsaba 1912 Előre SE 1-1 (0-0)
Az U14-es labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata a Nyíregyházi Spartacus FC otthonában lépett pályára április 6-án.
Békéscsaba 1912 Előre SE: Benkő, Balla (Jass), Kovács, Benyovszki, Fülöp, Rotár, Stumpf, Rucz (Kőnig), Batta (Rózsavölgyi), Csernyeczki, Tóth (Szöllősi). Edző: Dürgő Péter.
A lila-fehér együttes az előző fordulóban 4-0-as eredménnyel győzte le mezőkövesdi ellenfelét, a soros fordulóban pedig a közvetlen riválisával nézett szembe.
A két ellenfél gólnélküli első félidőt focizott egymással, ahol a jól védekező békéscsabai együttesnek is megvoltak a gólszerzési lehetőségei. A fordulás után a hazai gárda szerzett vezetést a mérkőzés hajrájában, a lila-fehér gárda azonban pár perc múlva Stumpf találatával kiegyenlítette a találkozót. A két rivális a folytatásban már nem tudta bevenni egymás kapuját, így 1-1-es döntetlennel zártak a felek.
– A mérkőzés nagy részében fegyelmezetten játszottunk, kevés lehetőséget engedtünk az ellenfélnek, de sajnos a kontráinkat nem tudtuk kihasználni, ez bosszantó. Összességében dicséret illeti a srácokat, az pedig példaértékű, ahogy a későn kapott gólra reagáltak – értékelt Dürgő Péter.
A Békéscsaba 1912 Előre SE U14-es csapata a tabella hatodik helyéről várhatja a KTE LA elleni hazai találkozót.

Békéscsaba 1912 Előre II.–Szarvasi FC 1905 3-0 (2-0)
A Vármegyei I.-es labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre II. csapata a Szarvasi FC 1905 együttesét fogadta a 4-es Honvéd utcában. Az akadémista fiatalokat is foglalkoztató második számú együttes értékes győzelemmel ostromolja a dobogó legalsó fokát.
A lila-fehér gárda az előző fordulóban 4-2-es arányban legyőzte gyomaendrődi ellenfelét, a gólokból pedig Gedó Gergő és Puszta Olivér is kivette a részét. Az újabb sikernek köszönhetően Jakab Péter és Balog Zsolt gárdája egyre közelebb lép az élen álló hármashoz, a soros fordulóban pedig a tabella második helyén álló szarvasi riválisával nézett szembe.
Jakab Péter elmondta, a soros mérkőzés egy fontos állomása volt a gárda felzárkózásának, hiszen a dobogóra kerülés lényeges állomásai, hogy az előtte álló csapatoktól szerezzen bajnoki pontokat.
– A szarvasi gárda szintén nem feltett kézzel jött hozzánk, ők is meg akarták tartani a második helyüket a tabellán, így az előzetes várakozások szerint is egy jó mérkőzésre volt kilátás. A felnőttcsapat most több játékost tudott delegálni, mint az előző hetekben, valamint az ifjúsági csapatainknak sem volt mérkőzése, így nagyobb lehetőségeink voltak a felállást illetően – ismertette.
A mérkőzést jó ritmusban kezdte a hazai gárda, hamar átvette a kezdeményezést, Mágocsi találatával pedig már a 13. percben előnyt tudott szerezni egy nagybedobás után. A lila-fehér együttes fölénye a folytatásra is megmaradt, ezt jelezte a keret helyzetei is, valamint a két, kapufát eltaláló lövése is. A második gól azonban csak a félidő hajrájában érkezett, amikor Kóródi szép és pontos lövéssel vette be a Szarvas kapuját. 2-0.
– A második félidőben megtörténtek a tervezett cseréink, bár már az elsőben is kellett változtatni Óvári sérülése miatt. Ez egy kicsit megtörte lendületünket, valamint a Szarvas is más hozzáállással kezdett futballozni ebben az időszakban. A támadásaink után gyors ellenkontrákkal veszélyeztettek és többször is kellett Fortuna segítsége, hogy elkerüljük a szépítő találatot. Azonban a mi ellentámadásainkban is benne volt a gól veszélye, mert a vendégek mindent egy lapra feltéve rohamoztak, így egy-egy labdaszerzés után létszámfölényben tudtunk támadni. A megnyugtató gól ennek ellenére csak a 89. percben jött el, amikor is egy ilyen kontra végén Ilyés talált a kapuba – sorolta a történteket Jakab Péter.
A vármegyei csapatban ezúttal 6 fiatal játékos kapott szerepet. A bajnoki találkozón Harmati Zoltán, Rostás Szilárd, Orvos Levente, Pusztai Olivér, Molnár Márkó és Tóth Patrik ölthette magára a csapat mezét. A második számú csapatban ezúttal 38 százalékos volt az utánpótlás játékosok aránya.
Az akadémista játékosok közül Harmati Zoltán 95 percet volt játékban, Rostás Szilárd 64 percet töltött a pályán, Orvos Levente 59 percet volt játékban, Pusztai Olivér 36 percig segítette csapatát, Molnár Márkó 18 percet percet kapott edzőitől, Tóth Patrik pedig a cserepadon kapott helyet.
A vármegyei gárda 62 százalékban birtokolta a labdát, 278 jó passzt teljesített, 135 megnyert párharca mellett pedig 16 alkalommal lőtt kapura.
– Az első félidő kiváló teljesítménye alapján megnyugtató vezetésre tudtunk szert tenni és ezt az előnyt meg tudtuk őrizni a jobb minőségű cserejátékosaink révén a mérkőzés végéig. A Szarvas szervezetten és nagy elszántsággal játszott, így egy nagyon hasznos mérkőzést tudtunk magabiztosan megnyerni, ezzel közelebb tudtunk kerülni az éllovas hármashoz. Jöhet a második lépcső, a Gyula elleni pénteki találkozó. Amennyiben ott is hasonló teljesítményt tudunk nyújtani, úgy látótávolságon belülre tudnánk kerülni a dobogóért vívott harcban – értékelt Jakab Péter.
A Békéscsaba 1912 Előre II. csapata a tabella negyedik helyén várja a folytatást, 4 pont távolságra a dobogótól. A lila-fehér gárda a következő fordulóban az éllovas Gyulai Termál FC együttesét látja vendégül.

Békéscsaba 1912 Előre SE–Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1-3 (1-1)
Az U17-es labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata a Szeged-Grosics Akadémia korosztályos együttesét látta vendégül április 4-én.
Békéscsaba 1912 Előre SE: Tóth, Anda, Avramucz, Göblyös, Molnár, Dávid, Homoki, Nagy Z., Gulácsi, Kerekes (Nagy M.), Tompa (Guruczi), Bagaméri (Petrovszki). Csere: Antal. Edző: Dávid Zsolt és Szenti Zoltán.
A találkozót a hazai gárda kezdte jobban, a 4. minutumban Nagy Zétény vette be a vendégcsapat kapuját. A folytatásban a szegedi gárda kiegyelítette a mérkőzés állását, a fordulás után pedig két szerzett góllal megnyerte a párharcot.
Dávid Zsolt elmondta, csapata a labdakihozatalokban sokkal bátrabb volt, mint az előző mérkőzéseken, viszont a játék folytatása már nem működött.
– Az egész mérkőzésen lassan mozogtunk és gondolkodtunk, a dinamika ritkán látott vendég volt a srácoknál. Az elmúlt hetek forgataga, sikeressége kényelmessé tett minket és a sérült, vagy más csapatokban játszókat nem tudtuk jól pótolni, de a tanulságot én is le kell vonjam az elmúlt két mérkőzésről. Ezek a hullámvölgyek hozzátartoznak a futballhoz és én biztos vagyok benne, hogy rövid időn belül visszatalálunk a helyes útra – nyilatkozta Dávid Zsolt.
A Békéscsaba 1912 Előre SE U17-es csapata a bajnokság folytatásában az Illés Akadémia otthonában lép pályára, majd hamarosan a Magyar Kupa elődöntőjében lesz érdekelt.

































Közösségi média