Futógálán búcsúztatja az újévet az akadémia

Idén már 35. alkalommal rendezik meg az OTP Szilveszteri Futógálát december 31-én. A Kopp Békéscsabai Atlétikai Club eseményén a Békéscsaba Labdarúgó Akadémia is képviselteti magát.

A Városi Sportcsarnoknál helyet kapó futórendezvény mezőnyében a lila-fehér egyesület tagjai is teljesítik majd a távot, emellett pedig az akadémia két labdát ajánl fel a legfiatalabb futónak és az egyik mezőny egyik szerencsés tagjának.

A hagyománnyá nemesedő eseményre még várják a nevezéseket, amelyeket ezen a linken tehetnek meg a futás szerelmesei.

Búcsúztassuk együtt, mozgással az óesztendőt!

Jótékonysági szeretetnagykövetek voltunk!

A Békéscsaba Labdarúgó Akadémia is csatlakozott a „Sportolók az egyszülősökért” elnevezésű kezdeményezéshez. Az egyesület az Egyszülős Központtal közösen 10 Békés vármegyei családnak segített – írja a behir.hu.

Az átadón készített videós anyagunk 11.45-től látható.

Áldott, boldog karácsonyt kívánunk!

Véget ért első gólszépségversenyünk

A nyertes találatot nem volt nehéz kiválasztani, Molnár Márkó gólja nem csak a mérkőzésen durrant nagyot. 

Az U17-es csapat játékosa 205 szavazattal, toronymagasan gyűjtötte be az első helyet. Molnár Márkó és az asszisztot jegyző Göblyös Sándor januárban veheti át ajándékát. 

 

A jótékonyság jegyében focizott az U11-es csapat

A Békéscsaba 1912 Előre SE U11-es együttese Tiszaföldvárra kapott meghívást, ahol egy egy jótékonysági gála keretében lépett pályára. 

Szeverényi Péter elmondta, csapata a körmérkőzéses tornán, a hazai gárda mellett a Mészöly Focisuli csapatával mérkőzött meg.  

– A Révay György EGYMI diákjait támogatta az esemény, ahova a szülőkkel együtt mi is vittünk adományokat. Az egyesület sérült és hátrányos helyzetű gyermekekkel foglalkozik. Nagyon szívesen fogadtuk a meghívást a Tiszaföldvári egyesülettől, öröm volt számunkra, hogy egy nagyon jó célt támogathattunk így az ünnepek közeledtével – tette hozzá Szeverényi Péter. 

A lila-fehér keret két győzelemmel, az első helyen zárta a tornát. A szervezők éremmel jutalmazták a résztvevőket, a díjakat pedig Détári Lajos adta át a csapatoknak. Az eseményen több neves labdarúgó is részt vett, többek között Vincze Ottó és Tököli Attila is.