Mielőbbi felépülést, Patrik!

Szikora Patrik, a Békéscsaba 1912 Előre SE U14-es csapatának játékosa egy szeptemberi bajnoki mérkőzésen megsérült. A fiatal játékos felépülésének érdekében ma műtéten esett át. 

Az U14-es csapat, Dürgő Péter edző, az egyesület vezetősége, dolgozói, a szurkolók és az egész lila-fehér focicsalád nevében kívánunk mielőbbi felépülést! 

Várunk vissza a pályára, Patrik!  

„Aranyszínű” női ezüstérem a Mikulás kupán

Forrás: vira.hu

A keceli sportcsarnok adott otthont a Mikulás Kupa néven rendezett U15-ös női labdarúgó teremtorna küzdelmeinek december 9-én. A hét csapattal rajtoló tornán a Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos együttese is pályára lépett.

A lila-fehér gárda a B jelű csoportban kapott helyet, a Nagybajom, a Mohács és a Tehetség SE csapataival egyetemben.  A Mazula Zoltán által irányított keret kiválóan kezdte a tornát, két győzelemmel és egy vereséggel ért az elődöntőbe. A fiáléba jutásért folyó találkozón a békéscsabai együttes a Kecel csapatával nézett szembe, ahol magabiztos 0-3-as győzelemmel lépett tovább az utolsó mérkőzésre. 

A döntőben a Kiskunhalast legyőző Tehetség SE várt a viharsarki csapatra. A két rivális gólnélküli döntetlenre végzett egymással, a kupagyőzelem pedig büntetőkkel került a jászberényi gárda kezébe. 

Az előkelő második helyezés mellett a csapat egy egyéni elismerésnek is örülhetett, hiszen Petrovszki Norinát a torna legjobb játékosának választották. 

Eredmények a B csoportban: Nagybajom-Békéscsaba 1-3, Békéscsaba-Mohács 2-0, Tehetség SE-Békéscsaba 3-1. A csoport végeredménye: 1. Tehetség SE (Jászberény), 2. Békéscsaba, 3. Nagybajom és 4. Mohács. 

Elődöntő: Kiskunhalas-Tehetség SE 0-4, Kecel-Békéscsaba 0-3. 

Döntő: Békéscsaba-Tehetség SE 0-0 (büntetőkkel 0-1) 

A torna végeredménye: 1. hely: Tehetség SE, 2. hely: Békéscsaba és 3. hely: Kecel. 

Történelmi „válogatott” siker békéscsabai segítséggel

Forrás: facebook.com/pmlsz

A ceglédi Zsengellér Gyula Sporttelep adott otthont a VI. Területi Amatőrválogatottak Országos Nagypályás Tornája négyes döntőjének december 9. és 10. között. A döntőbe jutó Békés vármegyei válogatott tagja volt a lila-fehér színeket képviselő Csák Albert is. 

Az MLSZ Pest Vármegyei Igazgatóságának szervezésében rendezett torna elődöntőjében a viharsarki együttes Borsod vármegye legjobbjaival találkozott. A története során először a négyes döntő mezőnyébe lépő békési együttes tovább írta történetét, 2-0-ás eredményével a döntő döntőjébe kvalifikálta magát. 

A fináléban a kétszeres tornagyőztes Baranya válogatottja várta a Sajben Gábor és Buza Barnabás irányította Békés vármegyei csapatot. A viharsarki gárda végül 2-0-s vereséget szenvedett, azonban így is a történelmi sikernek számító ezüstérmet akaszthatta a nyakába.

Forrás: facebook.com/pmlsz

 

A sikerből a Békéscsaba 1912 Előre II. Játékosa, Csák Albert is kivette a részét. Az akadémiai játékosként a felnőtt együtteshez csatlakozó labdarúgó mindkétszer csereként állt a válogatott segítségére. 

A Békés megyei válogatott december elején Gyulán vívta ki a négyes döntőbe jutást, ahol Csák Albertet, Pusztai Olivért és Marik Somát is a soraiban tudó gárda Pest, Bács-Kiskun, Csongrád-Csanád és Jász-Nagykun-Szolnok együtteseit utasította maga mögé. 

Gólszépségversenyt hirdetünk!

Jakab Péter, a Békéscsaba 1912 Előre II. csapatának vezetőedzője közösségi csoportjában együttesének őszi góljaiból szemezgetett, a kiválasztott 16 találatot pedig szavazásra bocsátotta. 

A mezőny öt legszebb gólját (amelyben egy U17-es „dugó” is szerepel) most a Békéscsaba Labdarúgó Akadémia is megmutatja, egy újabb versenyt hirdetve. A holnapi napon egyenként fel fogjuk tölteni a gólokról készült videókat, a hozzá tartozó információkkal együtt, neked pedig nincs más dolgod, mint lájkolni a neked tetsző találatokat.

A szépségdíjas mozdulatok szerzői: Molnár Márkó, Cservenák Csaba, Bacsa Krisztián, Rózsavölgyi Márton és Pusztai Olivér. 

A szavazás december 22-én zárul, a legtöbb „tetszést” szerző gól szerzőjét és a gólpasszt adó játékostársát januárban megjutalmazzuk. 

Székesfehérváron ért el előkelő helyezést az U11-es csapat

A Békéscsaba 1912 Előre SE U11-es csapata a Főnix kupa elnevezésű 5+1-es, palánkos tornán vett rész december 10-én Székesfehérváron. A 14 csapattal elrajtoló kupát a Szoboszlai Dominiket és Bolla Bendegúzt is kinevelő Főnix Gold FC Utánpótlásnevelő Sportegyesület szervezte. 

Szeverényi Péter elmondta, 2×7 fős csoportokban zajlott a lebonyolítás, ahol csapata a csoport másodikjaként jutottunk tovább veretlenül, megelőzve a hazai Főnix Gold FC, az Eger, a Szeged, a Siófok és a Jászfényszaru együtteseit. 

– A csoportot a Sopron csapata nyerte meg, így a másik csoport első helyezettjével, az MTK gárdájával játszottunk a döntőbe jutásért. A fővárosi rivális ellen vezettünk is, viszont az első kapott gól után kicsit összeestünk fejben, gyorsan kaptunk kettőt, így a végén 4-1-es vereséget szenvedtünk – ismertette. 

A lila-fehér keret a bronzéremért ismét a Sopron csapatával mérkőzött meg, ahol a csoportmeccsek alatti döntetlen után, sajnos egy góllal alul maradt, így az előkelő negyedik helyen zárt a tornát. A kupát végül a Mészöly Focisuli nyerte, az MTK, a Sopron és Békéscsaba 1912 Előre SE csapatai előtt. előtt. 

– Egy minden szempontból hasznos tornán vagyunk túl, ahol akárcsak a nagyobb pályán, itt is a kombinatív játékra épülő labdakihozatalra és a bátor egyéni játékra építettünk (az egyéni védekezés kiemelkedő volt). Arra törekedtünk, hogy a srácok itt is ismerjék fel a kedvező játékszituációkat. Mivel kisebb volt a terület, így hatványozottan fókuszálni kellett a technikai dolgokra és a gyors döntéshozatalra, amihez valaki jobban, valaki kevésbé tudott alkalmazkodni, de ezzel nincs is baj hiszen 10 éves gyerekekről beszélünk. Én nagyon elégedett voltam a gyerekekkel hozzáállásával és nagy részben a mutatott játékkal. Így a szezon végén, több betegségből visszatérő gyerkőccel, hosszú hajnali utazás után nyolc ilyen szintű és gyors iramú mérkőzést lejátszani nagy dolog volt, emiatt is gratulálok a srácoknak – értékelt Szeverényi Péter.