Rólunk szólnak a hírek!

Hosszú szünet után a 7.TV ismét műsorra tűzte a Békéscsabai Médiacentrum a Békéscsaba Labdarúgó Akadémiával közös sportmagazinját, a Hosszabbítást.

A sorozat legfrissebb adásában a nézők visszanézhetik a tehetségközponti kiválasztó torna zárórendezvényének pillanatait, valamint megismerhetik az Akadémia U16-os bajnokcsapatát és a korosztályos bajnokság B csoportjában helyt álló U19-es együttesét.

Együtt erősebbek vagyunk!

 

Ezüstérmes helyen zárta a bajnokságot a Békéscsaba UFC U19-es csapata

Szép eredménnyel zárta az MLSZ Regionális U19-es labdarúgó-bajnokság Dél-keleti csoportját a Békéscsabai UFC korosztályos csapata. A lila-fehér gárda sokáig vezette a bajnokságot, a bajnokság zárásakor azonban meg kellett elégednie az ezüstéremmel. A csapat sikeres szezonjáról Lőrinci Attila vezetőedzőt kérdeztük. 

– Mikor vetted át a csapat irányítását, milyen születésű játékosok alkotják a keretet? 

– Három éve vagyok az U19-es csapat edzője, idén nyáron is én kezdtem meg velük a felkészülést. A keretet többnyire a volt U17-es, azaz a 2005-ös születésű játékosok alkották, a csapatot 4-5 egy évvel idősebb, 2004-s születésű játékos tette teljessé. 

– Milyen tervekkel kezdtetek bele a bajnoki küzdelmekbe? 

– Először is egy jó közösség kialakítása volt a legfontosabb, ahol a srácok szeressenek focizni. Emellett természetesen a célunk az volt, hogy jó és látványos futballal bekerüljünk a felsőházi rájátszásba. 

– Hogyan alakult a bajnokság alapszakasza és hogyan a felsőházi bajnokság? 

– Az első hat forduló közepesre sikeredet, a játékkal és a hozzáállással elégedet voltam, de több esetben nem volt szerencsénk, illetve nem használtuk ki kellően a helyzeteinket. Az utolsó fordulókat viszont megnyomtuk, jó játékkal nyertünk zsinórban több meccset is, aminek köszönhetően sikerült a felsőházi rájátszásba kerülnünk. A téli felkészülésünk jól sikerült, több megyei felnőtt csapattal játszottunk eredményes mérkőzéseket, de talán a legfontosabb itt is az volt, hogy bátran, mindenféle görcsösség nélkül merjünk továbbra is futballozni. Jól kezdtük a tavaszi szezont, zsinórban nyertünk a mérkőzéseket, amelynek következtében vezettük is a bajnokságot. 

– Hogyan fejeztétek be a bajnokságot? 

– Az utolsó mérkőzésünket Bordányban játszottuk, ahol egy győzelemmel bebiztosíthattuk volna a bajnoki címet. Sokáig vezettünk is, de sajnos egy igen érdekes játékvezetés mellett csak döntetlenre futotta. Az utolsó fordulóban szabadnaposak voltunk, három pont volt az előnyünk, a bajnoki cím már azon múlott, hogy a két szegedi csapat mit játszik egymás ellen. Több forgatókönyv is volt, de számunkra a legrosszabb eredmény született, így sajnos rosszabb gólkülönbséggel, a második helyen zártuk a bajnokságot. 

– Csalódást jelent számotokra a második hely? 

– Semmiképpen sem! Két évre terveztem, hogy dobogón végezzünk, ennek ellenére már az első szezonban majdnem bajnokok lettünk egy igen fiatal csapattal. Nagyon jó közösség alakult ki, nem volt olyan ellenfél, akitől féltünk volna, bátran és jól futballoztunk végig. Kiemelkedően teljesítettek a srácok, amiért büszke vagyok rájuk. Jó érzés volt, hogy bárhová is mentünk Debrecentől Szegedig, mindenhol elismerően nyilatkoztak rólunk. 

– Hogyan alakul a csapat további sorsa? 

– A csapat gerince egyben marad, habár több megyei felnőtt csapat is keresi a játékosokat, ami azt mutatja, hogy jó úton járunk. Ez nem okoz problémát, hiszen eddig is megvolt, hogy a felnőtt futballban próbálkoznak sokan, több játékost is adtunk az elmúlt években a Jaminának vagy akár a Gyulának is, amire büszkék vagyunk. Most mindenki a megérdemelt pihenőjét tölti, július közepe, vége felé kezdjük meg a felkészülést. Továbbra is azt tartom szem előtt, hogy megfelelő alázattal, bátran futballozzunk a jövőben is, fontos, hogy mindenki jól érezze magát, tegye oda magát maximálisan és akkor nem érhet senkit csalódás, bárhogyan is végzünk a bajnokságban.

A Békéscsaba UFC U19-es csapatának tagjai: Paronai Márk, Búr Fábián, Nagy Patrik, Tóth Norbert, Moldován Balázs, Rabatin Bence, Herpai Marcell, Németh Zoltán, Fodor Botond, Csaplár Bence, Molnár Martin, Popucza Mihály, Vizkeleti Alex, Kiss Gábor, Szelezsán Zsombor, Miholka Róbert, Kiss Ákos, Gedó Gergő, Kovács Kristóf és Ivanics Ferenc. Vezetőedző: Lőrinci Attila. 

Ovisok rúgták a labdát a szeghalmi tornán

A Békéscsaba 1912 Előre SE U6-os és U7-es korosztályos labdarúgói a szeghalmi IV. Made In Papp kupán léptek pályára. 

A Szeverényi Péter vezette lila-fehér „küldöttség” három csapatot alkotva csatlakozott a torna mezőnyéhez.  

– A gyerekek nagyon ügyesek voltak, abszolút látszott rajtuk, hogy maximálisan élvezik a játékot és a mérkőzéseket. A három csapatunk a másodiktól a negyedik helyezésig zárta a torna végét, de nem tettünk különbséget, az összes gyerkőcöt közösen ünnepeltük – ismertette Szeverényi Péter. 

A szervezők számára is a játék volt a fontos volt, így nem tettek különbséget az érmek színe között, minden csapat aranyéremmel térhetett haza. 

– A gyerekektől nagyon sok szép megoldást láttunk, ami természetesen ebben a korban elvárható és ami nagyon fontos, hogy sok gyerkőcöt tudtunk versenyeztetni a kis csapatunkból a mai napon – értékelt a csapat vezetője. 

Szeghalmi tornán focizott az U8-as csapat

A Békéscsaba 1912 Előre SE U8-as csapata a szeghalmi IV. MADE IN Papp kupán lépett pályára. 

A Lukács László vezette korosztályos gárda a torna során a Szarvasi FC kék, a Sárréti LE piros, a Szarvasi FC fehér és a Nagyvárad FC együtteseivel találkozott. A lila-fehér csapat az első mérkőzésen a Szarvasi FC kék együttesével nézett szembe, ahol a mérkőzés elején nehezen alkalmazkodott riválisa játékához, később azonban fokozatos vette át az irányítást és dominálni tudta a találkozót.  

A folytatásban a korosztályos gárda a Sárréti LE piros csapata lépett pályára, ahol nagyon jól kezdte a mérkőzést, rögtön gólt szerzett és két kapufát is rúgott. A lila-fehér együttesnek riválisát sikerült végig a saját térfelén tartania, ám érkezett egy 5-7 perces rövidzárlat, amelynek köszönhetően az ellenfél meg tudta fordítani a mérkőzést.  A békéscsabai együttes a harmadik mérkőzésen a Nagyváradi AC csapatával találkozott. A korosztályos gárda kiválóan irányította a mérkőzést, az ellenfél csak elvétve jutott át saját térfelén, a kapura pedig különösebb veszélyt nem jelentett.  

– Rengeteg gólt tudtunk szerezni, emellett sok helyzetünk is volt és a játékunk is nagyon tetszetősre sikerült. A tornán az utolsó meccsünk ismét egy szarvasi csapat ellen volt, ahol a játékképe ugyan az volt, mint az első meccsünkön, de itt már a mérkőzés elejétől a mi akaratunk érvényesült jobban, az utolsó pár perc viszont a szarvasi csapaté volt. Összességében nagyon büszke és elégedett voltam a fiúkkal, amit kértem tőlük azt maximálisan teljesítették. A labdakihozatalok, az ellenfél térfelén történő labdaszerzések az egész torna során nagyon jól működtek, játékban az összes ellenfelünknél jobbak voltunk, nagyon tetszetősen tudtunk játszani, az egyéni játékunk és az összjátékunk is jó volt, sajnálom azt az 5-7 perces rövidzárlatot – értékelt Lukács László. 

A csapat tagjai: Babik Zsombor, Kohut Noel, Mede Marcell, Mochnács Balázs, Nagy Noel, Pásztori Dominik, Seres Benett, Szabó Nimród és Zahorán Balázs.

Rólunk szólnak a hírek!

Hosszú szünet után a 7.TV ismét műsorra tűzte a Békéscsabai Médiacentrum a Békéscsaba Labdarúgó Akadémiával közös sportmagazinját, a Hosszabbítást.

A sorozat legfrissebb adásában a nézők beszélgetést láthatnak a perspektivikus válogatottba bekerült játékosainkkal, illetve szakembereink a Békéscsaba Labdarúgó Akadémia női szakágáról árulnak el információkat.

Együtt erősebbek vagyunk!