Edzőmérkőzésekkel egészítették ki a csapatok a félbeszakadt Champions Trophy nagydöntőjét

A Békéscsaba Labdarúgó Akadémia U10-es és U11-es együttese a Champions Trophy nemzetközi labdarúgótorna-sorozat ausztriai döntőjén vett részt június 9-11. között. 

A nemzetközi tornasorozat St. Pöltenben zajló nagydöntője izgalmasnak ígérkezett, hiszen az U10-es korosztályban 64, az U11-es csoportban pedig 56 csapat érkezett a helyszínre. A sokéves múlttal rendelkező torna azonban a második napon félbeszakadt, így a csapatok edzőmérkőzésekkel töltötték ki a tornát. 

Az U10-es keret az első két meccsét le tudta játszani, majd a torna felfüggesztése után a résztvevő csapatok színvonalas edzőmérkőzéseket hoztak tető alá. A Futaki Krisztián vezette lila-fehér együttes így 8-9 mérkőzést tudott erős egyesületekkel szemben lejátszani. 

Az U11-es korosztály csoportmérkőzései kicsit csúszva, de lebonyolításra kerültek. Vass Lóránt csapatának a csoportkör alatt sikerült megmérkőznie a Sturm Graz és a Lokomotiv Zagreb együttesével, valamint egy német és két osztrák gárdával is. A lila-fehér keret emellett egy komoly edzőmérkőzésen mérhette össze tudását az olasz Juventus csapatával. 

– Rendkívül hasznos tornán vagyunk túl, annak ellenére, hogy mik történtek más korosztályokban. Nagyon színvonalas mérkőzéseket tudtunk játszani kiemelkedő nevű és tudású csapatokkal. Nagyon büszke vagyok a fiúkra, mert végig eredménytől vagy ellenféltől függetlenül a saját játékstílusunkat tudtuk érvényesíteni, hátulról építkezve próbáltunk támadni, védekezésben pedig keményen és szervezetten nyomás alá helyezni a labdás játékost, lezárva a mélységi passzok lehetőségeit. Azt gondolom nagyot léptünk előre az utóbbi fél évben, amely ezen a tornán ez maximálisan megmutatkozott. Nagyon büszke vagyok a fiúkra – értékelt Vass Lóránt. 

 

Kiválasztó tornának adott otthont a Békéscsaba Labdarúgó Akadémia

A Békés vármegyei körzetközpontoknak tartott kiválasztó tornát a Békéscsaba Labdarúgó Akadémia hétfőn, a Kórház utcai stadion centerpályáján. A rendezvény célja, hogy a békéscsabai tehetségközpont szakemberei megtalálják azokat a játékosokat, akik a felfelé áramoltatási rendszer részeként szintet léphetnek, nyártól az Előrébe igazolhatnak – írja a behir.hu.

A teljes linket itt tekintheted meg.

 

Rangadóhoz méltó mérkőzést vívott ellenfelével az U12-es csapat

Békéscsaba 1912 Előre SE–FTC 2-0 (0-1) 

Az U12-es labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata az FTC együttesét látta vendégül június 3-án. A korosztályos gárda a szezon utolsó mérkőzésén a bajnokság egyik legjobb együttesével nézett farkasszemet. 

Békéscsaba 1912 Előre SE: Borzák, Kovács, Papp-Zsolnai, Czifra, Petruzsán, Hornok, Csernyeczki, Vass, Rácz. Csere: Béres Z., Nagy, Béres B., Benyovszki, Szűcs, Benkő, Hoffmann és Belanka. Edző: Hrabovszki Ákos és Hrabovszki Gábor. 

A két rivális a bajnokság során háromszor is szembenézett egymással, a párharcok során mindhárom alkalommal nagyarányú zöld-fehér győzelem született. A soros találkozó igazi derbi hangulatban telt, a szurkolók hangosan biztatták a feleket. 

Hrabovszki Ákos elmondta, az első negyed igencsak kiegyenlített játékot hozott, többet birtokolta a labdát a vendég együttes, de csapatának rendre sikerült a középső harmadban labdát szereznie, melyek után 2-3 helyzetet is sikerült kialakítani. 

– A negyed utolsó percében szögletrúgásunk után sajnos lassan rendeződtünk vissza és ellenfelünk egy mintaszerű kontra után előnybe került. A második és harmadik negyedre rendre sort cseréltünk, mely frissítéseknek köszönhetően többet tudtuk birtokolni a labdát és több pontrúgás végén is veszélyeztetni tudtunk. Ezekben a játékrészekben kifejezetten benne volt a mérkőzésben, hogy egyenlítünk vagy akár több gólt is szerzünk, de sajnos az utolsó pillanatokban rossz döntés hoztunk vagy a vendég kapus védett bravúrral. Az utolsó játékrészre kissé elfáradtunk, így egy-egy ellentámadás erejéig tudtunk kiszabadulni a szorításból – ismertette. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U12-es csapata a 2020/2023-es szezon utolsó mérkőzésén lépett pályára, ahol kiváló hangulatú, izgalmas mérkőzésen sikerült zárni a pontvadászatot. 

– Kifejezetten büszkék lehetünk a csapatra, mivel önmagához képest szinte mindenki extrán teljesített. Külön köszönet a mérkőzésen és az egész szezonon keresztül mutatott sportszerű szurkolásért a szülői közösségnek! Továbbá gratulálunk a mutatott játékhoz és a „virtuális” tabellán elfoglalt első helyezésért a vendég FTC csapatának – értékelt Hrabovszki Ákos. 

 

Nagy párharccal zárta a vetélkedést a bajnokság két élcsapata

Ikarus BSE–Békéscsaba 1912 Előre SE 2-2 (1-0) 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U16-os csapata a labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában az Ikarus BSE együttesének otthonában lépett pályára június 3-án. A korosztályos együttesek a bajnoki szezon utolsó mérkőzésén néztek szembe egymással.

Békéscsaba 1912 Előre SE: Bódán, Anda (Homoki), Avramucz, Göblyös, Tóth D. (Vörös), Molnár, Jass (Giczey), Oláh (Susánszky), Sinka, Kerekes (Komlósi) Tompa. Csere: Tóth P. Edző: Kéri Roland és Fehér Zsolt. 

A lila-fehér együttes az előző fordulóban Kecskeméten gyűjtötte be győzelmét, így már biztos bajnokként várta ellenfelét. A budapesti együttes sokáig vezette a bajnoki tabellát, ám az előző fordulóban idegenben hullajtott pontokat. A két keret nemrég már szembenézett egymással, akkor 3-1-es lila-fehér győzelem született.  

Kéri Roland a mérkőzésről elmondta, kissé felforgatott csapattal utazott az utolsó mérkőzésre, ez pedig kicsit meg is látszott teljesítményen.  

– A tét nélküli könnyed játékot javarészt erőlködés váltotta fel. Az első félidőben pontatlanul és sok technikai hibával játszottunk. Hamar hátrányba kerültünk és a mérkőzésben a kezdeményezés nálunk volt, de az ellenfélnek is volt még két nagy lehetősége – ismertette. 

A vendégcsapat a 70. percben Vörös góljával egyenlítette ki az állást, majd egy újabb hazai találat után Giczey labdája talált ellenfele kapujába, amelynek köszönhetően a csapatok megosztozkodtak a pontokon. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U16-os csapata kilenc győzelemmel, négy döntetlennel és egy vereséggel a 2022/2023-as szezon aranyérmes helyén fejezte be az U16-os labdarúgó-bajnokság C csoportját. 

– A második félidőben is maradt a hullámzó játék, a mérkőzés azonban magasabb hőfokra és indulatosabbra váltott. Ezeket a helyzeteket is tudni kell kezelni, hiszen ilyen szituációkban sem szabad, hogy a játékos ne a mérkőzéssel foglalkozzon. A legvégén még egy büntetőt is lőhettünk volna. Összességében igazságosnak mondható döntetlen született. A szezonban mutatott játékhoz gratulálok a csapatnak. Sok sikert a folytatásban – értékelt Kéri Roland. 

Győzelemmel zárta a szezont az U19-es együttes

Békéscsaba 1912 Előre SE–DVTK 1-0 (1-0)  

Az U19-es labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata DVTK együttesét látta vendégül június 3-án. A korosztályos gárda a szezon utolsó mérkőzését játszotta a 4-as Honvéd utcai komplexumban. 

Békéscsaba 1912 Előre SE: Pavló, Komáromi, Bacsa, Varga (Sztankó), Borbély (Gedó), Kuzma, Csák, Rajsli (Csikós), Marik, Harmati (Pusztai), Mágocsi (Ilyés). Csere: Zábráczki és Szabó. Edző: Marik László.  

A békéscsabai gárda az előző fordulóban döntetlent játszott a Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia ellen, míg diósgyőri ellenfele hazai pályán győzte le a MOL Fehérvár FC együttesét. A két rivális áprilisban már találkozott egymással, akkor 5-2-es DVTK győzelem született. 

A hazai gárda kiválóan kezdte a mérkőzést, azonnal magához ragadta a játék irányítását. A hazai szurkolók már a találkozó elején felpattanhattak a székekből, amikor az ötödik percben Marik szép passzát Rasjli juttatta a vendégcsapat hálójába.   

– Ezt követően a vendégek próbáltak támadni, ám a megszerzett labdákból mi vezettünk veszélyes ellentámadásokat, de újabb gólt nem sikerült szereznünk. A második félidőben is hasonló volt a forgatókönyv, de sokkal több nagy helyzettel. A vendégeknek volt egy ziccere, lőttek egy kapufát szabadrúgásból, míg nekünk három ziccerünk volt. Emellett lőttünk egy teljesen szabályos gólt, amit tévesen les címén visszavont a játékvezető és elmaradt két tizenegyes es is a javunkra – ismertette Marik László. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE az U19-es bajnokság B csoportjának hatodik helyén fejezte be a 2020/2023-as szezont. 

– A szezon utolsó mérkőzésére még mindenki összeszedte magát és beleadott mindent. Nagy küzdelem volt a pályán, igaz, hogy a DVTK többet birtokolta a labdát, de nekünk volt több tiszta helyzetünk, így összességében megérdemeltük a győzelmet. Gratulálok minden játékosomnak és köszönöm a búcsúzóknak az elmúlt éveket – értékelt Marik László.