Gyere ki a meccsre!

A Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos együtteseinek hazai és idegenbeli mérkőzései  

A korosztályos labdarúgó-bajnokságok soros fordulóiban a lila-fehér klub U12-es gárdája az FTC csapatát látja vendégül a 4-as Honvéd utca komplexumban, az U19-es keret a DVTK együttesével néz szembe, az U16-os együttes pedig Budapesten zárja a szezont. 

Békéscsaba 1912 Előre SE U12–FTC június 3., szombat 11 óra UP központ  

Békéscsaba 1912 Előre SE U19–DVTK június 3., szombat 13 óra UP központ 

Békéscsaba 1912 Előre SE U16–Ikarus BSE június 3., szombat 12 óra Ikarus BSE Sporttelep

Békéscsaba Labdarúgó Akadémia – csapatok

Videós anyagunk folytatásában Szekeres Lajos szakmai vezető az akadémia csapatokról beszél.

Bajnokként zárja a szezont az U16-os gárda

KTE LA–Békéscsaba 1912 Előre SE 0-3 (0-1)   

A Békéscsaba 1912 Előre SE U16-os csapata a labdarúgó-bajnokság hétközi fordulójában a KTE LA otthonában lépett pályára május 31-én. 

Békéscsaba 1912 Előre SE: Tóth (Bódán), Avramucz, Göblyös, Benyovszki, Molnár, Jass (Kerekes), Oláh (Anda), Vörös, Homoki (Kolarovszki), Giczey (Susánszky), Tompa. Csere: Nagy és Tóth D. Edző: Kéri Roland és Fehér Zsolt.   

A lila-fehér együttes az előző fordulóban hazai pályán győzte le debreceni riválisát, így átvette a bajnoki tabella első helyét ellenfelétől. A békéscsabai együttes a soros fordulóban a KTE LA gárdájához látogatott, ahol már a bajnoki aranyérem megszerzése volt a tét. A két keret nemrég már szembenézett egymással, akkor 8-2-es Békés vármegyei győzelem született. 

Kéri Roland a mérkőzésről elmondta, csapata szétesve kezdte a mérkőzést, a játékrész első felében a hazai gárda nyomás alatt tartotta ellenfelét, így a kapott gól is ott lógott a levegőben.  

– Az első félidő második felében kezdtünk magunkhoz térni, ebben a periódusban több szép akciót is vezettünk, majd Benyovszki révén a vezetést is sikerült megszerezni – ismertette. 

A második játékrész is kissé hasonlóan kezdődött a békéscsabai keret számára, de a hazai gárda nem tudott már kellő nyomást helyezni riválisára. A vendégcsapat átvészelte a nehéz perceket, a félidő hajrája előtt pedig Jass és Vörös góljaival megnyerte a mérkőzést. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U16-os csapata kilencedik győzelmével behozhatatlan előnyre tett szert riválisa előtt, így a záróforduló eredményétől függetlenül a 2022/2023-as szezon aranyérmes helyén fejezi be az U16-os labdarúgó-bajnokság C csoportját. A korosztályos együttes a második helyen álló Ikarus BSE otthonában zárja a pontvadászatot. 

– Az eredmény láttán talán simának lehet gondolni a mérkőzést, de korántsem volt az. A mérkőzés előtt beszéltük is, hogy ez egy teljesen más mérkőzés lesz, mint a hazai meccsünk volt. A szerzett gólokon kívül két fordulópontja volt a mérkőzésnek, 0-0-ás állásnál Tóth kapus óriásit védett, majd ezt 1-0-ás vezetésnél megismételte, amely döntően jó irányba segítette a csapatot. Összességében gratulálok a srácoknak. Igazi csapatmunka volt – értékelte Kéri Roland. 

Gyere ki a meccsre!

A Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos együtteseinek hazai és idegenbeli mérkőzései 

A korosztályos labdarúgó-bajnokságok hétközi fordulóiban a lila-fehér klub U12-es és U13-as gárdája az MTK csapatait látja vendégül a 4-as Honvéd utca komplexumban, az U16-os együttes pedig Kecskemétre utazik, hogy bebiztosítsa első helyét a tabellán.  

Békéscsaba 1912 Előre SE U13–MTK május 31., szerda 14 óra UP központ  

Békéscsaba 1912 Előre SE U12–MTK május 31., szerda 14 óra UP központ 

Békéscsaba 1912 Előre SE U16–KTE LA május 31., szerda 15 óra Kecskemét Széktói Stadion 

Szoros mérkőzést játszott az U13-as csapat

Szeged-Grosics Akadémia–Békéscsaba 1912 Előre SE 1-1 

Az U13-as labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata a Szeged-Grosics Akadémia együtteséhez utazott május 27-én.  

Békéscsaba 1912 Előre SE: Belanka, Balla, Laurinyecz, Fülöp, Rotár, Stumpf, Rucz, Bozsányi, Bodnár. Csere: Szöllősi, Lázár, Benyovszki és Szűcs. Edző: Lászik Milán és Dürdő Péter.  

A két rivális háromszor is találkozott már egymással, egy döntetlen mellett egy, szegedi és egy békéscsabai győzelem született. 

Lászik Milán a mérkőzésről elmondta, csapata nem túl nagy iramú mérkőzést vívott riválisával. 

– Többet birtokoltuk a labdát, de az ellenfél egy pontrúgásból gólt szerzett a 17. percben. Sajnos a kapu előtt nem hoztuk jó döntéseket, így nagyon sok helyzetet elpuskáztunk, az ellenfél pedig ellentámadásaiból lezárhatta volna a mérkőzést.  A végén sikerült Stumpf révén egyenlíteni tudtunk, de így is volt több helyzetünk, hogy megfordítsuk a mérkőzést – ismertette. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE a következő fordulóban az MTK Budapest együttesét látja vendégül a 4-es Honvéd utcai komplexumban. 

– Egy kiélezett szoros mérkőzést játszottunk, a srácok hozzáállásával elégedett vagyok, azonban az éles helyzetekben több vagányság kell – értékelt Lászik Milán.