Nem sikerült kihasználnia helyzetit az U14-es együttesnek

KTE LA–Békéscsaba 1912 Előre SE 2-0 (1-0)   

Az U14-es bajnokság Keleti csoportjában szereplő Békéscsaba 1912 Előre SE csapata a bajnokság 23. fordulójában a KTE LA együtteséhez utazott május 6-án.  

Békéscsaba 1912 Előre SE: Babecz (Krasznai), Kerepeczki, Varga L., Varga V. (Nagy), Szeles (Molcsán), Hunyadi, Závoda, Győrfi, Szikora, Mezei, Barta (Boldis). Edző: Dürgő Péter és Lászik Milán.  

A békéscsabai gárda a tabella középcsapataként érkezett a találkozóra, a kecskeméti együttes pedig a mezőny harmadik helyéről várta ellenfelét. A két rivális az őszi szezonban is megmérkőzött egymással, akkor 1-4-es nyíregyházi győzelem született.  

Dürgő Péter a mérkőzésről elmondta, csapata az első percekben kicsit idegesen kezdett és bár már az első tíz percben sikerült helyzeteket kialakítani, csak egy les gólig jutott, az ellenfél viszont kihasználta a lila-fehér keret hibáját.  

– Ezután átvettük a mérkőzés irányítását, helyenként nagyon jól is játszottunk, de a helyzeteink kimaradtak. A második félidőre kicsit elfáradtunk, mindkét oldalon adódtak még lehetőségek, de csak az ellenfél tudott betalálni – ismertette. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U14-es csapata a folytatásban hazai pályán fogadja a BVSC Zugló együttesét.  

– A múlt héthez hasonlóan, ezen a mérkőzésen is sok pozitívum volt a játékunkban, sajnos ez eredményben nem mutatkozott meg most sem. Az első félidőben többnyire dominálni tudtunk, helyzeteket is sikerült kialakítanunk, de ott nem voltunk elég határozottak. A második félidőre kicsit el is fáradtunk, de küzdöttek a srácok, amiért dicséretet érdemelnek. Zsilinszki Bálintnak jobbulást kívánunk és várjuk vissza – értékelt Dürgő Péter. 

Tudása alatt játszott a fővárosban az U15-ös csapat

Kelen SC–Békéscsaba 1912 Előre SE 5-0 (3-0) 

Az U15-ös labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata a Kelen SC együtteséhez utazott május 7-én. 

Békéscsaba 1912 Előre SE: Kovács, Lyachó , Egri, Kolarovszki Milán (Hoffmann), Bárnai (Szklenár), Paulik, Komlósi, Földvári-Nagy (Lázár), Molnár, Aradszki (Takács), Dankó. Edző: Szeverényi Péter.   

A vendég gárda a tabella középcsapataként érkezett a mezőny alsó harmadából érkező fővárosi riválisának otthonába. A két együttes ősszel is találkozott egymással, akkor a békéscsabai együttes zárta győzelemmel a találkozót.  

Szeverényi Péter a mérkőzésről elmondta, a hazai együttes magasan támadta le a békéscsabai gárdát, így az első 30 percben nehezen tudta kihozni a labdát. A lila-fehér keret sok labdát veszített a saját térfélen, a kontra támadásaikból pedig három gól is született.  

– Az oka, hogy csak alkalmanként jutottunk el az ellenfél kapujáig az első félidőben az volt, hogy vagy a labda nélküli mozgások nem voltak meg, vagy ahelyett, hogy 2-3 passz után súlypont áthelyezéssel mögéjük kerültünk volna – ami a tervünk is volt az átlagosan kisebb pálya méret miatt – inkább körülményesek voltunk. A második félidő első 20 percében játszottunk úgy, ahogy elvárható lett volna, bár az ellenfél is átengedte a területet. Több százszázalékos helyzeteket is kidolgoztunk, de ezek ma is kimaradtak és ahogy lenni szokott, egy kontrából megrúgták az ötödik gólt is gólt – ismertette. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U15-ös csapata a következő fordulóban hazai pályán fogadja a ZTE FC együttesét. 

– A mérkőzés előtt nagyon motivált volt a társaság, minden jel arra mutatott, hogy egy jó napnak nézünk elébe. Ehelyett sajnos 25 perc alatt lerendezte a meccset az ellenfél. Azt gondolom, ma sajnos többen átlag alatt teljesítettek, amit nem bírt el a csapat. A feladat adott, össze kell rázni a következő mérkőzésre a csapatot – nyilatkozta Szeverényi Péter. 

Hazai pályán focizott az U9-es csapat

A Békéscsaba Labdarúgó Akadémia U9-es csapata hazai pályán rendezte meg az MLSZ meghívásos tornáját május 6-án.  

A korosztályos megmérettetésen a lila-fehér gárda mellett a Kisvárda, a Nyíregyháza és az UTA Arad csapatai léptek pályára, a felek kétfordulós lebonyolításban mérkőztek meg egymással.  

Belicza Zoltán, a csapat edzője elmondta, a játékosok nagyon élvezték a játékot és szép dolgokat láthattak tőlük a pályán a szurkolók. Hozzátette: jók voltak a labdakihozatalok, az együttes szép támadásokat vezetett, amelyekből szép gólokat szerzett. Nagyon jól működött a csapat letámadása, amelyekből sok labdát szerzett és remekül ment át támadásba. 

– Az egész tornán nagy kedvvel játszott a csapat, minden mérkőzésen hátulról építettük a játékot. Remek egyéni teljesítmények is voltak a csapatból ezen a napon. Bátran léptek be a játékosok a játékba labdavezetésekkel és olykor nagyon könnyedén alakították ki a helyzeteket egymás után. Jó volt látni ezt a fajta könnyed játékot a fiúktól. Nagyszerűen zárt a védelem is, nagyon sok jó játékolvasás volt, amelyekből rendre labdákat szereztünk. Egy kis hiányérzetem az UTA Arad kék csapata elleni meccs miatt van, ahol nem igazán nehezítettük meg a nagyon jó képességű játékosokból álló vendégcsapat dolgát. Összességében elégedett vagyok a játékosok hozzáállásával és a látottakkal. Gratulálok a csapat minden tagjának – nyilatkozta Belicza Zoltán. 

A csapat tagjai: Balog Dávid, Belicza Bálint, Bodzás-Bötsch Lehel, Kohut Noel, Molnár Miklós, Omiljak Márton, Somogyvári Ádám és Urbán Péter. 

A második negyed adott lendületet az U13-as csapatnak

KTE LA–Békéscsaba 1912 Előre SE 3-6

Az U13-as labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata a KTE LA együtteséhez utazott május 5-én. 

Békéscsaba 1912 Előre SE: Belanka, Jass, Fülöp, Rotár, Stumpf, Rucz, Bozsányi, Papp-Zsolnai, Benyovszki. Csere: Balla, Szöllősi, Lázár és Bodnár. Edző: Lászik Milán.  

A két együttes a bajnokság során már három is találkozott egymással, egy döntetlen mellett, egy kecskeméti és egy békéscsabai győzelem született. 

Lászik Milán a mérkőzésről elmondta, csapata tompán és enerváltan kezdte a mérkőzést, ezért a kecskeméti gárda szerzett vezetést.  

– Ebben az időszakban többet is birtokolta a labdát a hazai együttes, ám a folytatásban a kecskeméti keret egyéni hibáját kihasználva egyenlíteni is tudtunk. A második negyedben azonban feljavultak a srácok és megnyugodtak itt már többet birtokoltuk a labdát és szép gólokat szereztünk – ismertette. 

A kecskeméti csapat már az ötödik percben megszerezte a vezetést, ám egy perccel később Stumpf egyenlítette ki a találkozót. A folytatásban Balla, Fülöp és ismét Stumpf volt eredményes, majd a hazai gárda két találattal lépett közelebb ellenfeléhez. A 38. és a 72. percben ismét Stumpf talált a hazai kapuba, negyedik góljával pedig beállította a magabiztos végeredményt. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U13-es csapata a Vasas Kubala Akadémia otthonában lép pályára. 

– Sajnos játékban elmaradtunk önmagunktól, viszont remélem, hogy ez a siker erőt és hitet ad a játékosoknak az utolsó egy hónapra – nyilatkozta Lászik Milán. 

Rólunk szólnak a hírek!

Hosszú szünet után a 7.TV ismét műsorra tűzte a Békéscsabai Médiacentrum a Békéscsaba Labdarúgó Akadémiával közös sportmagazinját, a Hosszabbítást.

A márciusi adásban összefoglalót láthatnak a nézők a nemrég megrendezett Champions Trophy nemzetközi labdarúgótorna békéscsabai selejtezőjéről, szó esik Marik Soma NB II.-es bemutatkozásáról és hírt adunk a Békéscsaba Labdarúgó Akadémia vakvezető kutyák világnapja alkalmából rendezett eseményéről, amely az egyesület szociális érzékenyítő programjának nyitó rendezvénye volt.

Együtt erősebbek vagyunk!