Jól szerepelt az U8-as csapat a gyulai Interligán

A Békéscsaba 1912 Előre SE U8-as csapata Gyulán, a tavaszi Interliga 3. fordulójában lépett pályára.  

Lukács László elmondta, csapata tíz játékossal vett részt a tornán. Az első mérkőzésen a Gyulasport NKft. volt a lila-fehér gárda ellenfele, ahol ellenfél sokkal bátrabb játékot mutatott be, a párharcokban jobbak voltak és a helyzeteit is jobb arányban értékesítette.  

– Sajnos nem nagyon tudtunk dominálni a mérkőzésen, amit megbeszéltünk a fiúkkal az ezen a mérkőzésen nem nagyon jött össze. A második mérkőzésünk az UTA Arad ellen egy küzdelmes, brusztolós mérkőzés volt, ami kiegyenlített játékot hozott. Akaratban, bátorságban és harcosságban fejlődtünk az első mérkőzéshez képest – ismertette. 

A lila-fehér együttes utolsó három mérkőzésen, a CSS Atletico Arad, a Szentesi Kinizsi és a Hódmezővásárhely csapatai ellen lépett pályára. Mind a három mérkőzésen a békéscsabai gárda dominált, a csapat akarata érvényesült a pályán. 

–  Az ellenfél térfelén rengeteg labdát tudtunk szerezni, ebből rengeteg helyzetünk volt, a védekezésünk is jó volt, az ellenfeleink csak elvétve jutottak el helyzetig. Összességében az 5 mérkőzés során csak 4 gólt kaptunk, 3 meccsünkön gólt sem kaptunk, ez mindenképpen jó teljesítmény volt. Emellett az 5 meccs során 16 gólt szereztünk és ezenfelül még körülbelül ugyanennyit szerezhettünk volna. Amiben fejlődnünk kell, az a helyzeteink értékesítése, úgy éreztem, hogy kapkodtunk a befejezéseknél, nem voltunk elég higgadtak, sok rossz döntést hoztunk a kapu előtt. Ismételten jó tapasztalatokkal gazdagodtunk, minden játékosomnak volt sikerélménye, jó pillanata a torna során – értékelt Lukács László.  

A csapat tagjai: Babik Zsombor Nimród, Csongrádi Márk, Hrabovszki Máté, Mede Marcell, Pásztori Dominik, Seres Benett, Sipaki Noel, Szabó Nimród Benjamin, Tímár Alex és Zahorán Balázs.

Nemzetközi tornán járt az U11-es gárda

A Békéscsaba 1912 Előre SE U11-es csapat a szlovák Martin városában, egy nemzetközi labdarúgótornán lépett pályára. A tízcsapatok tornán a lila-fehér együttes cseh és szlovák együttesekkel találkozott.

 

Vass Lóránt elmondta, csapata egy vereséggel és három győzelemmel vette csoportmérkőzéseket, amely után a gárda az elődöntőben folytatta a tornát.  

A döntőbe jutásért vívott találkozót végül a nagy küzdelembe későbbi torna győztes nyerte, így a lila-fehér együttes a harmadik helyért játszhatott. A bronzmérkőzés végül 3-3-as döntetlennel ért véget, büntetőrúgások viszont nem a békéscsabai gárdának kedveztek, így a korosztályos csapat a torna negyedik helyén végzett. 

– Összességében nagyon elégedett vagyok a fiúkkal. Nagyot küzdöttek egész nap nem csak az ellenféllel, de még a hatalmas széllel is. Igaz az elődöntőre és a „kisdöntőre” elfáradtunk, de még akkor is nagy akaraterő jellemezte őket, amelyre nagyon büszke vagyok. Nagyon hasznos magas intenzitású és rengeteg kemény párharcot felvonultató mérkőzést játszottunk, ahol végig az alapelveinknek megfelelően fociztunk. Magasan támadtunk le és sok labdát szereztünk, bár kicsit meggyűlt a bajunk a szlovák szabályokkal (nem volt les), de ehhez is hamar alkalmazkodtunk. Remélem, hogy még sok ilyen tornán részt vehetünk, mert nagyon hasznos a gyerekek fejlődése szempontjából – értékelt Vass Lóránt. 

A csapat tagjai: Karácsonyi VenczelHajdu Olivér, Kókai Noé, Béres Bence, Varga Zsombor, Bodzás Áron, Udvarnoki Noel, Vámos Botond, Szlúka Bence, Zámbori Szabolcs és Belanka Botond.

Majd a teljes U19-es csapat szerepet kapott az NB III.-as győzelemben

Az NB III.-as labdarúgó-bajnokság 36. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre FC II. csapata a Jászberényi FC együttesét látja vendégül május 7-én. A hazai gárda teljes egészében békéscsabai nevelésekre támaszkodva nézett szembe ellenfelével. A találkozó utolsó húsz percében szinte az egész U19-es gárda a pályán volt. 

Jakab Péter elmondta, a klub saját nevelésű játékosainak aránya ezúttal is 100 százalék volt, a keretben pedig tizenkét, jelenleg is az Akadémián nevelkedő fiatal kapott helyet.    

Az U19-es fiatalok közül Tóth Alexander, Bacsa Krisztián, Orvos Levente, Rasjli Tamás és Marik Soma kezdőként kapott szerepet, Sztankó László, Kuzma Hunor, Csák Albert, Komáromi Csongor és Borbély Boldizsár csereként lépett pályára, Zábráczki Szabolcs pedig a kispadon kapott helyet. A pályára lépő akadémista játékosok közül Tóth Alexander, Orvos Levente, Rasjli Tamás és Marik Soma végig játszotta a mérkőzést, a cserék közül Bacsa Krisztián 75 percet töltött a pályán, Csák Albert pedig 45 percet kapott edzőjétől. 

Jakab Péter hozzátette, a találkozót nagyon rosszul kezdte a csapat, az ellenfél a semmiből szerzett vezetést, de az egyenlítő gólig legalább 7-8 nagy helyzet maradt ki.  

– Meggyőző fölénnyel nyertünk, 72 százalékos volt a labdabirtoklásunk és 31 kapura lövésünk volt. Ez nemcsak azt jelenti, hogy a jó fizikai állapotunk eredménye volt a győzelem, hanem az is látható, hogy nagy tudásbeli különbség volt a két csapat játékosai között – ismertette.

A szakember kiemelte, az akadémisták közül mindenki hozzátette a magáét a sikerhez. A pályára lépő játékosok közül Rajsli Tamás és Marik Soma góllal és gólpasszal emelkedett ki, Bacsa Krisztián góllal segítette csapatát, Orvos Levente gólpasszal hálálta meg a bizalmat, Csák Albert pedig két találathoz segítette társait.  

–  Büszke vagyok rá, hogy csak békéscsabai nevelésekkel játszottunk a mérkőzésen. Az is szép dolog, hogy az utolsó 20 percben két játékos kivételével a teljes U19-es gárda volt a pályán – értékelt Jakab Péter.   

Kiharcolta sikerét az U12-es csapat Kecskeméten

KTE LA–Békéscsaba 1912 Előre SE–UTE LA 0-2 

Az U12-es labdarúgó-bajnokság 24.fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata a KTE LA együtteséhez utazott május 5-én. 

Békéscsaba 1912 Előre SE: Borzák, Béres Z., Nagy, Kovács, Czifra, Hornok, Csernyeczki, Vass, Rácz. Csere: Petruzsán, Bányai, Benkő és Hoffmann. Edző: Hrabovszki Ákos és Hrabovszki Gábor.  

A békéscsabai együttes az előző fordulóban hazai pályán győzött újpesti riválisa ellen, míg soros ellenfele Kecskeméten veszített az angyalföldi csapattal szemben. A két csapat a bajnokság során háromszor is szembenézett egymással, mindhárom mérkőzésen a Békés vármegyei gárda tudott győzni.  

Hrabovszki Ákos elmondta, csapatából több játékos is hiányzott, illetve kisebb sérülések és betegségek is hátráltatták a felkészülést. A mérkőzés egészét tekintve rengeteg technikai hiba jellemezte mindkét csapatot, leginkább a mezőnyjáték dominált, sok párharccal és szabálytalansággal tarkítva a mérkőzést. 

– Több gólszerzési lehetőséget is sikerült volna kialakítanunk, ha nem első szándékból cselekszünk rendre. Két alkalommal nagyszerű ütemben sikerült labdát szereznünk a középső harmadban, melyek végén Béres Zoltán volt eredményes – ismertette. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U12-es csapata a folytatásban a Vasas Kubala Akadémia otthonában lép pályára. 

– Küzdeni tudásból és akaratból a csapat ismét jelesre vizsgázott, de sajnos a mutatott játékunk elmaradt az elmúlt hetekhez képest – nyilatkozta Hrabovszki Ákos.

Bronzérmesként fejezte be a bajnokságot az U17-es csapat

Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia–Békéscsaba 1912 Előre SE 1-3 (0-1) 

Az U17-es labdarúgó-bajnokság C csoportjának 14. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia otthonában lépett pályára május 6-án. 

Békéscsaba 1912 Előre SE: Tóth, Faska, Rostás, Lipcsei, Sirokmán, Balázs (Mihály), Döme (Béres), Szemenyei, Rózsavölgyi, Urbán, Kurai. Edző: Dávid Zsolt és Szenti Zoltán.  

A lila-fehér gárda a bajnokság harmadik helyéről érkezett Kaposvárra, míg riválisa a mezőny alsó harmadából várta a találkozót. A két együttes márciusban is szembe nézett egymással, akkor 3-1-es békéscsabai győzelem született. 

Dávid Zsolt a mérkőzésről elmondta, csapatának hosszú utat kellett megtennie az utolsó bajnoki helyszínére, amely ez meg is látszott az első negyedórában a játékosokon.  

– Az ellenfél csak és kizárólag magas labdákkal próbálkozott, ezek a szituációk veszélyesek is volt a mérkőzés elején, de sikerült rendezni a sorokat és a folytatásban érvényre juttatni a játékosok minőségbeli különbségét. Kapusunk jelenléte, magabiztossága sokat jelentett a játékosoknak és egy-két fontos védést is be tudott mutatni, ami további erőt adott a srácoknak – ismertette. 

Egy szép ellentámadás után a Balázs révén már a 20. percben megszerezte a vezetést a lila-fehér gárda, amely után próbálta minél többet birtokolni a labdát, az ebből való ritmusváltással szeretett volna további lehetőségeket kidolgozni és növelni az előnyét.  

– A második játékrészben is fontos volt, hogy minél többet legyen nálunk a labda és így ne legyen lehetősége az ellenfélnek a kapunk elé ívelni a labdát, de azokban az esetekben amikor ez sikerült nekik, akkor a védőink már jól semlegesítették a légiveszélyt. A hazai csapatnak támadni kellet és így több terület adódott a támadásaink szervezéséhez és két alkalommal sikerült is góllal befejezni, ezzel pedig végig kontrollálva a mérkőzést, megérdemelten nyertük meg az utolsó bajnokit ebben a szezonban. Kiemelném Szemenyei Balázst, aki hosszú sérülés után tért vissza ebben a félévben és a mai találkozón kiemelkedő teljesítményt nyújtott. 

Gólok: Balázs (20.), Szemenyei (51.) és Rózsavölgyi (77). 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U17-es csapata a C csoport küzdelmeiben 5 győzelemmel, öt vereséggel és négy döntetlennel a tabella harmadik pozíciójában fejezte be a bajnokságot. 

– Fárasztó utazás után sikerült győzelemmel lezárni ezt az érdekes, rövid és sérülésekkel tarkított szezont. Büszke vagyok a srácokra mert nagyon sokat dolgoztak, és ha a játék minősége időnként nem volt meg, a csabai szív és a lelkesedés mindig a pályán volt. Megtapasztalhattuk a szerda-szombat ritmust minden pozitívumaival és buktatójával együtt és ebből nagyon sokat tanultunk a srácokkal – nyilatkozta Dávid Zsolt.