Gyere ki a meccsre!

A Békéscsaba 1912 Előre SE utánpótlás csapatainak hazai mérkőzései: 

Békéscsaba 1912 Előre SE U16–ZTE FC április 5., szerda 12 óra UP központ 

Békéscsaba 1912 Előre SE U17–ZTE FC április 5., szerda 10 óra UP központ 

Békéscsaba 1912 Előre–Kisvárda II. NB III. április 5., szerda 15 óra Kórház u. 

 

Békéscsaba 1912 Előre SE U13–Szeged-Csanád Grosics Akadémia április 6., csütörtök 10 óra UP központ  

Békéscsaba 1912 Előre SE U12–Szeged-Csanád Grosics Akadémia április 6., csütörtök 10 óra UP központ  

Békéscsaba 1912 Előre SE U15–Paksi FC április 6., csütörtök 14 óra UP központ  

Békéscsaba 1912 Előre SE U14–Szolnoki MÁV UFC április 6., csütörtök 12 óra UP központ 

Champions Trophy U11-es nemzetközi kvalifikációs torna április 8. szombat 12 óra UP központ 

Békéscsaba 1912 Előre–Vasas II. NB III. április 9., vasárnap 14 óra Kórház u.

 

„Lila” nevelésű kerettel játszott nagyot az NB III.-as együttes

Az NB III.-as labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre FC csapata a DVSC II. Együtteséhez utazott április 2-án. Nagy Sándor és Jakab Péter kizárólag békéscsabai nevelésű keretével játszott 3-2-es mérkőzést riválisával. 

Jakab Péter elmondta, a soros fordulóban a tizennyolcas keretben csupán békéscsabai nevelésű játékosok kaptak helyet. A klub saját nevelésű játékosainak aránya 100 százalék volt, a keretben pedig kilenc, jelenleg is az Akadémián pallérozódó fiatal kapott helyet. 

Az U19-es fiatalok közül Tóth Alexander, Orvos Levente, Sztankó László és Marik Soma kezdőként kapott szerepet, Rajsli Tamás, Komáromi Csongor, Borbély Boldizsár, Csák Albert csereként lépett pályára, a cserepadon pedig Varga Roland és Zábráczki Szabolcs kapott helyet. A pályára lépő akadémista játékosok közül a legtöbb időt Tóth Alexander és Orvos Levente töltötte a pályán, mindketten végig játszották a találkozót, őket szorosan követi Marik Soma 71 játszott percével. 

Jakab Péter kiemelte, a csapat átlagéletkora 20,24 év volt, a mérkőzést eldöntő momentumok esetében pedig Orvos Levente emelkedik ki, az U19-es játékos gólpasszal segítette csapatát. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U19-es csapata a nem játszik fordulót, a z NB III.-as együttes azonban Kisvárda II. és a Vasas II. ellen is pályára lép a héten. 

Értékes döntetlent focizott az U12-es együttes

MTK Budapest–Békéscsaba 1912 Előre SE 1-1 (1-1) 

Az U12-es labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata az MTK Budapest otthonában lépett pályára április 1-jén. 

Békéscsaba 1912 Előre SE: Borzák, Kovács, Béres B., Mészáros, Czifra, Hornok, Csernyeczki, Vass, Rácz. Csere: Benkő, Béres Z., Belanka Bányai és Bíró. Edző: Hrabovszki Ákos és Hrabovszki Gábor.  

A vendég gárda egy hazai győzelem után érkezett a fővárosiakhoz, míg a hazai együttes idegenben veszített pontokat. A két rivális kétszer is találkozott már egymással az idény során, mindkétszer az MTK csapata nyerte a mérkőzést. 

Hrabovszki Ákos, a csapat edzője elmondta, a gárda már rögtön a mérkőzés elején próbált magasan védekezni a kiváló játékerőt képviselő hazai alakulat ellen, de ezáltal óriási területeket nyitott a szélvész gyors ellenfél támadóinak. A budapesti fél több alkalommal ajtó-ablak ziccert dolgozott ki a vendégkapu előtt, melyből szerencsére csak egyet tudtak értékesíteni. 

– A második negyedben megváltozott a játék képe, több periódusban labdát tudtunk birtokolni a pálya középső- és támadó harmadában is. Ennek megfelelően 2-3 gólszerzési lehetőséget is sikerült kialakítanunk, mígnem egy 22 méteres Czifra szabadrúgásból sikerült kiegyenlíteni a negyed derekán. A második félidőben a rövidpasszos, sok mozgásos játékstílust gyakorló hazai csapat igencsak beszorított minket a saját térfelünkre – ismertette. 

Hrabovszki Ákos kiemelte, a játékosok ezekben a játékrészekben elképesztő mentalitással küzdöttek és egymást segítve védték meg kapujukat az újabb góltól. A labdaszerzésekben ismét veszély rejlett, de kontratámadásokból nem sikerült újabb gólt szerezni.  

– Méltán lehetünk büszkék a gyerekekre, mert csapatmunkának és kiváló egyéni teljesítményeknek köszönhetően ismét sikerült meglepetés eredményt elérnünk az ország egyik legjobb képességű korosztályos csapatával szemben. Az elmúlt heti teljesítményére továbbra is bátran építhetünk a jövőben – értékelte a mérkőzést Hrabovszki Ákos. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U12-es csapata a következő fordulóban hazai pályán fogadja a Szeged-Csanád Grosics Akadémia együttesét.

A mentálisan erősebb csapat nyerte az U16-os fordulót

DEAC–Békéscsaba 1912 Előre SE 1-2 (0-0) 

Az U16-os labdarúgó-bajnokság 6. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata a DEAC együttesének vendégeként lépett pályára április 2-án.  

Békéscsaba 1912 Előre SE: Tóth P. (Kovács), Kolarovszki Martin, Göblyös, Benyovszki (Homoki), Molnár, Jass (Kerekes), Nagy, Oláh (Szabó), Vörös, Giczey, Tóth D. (Avramucz). Edző: Kéri Roland és Fehér Zsolt. 

A békéscsabai gárda az előző fordulóban kiélezett döntetlent játszott a Szeged-Csanád Grosics Akadémia együttesével, így a tabella második helyéről utazott a mezőny alsó harmadában álló debreceni riválisához. 

Kéri Roland edző a mérkőzésről elmondta, az első perctől kezdődően végig tompán játszott a csapat, sok nehézséggel kellett megküzdeni.  

Az akarat mindvégig ott volt a csapatban, de ez görcsös és körülményes játékot produkált. A mérkőzés során kevés igazán nagy helyzete volt az ellenfélnek és több nekünk – ismertette. 

A két együttes gólnélküli döntetlennel mehetett pihenőre. A második játékrészben egészen a 62. Percig kellett várni az első gólra, amikor Giczey találatával szereztt vezetést a vendégcsapat. Hét perccel később egyenlíteni tudott a hazai gárda, ám a 71. minutumban Göblyös talált a debreceni kapuba. 

 – Fehér Zsolt kollégámmal gratulálunk a csapatnak az akaráshoz, kitartáshoz és nem utolsó sorban a győzelemhez, de természetesen a maitól játékban több kell. Letámadásain nem működtek és kissé enervált volt a csapat. Mindenképpen többet szeretnénk látni a gyakoroltakból a pályán – értékelt Kéri Roland. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U16-os csapata a tabella harmadik helyéről várhatja hazai pályán a ZTE FC együttesét. 

Kiválóan helyt állt a fordulóban az U11-es csapat

A Békéscsaba 1912 Előre SE U11-es csapata az országos kiemelt bajnokság Dél-keleti csoportjának soros fordulóján lépett pályára április 2-án. 

 Az Algyőn rendezett fordulón a békéscsabai együttes ismét a Szolnoki MÁV UFC, a KTE LA és a Szeged-Csanád Grosics Akadémia gárdáival nézett szembe. 

Hrabovszki Gábor a mérkőzésekről elmondta, csapata kiválóan helyet állt a fordulóban és nagyon elégedett volt a látottakkal. Hozzátette: nem a békéscsabai együttes volt a legjobb a mezőnyben, de agresszivitásban és mentálisan messze jobb volt mindenkinél. 

– Az egyéni védekezésünk is extra volt, szinte minden labdáért úgy küzdöttünk mintha az életünk múlna rajta. Voltak nehéz periódusok is, de a játékosaim mentálisan egyszer sem inogtak meg. Így az utolsó három mérkőzésen már kicsit ellenfeleink fölé tudtunk nőni játékban is – értékelt Hrabovszki Gábor. 

A csapat edzője hozzátette: a csapatot a szegedi fordulóban két feljátszó játékos is segítette. 

Sassano Alessandro a második mérkőzésen tudta igazán megmutatni magát, ahol már jól játszott, nagyon elégedett voltam vele. Vámos Botond a mezőny legjobbja volt, játéka mély benyomást hagyott bennem – mondta Hrabovszki Gábor. 

Eredmények: Békéscsaba 1912 Előre SE–Szolnoki MÁV UFC 2-2, Békéscsaba 1912 Előre SE–KTE LA 0-4, Békéscsaba 1912 Előre SE–Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1-1, Békéscsaba 1912 Előre SE–Szolnoki MÁV UFC 0-0, Békéscsaba 1912 Előre SE–KTE LA 1-1 és Békéscsaba 1912 Előre SE–Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0-0. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U11-es csapata a következő fordulóban hazai pályán fogadja majd riválisait.