Presztizsmecssen nyert az U16-os leánycsapat

Békéscsaba 1912 Előre SE–Mórahalom VSE 2-1 (0-1) 

Az U16-os labdarúgó-bajnokságban szereplő Békéscsaba 1912 Előre SE leány együttese a pontvadászat 16. fordulójában a Mórahalom VSE csapatát fogadta március 26-án. 

Békéscsaba 1912 Előre SE: Szendrei Erika, Kolarovszki Ágnes, Hajdú Júlia, Benkovics Nikolett, Kiszel Viktória, Sovány Natália, Tulkán Mónika, Bali Krisztina, Dobi Dominika. Csere: Bocskay Zsófia, Nagy Kinga, Brumár Dorina és Bálint Tímea. Edző: Csalánosi Anada és Kesjár Ruben. 

A hazai gárda a tabella alsó harmadából várta a dobogó harmadik helyéről érkező riválisát. A békéscsabai együttesnek volt miért visszavágni ellenfelének, a két fél őszi találkozóján 4-0-s mórahalmi győzelem született. 

Csalánosi Anada edző a mérkőzésről elmondta, a csapat tizenhármas kerettel tudott megjelenni a mérkőzésre, amely sok erőt adott a csapatnak, hiszen egy 8+1-es bajnokságban ez négy cserét jelent. Ketten visszatérőként, ketten pedig új játékosként léptek pályára, de ez abszolút nem hátráltatta a csapatot, a lányok kifejezetten jól szálltak be a mérkőzésbe. 

– Az elmúlt két évben elég sok nehéz meccsen vagyunk túl, ezért csak annyit kértem a lányoktól az öltözőben, hogy próbálják meg élvezni a meccset és ha csak minimálisan is visszaadják az edzésen tanultakat, én már boldogan megyek haza. Ennek köszönhetően felszabadultság jellemezte a játékunkat, teljes szívből harcoltak egymásért a lányok – ismertette. 

Mindkét együttes jól kezdte a mérkőzést, mindkét oldalon megvoltak a helyzetek. A kiegyenlített erőviszonyok között zajló derbin a vendégcsapat szerzett előnyt a 32. percben. A hazai gárda azonban hamar válaszolni tudott, Bali Krisztina hatalmas bombagóllal egalizálta a mérkőzést.

A döntetlennel végződő első játékrész után, egy még izgalmasabb félidőt produkáltak a csapatok. Arról, hogy ne döntetlennel végződjön a derbi, Tulkán Mónika gondoskodott, aki a mérkőzés lefújása előtt három perccel egy elképesztően szép magánakció után döntötte el a találkozót. 

– Kapusunk, Szendrei Erika is nagyon jó napot fogott ki, több bravúrt is bemutatott. A félidőben 1-1 volt az állás, ami elindított bennem egy lavinát, éreztem, hogy győzhet a csapat. Visszaküldtem az eredeti kezdő kilencest a pályára és ettől kezdve elkezdtem óvatosabban cserélgetni, hiszen most már a győzelem volt a cél. Rendkívül izgalmas meccs volt, nagyon magabiztosan játszottak a lányok, jó volt nézni kívülről. Sovány Natália csapatkapitányként kiválóan irányította a csapatot, Tulkán Mónika pedig Dobi Dominikával karöltve remekül biztosította a védelmet. Nem hagyhatom ki a sorból Benkovics Nikit sem, aki rengeteget dolgozott a középpályán azért, hogy ez az eredmény megszülethessen. A névvel meg nem említett játékosok is száz százalékot nyújtottak, mindenkinek sikerült megütnie saját, egyéni mércéjét, ami külön boldogsággal tölt el. Remélem ez a mérkőzés megadja számunkra a kezdőlöketet és ettől kezdve még szebb eredményeket érünk majd el – értékelt Csalánosi Anada. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U16-os női csapata a dobogó harmadik fokára lépő Honvéd FC Kft. együttesét fogadja a 4-es Honvéd utcai komplexumban. 

Nem bírt ellenfelével az U13-es csapat

Békéscsaba 1912 Előre SE–Vasas Kubala Akadémia 1-7 

Az U13-es labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos együttese a Vasas Kubala Akadémia gárdáját látta vendégül március 26-án. 

Békéscsaba 1912 Előre SE: Belanka, Laurinyecz, Jass, Szöllősi, Fülöp, Stumpf, Rotár, Papp-Zsolnai, Benyovszki, Szűcs. Csere: Balla, Rucz, Bozsányi, Petruzsán és Bodnár. Edző: Lászik Milán.   

Mindkét együttes a győzelemmel hangolt a találkozóra, a békéscsabai és a fővárosi gárda is KTE LA csapatával játszott sikeres mérkőzést. 

Lászik Milán edző a mérkőzésről elmondta, a hazai csapat nem kezdte jól a találkozót, a fővárosi gárda pedig több veszélyes támadást vezetett a békéscsabai kapura. A lehetőségekből két vendég gól is született, majd a feljavult hazai játék után Stumpf Balázs szépíteni tudott.  

Az utolsó negyedre ismét visszaesett a békéscsabai együttes teljesítménye, amelyet a vendég gárda ki is tudott használni. 

– Nem kezdtük jól a mérkőzést, azonban a 2. és a 3. negyedben feljavult a játékunk. Voltak jó labdakihozatalaink, többet voltunk az ellenfél térfelén. Azon kell dolgoznunk, hogy minél tovább tartsanak ezek a jó periódusok – értékelt Lászik Milán. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U13-as csapata a következő fordulóban az MTK Budapest együtteséhez utazik.

Kiváló ellenfelek ellen találkozott az U9-es csapat

A Békéscsaba 1912 Előre SE U9-es csapata a DVTK vendégeként vett részt egy meghívásos labdarúgó-tornán március 26-án. A korosztályos gárda a hazai együttes mellett, az MTK Budapest, Kisvárda LA és a Budapest Honvéd MFA hasonló korosztályú csapataival mérkőzött meg. 

Belicza Zoltán, a csapat edzője elmondta, a nagyon jó szervezésű és színvonalú tornán a fiatal játékosoknak folyamatosan fent kellett tartaniuk a koncentrációjukat a mérkőzés során, az együttesnek végig nyomás alatt kellett fociznia.  

– A DVTK ellen úgy érzem nem voltunk elég élesek. A jó egyéni és kombinatív játékra képes ellenfelünk ellen kevés labdát szereztünk. Hátulról kellet építkeznünk, amely hellyel-közzel sikerült is. Több helyzetet is sikerült kialakítanunk az ellenfél kapujánál, de ezeket kihagytuk. A torna további részében szerencsére javult a helyzetkihasználásunk.  

A békéscsabai együttes a Várda La ellen remek összjátékkal és egyéni megoldásokkal lepte meg ellenfelét, a kisvárdai gárda nehezen tudott kibontakozni, a békéscsabai csapat pedig sok labdát szerzett a térfelükön, azokból pedig remekül ment át támadásokba és jól játszotta le a létszámfölényeket.  

– A BP. Honvéd MFA ellen nagyon határozottan kezdtünk. Sokkal agresszívebbek, lendületesebbek voltunk az ellenfelünknél. Sorra alakítottuk ki a helyzeteket és szép gólokat lőttünk. Az MTK képviselte a legnagyobb erőt ezen a hétvégén. Az első félidőben csak „nyomoztuk” a labdát, a sok helyzetből pedig hármat sikerült értékesítenie ellenfelünknek a szünetig. A félidőben átbeszéltük a teendőket és remek felfogásba kezdtük a második félidőt. Folyamatos nyomás alatt tartottuk őket és veszélyeztettük a kapujukat. Sikerült is két gólt szereznünk és töretlenül mentünk előre a következő gólokért. Többször is tűzijátékot tartottunk a kapujuk előtt, de a nagyon jó képességű és alkatú kapusuk mindent fogott – ismertette a csapat edzője. 

Eredmények: DVTK 2-2, Kisvárda LA 6-3, Bp. Honvéd MFA 6-4, MTK Budapest 2-6. 

A csapat tagjai: Bardócz Aba, Belicza Bálint, Bodzás Bötsch Lehel, Kohut Noel, Kolarovszki Tamás, Molnár Miklós, Omiljak Márton, Urbán Péter és Valyuch János.  

– Úgy gondolom, hogy a fiúknak nagyon nagy szükségük van az ilyen és ehhez hasonló színvonalú tornákra a fejlődésük szempontjából. Remek hozzáállással játszották végig az egész napot és egyre több olyan dolgot viszont láttam a pályán, amiket kérek tőlük és gyakorlunk az edzéseken. Minden ellenfelünk ellen, (még a kimagasló képességű játékosokból álló MTK ellen is voltak szakaszok) tudtunk dominálni és az általam kért kezdeményező focit játszani. Nagyon szép egyéni játékot és együttműködéseket is láttam a csapattól ezen a hétvégén. Kimondottan szép támadásokat vezettünk, amelyekből sikerült gólokat is elérnünk. Abszolút pozitívan értékelem ezt a napot és azt gondolom, hogy egy nagyon értékes hétvégén vagyunk túl. Gratulálok a csapat minden tagjának – értékelt Belicza Zoltán.  

Izgalmas gólpárbajt vívott az U12-es együttes

Békéscsaba 1912 Előre SE–Vasas Kubala Akadémia 5-4 (0-0)  

Az U12-es labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos együttese a Vasas Kubala Akadémia gárdáját fogadta március 26-án. 

Békéscsaba 1912 Előre SE: Borzák, Kovács, Mészáros, Czifra, Hornok, Bíró, Csernyeczki, Vass, Rácz. Csere: Benkő, Béres, Bányai és Hoffmann. Edző: Hrabovszki Ákos és Hrabovszki Gábor. 

A békéscsabai gárda az előző fordulóban a KTE LA együttesével vívott gólgazdag mérkőzést, míg soros ellenfele egy kiélezett találkozón döntetlenezett az FTC gárdájával. A két rivális az ősszel is találkozott egymással, akkor budapesti szurkolók örülhettek a lefújáskor. 

Hrabovszki Ákos, a csapat edzője elmondta, az első negyedet kifejezetten lendületesen kezdte a csapat, a 6. percben Rácz Botond bolondított meg három embert a baloldalon, majd tökéletesen tálalt Vass Dániel elé, aki gyönyörűen helyezett a kapu bal oldalába. 

– Ellenfelünk próbált nyomás alá helyezni bennünket, de labdaszerzéseinket követő kontráinkban rendre veszély rejlett. Ezekből a lehetőségekből nem sikerült előnyünket növelni, a negyed vége előtt ellenfelünk pedig egy védelmi megingást kihasználva egyenlíteni tudott. A második negyed egyértelműen a miénk volt, a csereként beállt Bányai Mihály kiemelkedő teljesítményének és góljainak köszönhetően már 3-1-re vezettünk a félidőben. A két rúgott gól mellett több helyzetet is kidolgoztunk, illetve büntetőt is hibáztunk – ismertette Hrabovszki Ákos. 

A második játékrészben a fővárosi gárda ismételten nyomás alá helyezte a hazai együttest, majd egy újabb védelmi megingást használva szépítette az eredményen. A vendéglátó együttes a kapott gólra ismét válaszolni tudott, öt perccel később egy rögzített szituáció után Kovács Ákos volt eredményes. A hazai gárda továbbra is nagy nyomás alatt játszott, amelyet ismét ki tudott használni a fővárosi gárda, amely így ismét közelebb lépett riválisához. (4-3).

– Az utolsó negyedre frissítettük a csapatot és taktikusan, okosan játszva szépen őriztük előnyünket, mígnem három perccel a mérkőzés vége előtt egy ellentámadásból ellenfelünk másodjára is egyenlíteni tudott. Már a mérkőzés utolsó percében jártunk amikor Czifra Balázs jutott szabadrúgáshoz 20 méterre a kaputól. Gyönyörű ballábas lövése a jobb felső sarokban kötött ki, ezzel beállítva az 5-4-es végeredményt – sorolta a csapat edzője. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U12-es csapata a következő fordulóban az MTK Budapest otthonában lép pályára. 

Gratulálok a gyerekeknek az eredményhez, illetve a mutatott játékhoz is. Elképesztően motivált hozzáállást és kreatív játékot mutattunk be, melyre bátran építhetünk a jövőben – értékelte a mérkőzést Hrabovszki Ákos. 

Nem bírt az éllovassal az U14-es együttes

Békéscsaba 1912 Előre SE–UTE 5-1 (1-3)  

Az U14-es bajnokság Keleti csoportjában szereplő Békéscsaba 1912 Előre SE csapata a bajnokság 17. fordulójában az UTE együttesét látta vendégül március 25-én.  

Békéscsaba 1912 Előre SE: Krasznai (Babecz), Szikora, Kerepeczky, Varga, Győrfi, Paraizs (Szeles), Zsilinszki, Závoda, Molcsán (Nagy), Barta (Boldis), Mezei. Edző: Dürgő Péter és Lászik Milán.   

A békéscsabai gárda az előző fordulóban egy kettős kiállítással nehezített mérkőzésen veszített pontokat egri ellenfelénél, míg az éllovas UTE monori riválisán lépett át hazai pályán. A soros forduló két csapata az őszi szezonban is találkozott egymással, akkor nagy különbségű újpesti győzelem született. 

Dürgő Péter, az U14-es gárda edzője a mérkőzésről elmondta, a csapat az első félidőben sok hibával játszott, aminek következtében gyorsan hátrányba is került riválisával szemben. 

A vendég együttes hamar megtalálta a fogást a két eltiltott játékosa és edzője nélkül felálló hazai csapaton, így a 17. percben már háromgólos újpesti előnyt írhattak a képzeletbeli eredményjelzőre. A békéscsabai együttes azonban nem tört meg, támadásaiból pedig veszélyeztette is a vendég kaput. Egy találat át is jutott a gólvonalon, ám les miatt a játékvezető érvénytelenítette a szépítő találatot.  A hazai próbálkozásokat a 28. minutumban siker koronázta, Győrfi közelről vágta labdáját az újpesti kapuba. 

A fordulás után agilisabb és magabiztosabb hazai csapatot láthattak a szurkolók, így több esetben is kicsin múlt az újabb békéscsabai gól. Az újpesti gárda a lefújásig kétszer is növelni tudta előnyét, így már tizenhatodik győzelmét könyvelhette el a bajnokságban.  

– Bátor játékot kértem a srácoktól, ebből az első félidőben keveset láttam. A szünet után ezen a téren előre léptünk és összességében egy nagyon jó iramú mérkőzést játszottunk. A gyakorolt elemekből sokat megtudtunk valósítani ezen a mérkőzésen is, ami nagyon pozitív a fiúk fejlődése szempontjából – értékelte a mérkőzést Dörgő Péter. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U14-es csapata a tabella nyolcadik helyéről utazhat a közvetlen rivális DEAC otthonába.