Győzelemmel zárta az őszi szezont az U17-es csapat

Békéscsaba 1912 Előre SE–PMFC 3-0 (0-0) 

Az U17-es labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos együttese a PMFC gárdáját fogadta december 8-án. A lila-fehér keret második félidei játékának köszönhetően magabiztosan győzte le pécsi riválisát. 

Békéscsaba 1912 Előre SE: Tóth (Antal), Anda, Avramucz, Göblyös, Sinka, Molnár (Homoki), Gíczey, Jass Bagaméri (Nagy M.), Kerekes (Nagy Z.), Tompa. Edző: Dávid Zsolt és Szenti Zoltán. 

A békéscsabai együttes lendületből érkezett a találkozóra, utolsó négy bajnokiját is veretlenül vívta meg, a sorozatban során pedig zalaegerszegi és újpesti ellenfelét is legyőzte.  

Dávid Zsolt a mérkőzésről elmondta, csapatával a hetek óta tartó nagyszerű sorozatot győzelemmel szerette volna lezárni.  

A gárda azonban az első félidőben elég lassan és körülményesen futballozott. A két csapat a mezőnyben gyűrte egymást és a kapuk egyik oldalt sem forogtak veszélyben. 

– A félidőben sikerült rendezni a sorokat és a harci szellemet is előhozni a srácokból, mert a második félidőben mintha egy másik csapat jött volna ki a játéktérre. A pozitív változás szinte azonnal góllal párosult, amikor Nagy Zéti passzából Jass Nándi kilőtte a hosszú sarkot és ez a találat extra lökést adott a srácoknak, mert ebben az időszakban szinte csak az ellenfél térfelén folyt a játék. Az ellenfélre helyezett nyomás a 61 percben érett góllá, amikor is Giczey Tomi duplázta az előnyt, Jass Nándi előkészítéséből. A folytatásban is több próbálkozásunk volt a gólszerzésre, a srácok komoly energiákat toltak a harmadik találat megszerzésébe. Ez végül büntetőből, Avramucz Dávidnak sikerült, amivel le is zártuk a találkozót – ismertette. 

– Döcögősen indult a mérkőzés és nem is tettünk elég melót az első félidőbe. A szünetben tisztáztunk mindent és a második játékrészben mutatott ritmusváltás gólokkal társult, így megérdemelten tartottuk itthon a bajnoki pontokat. A szezon eleje nem úgy alakult, mint ahogy szerettük volna, de minden jó, ha a vége jó, és ez egész jóra sikerült – értékelt Dávid Zsolt. 

A Mikulás is ellátogatott az óvodásoknak tartott focitornára

A karácsonyi hangulat jegyében óvodásoknak tartott futballtornát a Békéscsaba Labdarúgó Akadémia a Gál Ferenc Egyetem sportcsarnokában szombaton. A programra a Mikulás is ellátogatott és minden gyermeknek átadott egy csokimikulást – írja a behir.hu.

A Mikulás-napi foci mára hagyománynak számít, hiszen immár hetedik alkalommal rendezte meg a Békéscsaba Labdarúgó Akadémia, amely tehetségközpontként a vármegyeszékhely majdnem összes óvodájával kapcsolatban áll. Az eseményen mintegy 80 óvodás korú gyermek vett részt.

– A Békéscsaba Labdarúgó Akadémia mindkét szekcióban foglalkoztat játékosokat, a lányok és fiúk vonatkozásában is. A képzési folyamatnak megvannak a maga sajátosságai. A szombat reggeli, illetve délelőtti programunk a toborzásról szólt, ez az úgynevezett Mikulás Kupa. A sorozatunknak három fő célja van. Az egyik, hogy a gyermekek ismerkedjenek meg a focival, mint sportággal. Ennek erősítése érdekében edzőink rendszeresen járnak az intézményekbe foglalkozásokat tartani. A második célunk, hogy a kicsik élményhez jussanak, a harmadik pedig az, hogy a gyermekek szeressenek mozogni – mondta Szekeres Lajos, a Békéscsaba Labdarúgó Akadémia szakmai vezetője – olvasható a cikkben.

A teljes anyag itt érhető el.

Mikulás-fesztivállal mozgattuk meg az ovisokat

A Békéscsaba 1912 Előre SE – Békéscsaba Labdarúgó Akadémia Mikulás-fesztivál néven rendezett ovis focitornát a főiskola tornacsarnokában. A rendezvényen a legkisebbek négy pályán labdázhattak egymással.

Az akadémia azokat az intézményeket hívta meg az eseményre, amelyekhez az egész év során rendszeresen jár foglalkozásokat tartani. A két turnusban lebonyolított délelőtt az ovisok mozgásra való nevelését célozta meg és a mindennapos sportolás fontosságára hívta fel a figyelmet.

A legkisebb labdazsonglőröket a labdás élmények után meglepetés is várta, a Mikulás személyesen adta át nekik jutalmait.

Akadémista előadó

A Békéscsaba 1912 Előre SE – Békéscsaba Labdarúgó Akadémia erőnléti szakembere, Domonkos Csaba a Magyar Sport Házában tartott előadást.

A lila-fehér szakember a Fiatal Sporttudósok XI. Országos Kongresszusán Az edzőváltások és az eredményesség kapcsolatának vizsgálata a profi magyar labdarúgó-bajnokságokban témakörében beszélt a hallgatóságnak.

 

Gratulálunk, Csabi!

Közösen köszöntötték advent első vasárnapját az akadémisták

A Békéscsaba Labdarúgó Akadémia és Patrióta Békéscsaba Egyesület együtt gyújtotta meg a közösen készített adventi koszorú első gyertyáját. A lila-fehér egyesületet Pop Szofia, Kocsis Eleonóra és Mazula Zoltán utánpótlás edző képviselte – írja a behir.hu.

A teljes cikk itt olvasható.