Felragyogott az első gyertya – Közösen köszöntötték advent első vasárnapját

A Békéscsaba Labdarúgó Akadémia és Patrióta Békéscsaba Egyesület közösen gyújtotta meg a közösen készített adventi koszorú első gyertyáját. A lila-fehér egyesületet Pop Szofia, Kocsis Eleonóra és Mazula Zoltán utánpótlás edző képviselte. 

A családias hangulatban zajló ünnepséget Ady Endre Karácsonyi rege című verse nyitotta meg, amely után Bodóczi István köszöntötte a megjelenteket. 

Az egyesület elnöke kiemelte, a meghitt várakozás időszakának kezdete a közösség életében kifejezetten nagy jelentőséggel bír.  

– Hisszük, hogy ebben az időszakban találkozhatnak szeretteikkel mindazok, akiket munkájuk messzire szólít a családtól. Számunkra a legfontosabb a család szentsége, az otthon melege. Hisszük, mindazok, akik nem lehetnek velünk, de a szívünkben hordozzuk őket, ők is erősítik cselekedeteiket, gondolatainkat, és számukra is megtaláljuk a legméltóbb helyet a családi asztalnál – tette hozzá. 

Bodóczi István kiemelte, a mostani esemény előtt a két szervezet tagjai közösen készítettek adventi koszorúkat, amelyeket licitre bocsátottak. A jótékonysági megmozdulás sikerrel járt, hiszen a kézműves portékákból 122.000 forint gyűlt össze, amelyet teljes egészében Fannika gyógyulására utalnak át. 

A Békéscsaba Labdarúgó Akadémia és Patrióta Békéscsaba Egyesület azonban ezután sem pihen, hiszen adománygyűjtő kampányba kezdtek. Az összegyűlt felajánlásokat a békéscsabai kórház gyermekosztályának és a Békés Vármegyei Vöröskereszt szervezetének adják majd át a szervezetek képviselői. 

Értékes pontokkal utazott haza Újpestről az U17-es együttes

Az U17-es labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos együttes az Újpest FC vendégeként lépett pályára december 2-án. A lila-fehér gárda megérdemelten hozta haza a győzelemért járó pontokat. 

Dávid Zsolt a mérkőzésről elmondta, fontos mérkőzés volt ez csapata számára, ennek megfelelően kerete jól is kezdte a találkozót.  

– Több sikeres labdaszerzési kísérletünk is volt az ellenfél térfelén, de az utolsó vagy az utolsó előtti passzaink pontatlanok volta, így komoly gólszerzési lehetőséget nem tudtunk kialakítani. Egy pontrúgás után előnybe kerültünk Sinka Dani fejes góljával, a folytatásban pedig magabiztosabban futballoztunk és a mi akaratunk érvényesült a pályán. 

A lila-fehér gárda a második játékrész elején le is zárhatta volna a mérkőzést, de egy gólt les címén érvénytelenített a játékvezető, egy lehetőség pedig kimaradt egy kapussal szembeni szituációban. 

– Nagyot fordult a mérkőzés képe amikor egy szögletvariációt túlbonyolítottunk így az ellenfél labdát szerzett és le is kontrázott bennünket, aminek a végén büntetőből egyenlíteni tudtak. A kezdeti sokk után viszont nagyon jó 15 percet produkáltak a srácok, és emberhátrányban is fölényt alakítottunk ki majd Jass Nándi lekészítéséből Molnár Márkó volt eredményes, amivel újra előnybe kerültünk. A mérkőzés végéig nagyon vigyáztunk a megszerzett előnyre, és így értékes három pontot hoztunk haza – ismertette a csapat edzője. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U17-es csapata egy almaradt mérkőzés pótlásával zárja az évet, ahol a PMFC együttese érkezik a 4-es Honvéd utcai komplexumba. 

– A játék nem volt az igazi, de a csapatszellem ma átsegített bennünket a nehézségeken. Gratulálok a srácoknak, fontos három pontot sikerült begyűjtenünk – nyilatkozta Dávid Zsolt.

Szeghalmon fociztak a lila-fehér utánpótlás csapatok

A Békéscsaba 1912 Előre SE U10-es csapata az őszi szezon végeztével a Szeghalmon megrendezésre kerülő Téli tornán vett részt a Békéscsaba UFC-vel közös csapatokat kialakítva.  

Hrabovszki Ákos, elmondta, az UFC legtehetségesebb játékosai mellett az Előre U9-es csapatának legügyesebb fiatal labdarúgói is erősítették kereteket. 

– A tornán a Dévaványa és a Gyomaendrőd U11-es csapataival is megmérkőztünk, majd a napot egy közös békéscsabai rangadóval zártuk. Minden játékos nagy lendülettel kezdte a mérkőzéseket, többen új pozícióban is játszottak. Igencsak nagy mezőnyfölényt tudtunk kialakítani a mérkőzéseken, de a kapu előtt rendre bizonytalanok voltunk, illetve az ellenfelek kapusai szenzációs napot fogtak ki.  Minden mérkőzésen igyekeztünk mélységből építeni támadásainkat az ellenfél felállásához mérten, a legtöbb esetben jól vettük észre a kedvező szituációkat. Kifejezetten örültem, hogy az UFC legügyesebbjei is megmutathatták magukat az Előre csapatában és többen igen jó teljesítményt nyújtottak – ismertette Hrabovszki Ákos. 

Lila-fehér játékosokkal a keretben jutott a döntőbe a Békés vármegyei válogatott

Öt vármegyei amatőr labdarúgó-válogatottja találkozott egymással az MLSZ tornájának területi döntőjében december 2. és 3. között. Az országos tornasorozatban négy helyszínen találkozott egymással a 19 megyei és a budapesti együttes. 

A gyulai selejtezőben a „házigazda” keret mellett Pest, Jász-Nagykun-Szolnok, Bács-Kiskun és Csongrád-Csanád vármegye legjobbjai találkoztak egymással az Id. Christián László Városi Sporttelepen és a Grosics Akadémián. 

A Békés vármegyei csapatban három lila-fehér játékos is szerepet kapott, Csák Albert és Pusztai Olivér mellett Marik Soma is várhatta a kétnapos tornát.

A Búza Barnabás és Sajben Gábor irányította keret a címvédő Pest vármegyei együttesével kezdte a seregszemlét, amely gólnélküli döntetlennel ért véget. A viharsarki gárda a folytatásban egygólos mérkőzésen győzte le Jász-Nagykun-Szolnok legjobbjait. A békéscsabai labdarúgókkal támogatott keret a vasárnapi fordulóban álmos kezdés után legyőzte Csongrád-Csanád együttesét, így kézzel foghatóvá vált a békési tornagyőzelem. Az utolsó fordulóban a gárda döntetlent ért el Bács-Kiskun vármegyei riválisával szembe, így veretlenül zárta a csoportot. 

A Csák Albertet, Pusztai Olivért és Marik Somát is a soraiban tudó Békés vármegyei válogatott a sorozat életében először lehet részese a négyes finálénak, melyet december 9-10. között Cegléden rendeznek. A viharsarki csapat ellenfele az elődöntőben a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei válogatottja lesz. 

Eredmények: Pest-Békés 0-0, Békés-Jász-Nagykun-Szolnok 1-0 (1-0), Békés-Csongrád-Csanád 3-2 (0-2), Bács-Kiskun- Békés 0-0 

A Békés vármegyei kerületi döntő végeredménye: 1. Békés 8 pont, 2. Pest 7, 3. Bács-Kiskun 7, 4. Csongrád-Csanád 6, 5. Jász-Nagykun-Szolnok 0. 

Gratulálunk, srácok! Hajrá Békés vármegye! Hajrá, Lilák!

Gyere ki a meccsre! – A Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos együtteseinek hazai mérkőzései

A Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos labdarúgócsapatai ismét bajnoki találkozókon lépnek pályára, az idegenben szereplő együttesek mellett, az UP Centerben is pályára lépnek a lila-fehér együttesek. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U19-es kerete a PMFC csapatát fogadja a 4-es Honvéd utcai komplexumban, míg az U12-es és 13-as együttesek az UTE gárdáival találkoznak a Kórház utcában. 

 

Békéscsaba 1912 Előre SE U19–UTE december 2., szombat 12 óra  

Békéscsaba 1912 Előre SE U13–UTE december 2., szombat 11.30 Kórház u.  

Békéscsaba 1912 Előre SE U12–UTE december 2., szombat 13.30 óra Kórház u.