Az Interliga gyulai fordulójában lépett pályára az U10-es csapat

A Békéscsaba 1912 Előre SE U10-es csapata az Interliga tornasorozatának gyulai állomásán lépett pályára november 26-án. A lila-fehér együttes a hazai gárda mellett, aradi, törökszentmiklósi, nagyváradi és orosházi riválisokkal találkozott. 

Hrabovszki Ákos a tornáról elmondta, a mezőny tagjai az eredeti játékidő helyett rövidebb mérkőzéseket játszottak, illetve a pályát is a megszokottnál kisebbre tervezték a szervezők, így szerint sokkal élvezetesebb és gyorsabb gondolkozást igénylő mérkőzéseket játszottak a csapatok. 

 – Az első találkozón a minden tekintetben előrébb tartó UTA Arad sajnos könnyedén fektetett bennünket két vállra. Meglepően jól védekezték le a labdakihozatalunkat, így több alkalommal is belehibáztunk ezekbe a szituációkba. A Törökszentmiklós ellen már sokkal bátrabb és hatékonyabb játékot mutattunk be, kifejezetten tetszett a gyerekektől az egyéni vállalkozás és az agresszív labdaszerzés. A Gyulasport ellen sajnos ismét több alkalommal hibáztunk a támadásépítésben, így amikor már sikerült kijönnünk a szorításból, három gólos előnyre tett szert vendéglátónk. A Nagyvárad és az OMTK-ULE mérkőzéseken már sokkal kevesebb hibával építkeztünk mélységből, több gólszerzési lehetőséget is kidolgoztunk ezeken a találkozókon, melyeket szép számmal sikerült értékesítenünk. – ismertette. 

A csapat tagjai: Mede Marcell, Szabó Nimród, Somogyvári Ádám, Molnár Miklós, Kohut Noel, Méhes Bulcsú, Omiljak Márton, Szabó Zalán, Urbán Péter, Tóth Attila, Bodzás-Bőtsch Lehel, Csicsely Patrik és Bende Máté. 

– Pozitívum, hogy több játékos is más poszton kapott szerepet mint korábban, amivel legtöbben ügyesen megbirkóztak, illetve több játékos is magához képest sokkal hatékonyabb játékot mutatott be, mint a korábbi fordulókban. Ezzel szemben bosszantó volt, hogy a leszűkült tér miatt igen sokat hibáztunk labdakihozatalban, azokban a szituációkban mikor komolyabb nyomást kaptunk egy-egy jobban felkészített ellenféllel szemben – értékelt Hrabovszki Ákos. 

Aradon focizott az U8-as együttes

A Temesvár csapatával közös csapatkép

A Békéscsaba 1912 Előre SE U8-as csapata Aradon lépett pályára egy meghívásos teremtornán. A lila-fehér együttes öt mérkőzést játszott román csapatok ellen.  

Belicza Zoltán a tornáról elmondta, csapatával egy remek helyszínen és egy nagyszerűen megszervezett teremtornán vett részt, amelyen a fejlődés szempontjából hasznos mérkőzéseket tudott játszani. 

– Az ACS Padureni ellen egy küzdelmes találkozóval kezdtük, ahol egy gyors góllal sikerült megalapozni a mérkőzést. Végig tudtuk dominálni a meccset, de sajnos egy nagy egyéni hibánkból sikerült egyenlítenie az ellenfelünknek. A második mérkőzésünkön, egy jó hangulatú mérkőzésen, a nagy egyéni hibáink ellenére, remek játékunknak köszönhetően sikerült legyőznünk az UTA Arad csapatát. A LucefarulL Temesvár ellen – amelynek edzője az a Valentin Miculescu, aki 2002-2005 között a Előre FC Békéscsaba színeiben 63 alkalommal szerepelt az akkori NB I-ben – nem sikerült feltörni a reteszt, a kevés adódó lehetőségnél rossz döntéseket hoztunk, így gól nélküli döntetlen született. Az ezt követő mérkőzésen a későbbi torna győztes Atletico Arad csapata ellen kissé enerváltan, sok hibával játszott a csapat. Kevesebb párharcot sikerült megnyernünk, így azon a mérkőzésen az egy rúgott gólunk nem volt elegendő a pontszerzésre. Az utolsó mérkőzésen is végig mi irányítottuk a mérkőzést, de sajnos a kapu előtt nem voltunk elég határozottak, így ez a mérkőzés is döntetlennel végződött – ismertette. 

A csapat tagjai: Balogh Bence, Csizmadia Kolos, Dajka RichárdFári Nikolász, Hugyecz Dániel, Kis Donát Gellért, Oláh Botond, Provosinszki Szabolcs és Serák Márton. 

– A gyerekek hozzáállásával elégedett voltam a torna során. Többnyire sikerült irányítanunk a mérkőzéseket, megfelelő sebességben és intenzitással játszottunk, bár sok volt a technikai hiba. Voltak nagyon szép, kreatív megoldások, remek kivitelezések. Egyedüliként a mezőnyben, mi törekedtünk hátulról, labdakihozatallal felépíteni a támadásainkat. Dicséret illeti az egész csapatot.
Köszönjük a meghívást az Atletico Aradnak, jól éreztük magunkat – értékelt Belicza Zoltán.

Győzelemmel mutatkozott be a kupában az U17-es csapat

Békéscsaba 1912 Előre SE–Várda LA 0-1 (0-0) 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U17-es együttese az MLSZ Országos U17-es kupasorozatának harmadik fordulójában a Várda LA gárdáját fogadta november 25-én. 

Békéscsaba 1912 Előre SE: Tóth, Anda, Avramucz, Göblyös, Sinka, Molnár, Giczey (Bagaméri), Nagy Z. (Nagy M.), Jass, Gulácsi (Kerekes), Tompa. Csere: Antal és Guruczi. Edző: Dávid Zsolt és Szenti Zoltán. 

Dávid Zsolt a mérkőzésről elmondta, jó lehetőség volt csapatának a Kisvárda elleni kupamérkőzés, ahol egy kiemelt akadémia együttesét fogadta. A játékosoknak igazi erőfelmérő volt és saját magukon le tudták mérni, hogy hol tartanak.  

– A mérkőzés elejétől szervezettek voltunk csapatszinten és a pálya közepét uralni tudtuk. Az ellenfél nem tudott mögénk kerülni, így tudatosan kialakított lehetőséget nem tudott kidolgozni. A második félidő elején a vendégcsapat próbált nagyobb nyomást helyezni ránk és 10-15 percig talán mezőnyfölénybe is került, de a srácok állták a sarat. Az ellenfél lendületét Molnár Márkó szenzációs 20 méteres átlövés gólja törte meg. A folytatásban a vendégek mindent egy lapra feltéve támadtak és ez nekünk lehetőségeket adott az ellentámadásra, de a 3-4 góllal kecsegtető lehetőségből nem sikerült betalálni, amivel lezártuk volna a mérkőzés – ismertette. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U17-es csapata a folytatásban bajnoki mérkőzésre utazik az UTE otthonába. 

– Nagyon várták már a gyerekek a kupacsatát, amit nagy taktikai fegyelemmel és szuper hozzáállással sikerült megnyerni. Büszke vagyok a keret minden tagjára, jó munkát végeztek. Gratulálok a srácoknak és a stábnak – értékelt Dávid Zsolt. 

A csabaiak örülnek az Eb-kijutásnak – Ez természetes! :)

Fotó: MTI/Ilyés Tibor

Zsinórban harmadjára jutott ki a magyar labdarúgó válogatott az Európa-bajnokságra. A magyar labdarúgás napja alkalmából a békéscsabai edzőket és futballistákat kérdeztük meg az újabb sikerről, akik szerint ezzel tovább nőhet itthon a sportág népszerűsége és egyre több gyermek akar majd futballozni – írja a behir.hu

Hidvégi Dávid cikkében Belicza Bálint és Szekeres Lajos is elmondja véleményét a magyar labdarúgás jelenlegi legfontosabb eseményéről.

A teljes cikket itt tudod elolvasni.

Nézz be velünk az akadémiára – a Hosszabítás sportmagazin legújabb adása

Megérkezett a Békéscsabai Médiacentrum a Békéscsaba Labdarúgó Akadémiával közös sportmagazinjának legfrissebb része.

A Hosszabbítás című sorozat legfrissebb adásában a nézők megismerhetik a Békéscsabai Rendőrkapitánysággal közös programunk eddigi állomásait,  bepillanthatnak a MULTISPORT-programunk tornaedzésébe és láthatják, hogyan értékeljük magyar labdarúgó-válogatott fantasztikus teljesítményét.

Kellemes időtöltést kívánunk! Hajrá, labdarúgás! Hajrá, Békéscsaba!