Az atlétika és a labdajáték volt a Multisport-program fókuszában

A Békéscsaba 1912 Előre SE – Békéscsaba Labdarúgó Akadémia az idei évben útjára indította MULTISPORT elnevezésű programját. A lila-fehér csapatok judo, torna, atlétika és egyéb sportjátékokra épülő edzésen vehetnek részt. 

A MULTISPORT-programjának újabb hetében a legfiatalabb korosztályok az atlétika és a labdás játékok témakörében kaptak feladatokat edzőiktől. A program célja, hogy a különböző sportági edzések során a játékosok olyan képességeket fejlesszenek, amelyek segítik a saját sportágban való fejlődésüket.

A szerda edzésről videós összeállítás is készült.

 

Az élvonalbeli Celjét búcsúztatta a szlovén kupában a békéscsabai nevelésű Dávid Zoltánt is foglalkoztató NK Nafta 1903

Kép: Dávid Zoltán

A Szlovén Labdarúgó Kupa legjobb harminckét csapata között az NK Nafta 1903 az NK Celje együttesével nézett szembe, ahol a másodosztályú lendvai klub 1-1-es eredmény után büntetőkkel búcsúztatta élvonalbeli riválisát. A sikerben részt vállalt a csapat Békéscsabáról indult tehetsége, Dávid Zoltán Gergő is. 

A fiatal játékos a megyeszékhelyen kezdte a labdarúgást, 8 évesen került a Békéscsaba UFC-hez, ezután pedig a Békéscsaba Labdarúgó Akadémia játékosa lett. Tehetsége korán megmutatkozott, ezért már 15 évesen a felnőtt csapattal edzett, 16 éves születésnapja után két nappal pedig be is mutatkozott be az NB II-es bajnokságban. Zoli 2020. júniusáig maradt a lila-fehér gárda kötelékében, ahonnan először Kazincbarcikára igazolt, majd a PMFC játékosa lett. 

Kép: Dávid Zoltán - Zoli a kupameccsen is kivette részét a sikerből

Az egykori akadémista játékos 2021-ben tette át székhelyét a lendvai egyesülethez, ahol gyorsan beilleszkedett. A magyar tulajdonú NK Nafta 1903 (teljes nevén Nogometni klub Nafta 1903) a zalaegerszegi ZTE fiókcsapata, amelynek jelenlegi vezetőedzője Bozsik József, az egykori Aranycsapatban futballozó játékos unokája. A klub új trénerével kiváló bajnoki szezont fut, a gárda az őszi idényt szlovén másodosztályú bajnokság első helyén zárta.  

Dávid Zoltán, a Békéscsaba UFC nevelése, a Békéscsaba Előre 1912 egykori játékosa az NK Celje elleni sikerből is kivette a részét, a győzelem után pedig csapatával magabiztosan várhatja a kupasorozat nyolcaddöntőjének sorsolását. 

Adventi jótékonysági program a partnerség jegyében

A Békéscsaba 1912 Előre SE–Békéscsaba Labdarúgó Akadémia és a Patrióta Békéscsaba Egyesület tagjai közös adventi készülődésre gyűltek össze a Stop Bistro & Bar kávéházban. A partnerek adventi koszorúkat készítettek, amelyeket egy nemes ügyért ajánlanak majd fel – írja a beol.hu.

A teljes cikket itt olvashatod.

Nemzetközi teremtornán focizott az U9-es együttes

A Békéscsaba 1912 Előre SE U9-es csapata Aradon, egy nemzetközi tornán lépett pályára. A lila-fehér gárda egy nyolc együttessel rajtoló seregszemlén találkozott ellenfeleivel. 

Lukács László edző elmondta, csapatával egy kiválóan szervezett tornán vettek részt, ahol mindenki segítőkészen állt a mezőny tagjaihoz, a játékvezetők is profi munkát végeztek. A békéscsabai együttes erős mezőnyben találta magát, ahol minden ellenfél szoros emberfogással védekezett ellene, a kapusok pedig csak kézből hozhatták játékba a labdát kirúgás során.  

– A területet sokszor saját magunknak szűkítettük be, amivel az ellenfeleink dolgát könnyítettük meg. A letámadásaink ahhoz képest egész jól működtek, de sok párharcot veszítettünk. Az agresszivitással és harciassággal nem volt gond, ám csapat nem volt elég önálló, a játékosoknak nagyon kevés önálló döntésük volt – értékelt Lukács László. 

A csapat tagjai: Debreceni-Szekerka Dorián, Hrabovszki Máté, Mochnács Balázs, Molnár Zsombor, Seres Benett, Szabó Milán, Timár Alex, Varga Dániel és Zahorán Balázs. 

Kiválóan szerepelt az U11-es gárda Kisvárdán

A Békéscsaba 1912 Előre SE U11-es csapata a Téli kupa nevezetű nemzetközi tornán szerepelt Kisvárdán. A lila-fehér együttes kisvárdai, kassai és ungvári ellenfeleivel játszott körmérkőzéses kupát. 

Szeverényi Péter elmondta, kíváncsian várta, hogy csapata az A szintű akadémia mellett, a külföldi csapatokkal mennyire tudja felvenni a versenyt. A fiatal együttes kiváló formában játszotta végig a tornát, minden játékos büszke lehet magára. 

– A Kassa és az Ungvár csapata ellen rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, mi irányítottuk a játékot. A Kisvárdával pedig egy nagyon jó, kiváló iramú, harcos meccset vívtunk, ahol 2-0-ás hátrányból sikerül fordítanunk és végül több góllal sikerült nyernünk. Ezen a mérkőzésen is úgy érzem, legfőképpen a mi akaratunk érvényesült nagy százalékban, akár védekezésben, akár labdabirtoklasban – ismertette. 

– Nagyon örültem annak, hogy a gyerekek most már maguktól próbálták felrázni, biztatni, irányítani, motiválni egymást, mint például a Kisvárda elleni 0-2-es állásnál. A csapat tagjai maguktól váltottak a mérkőzésen, akár pressing stratégiát, figyelték az ellenfelet és reagáltak rá, ki tudták választani a nekik kedvező játékhelyzeteket. Ez nagyon nagy dolog ebben a korban, ez a csapat intelligenciaszintjét dicséri.  Haladunk előre lépésről lépésre és megyünk tovább. Csak egy kicsit sajnáltam a gyerekeket mert nem volt díjazás a kupán, de jelképesen minden gyerkőc nyakába oda került az aranyerem – értékelt Szeverényi Péter.