
Az alkohol- és a droghasználat veszélyeire hívta fel a Békéscsaba Labdarúgó Akadémia játékosainak figyelmét a rendőrség munkatársa. A kezdeményezés célja a megelőzés és a fiatalok nevelése volt – írja a behir.hu.


A Békéscsaba 1912 Előre SE – Békéscsaba Labdarúgó Akadémia és a Békéscsabai Rendőrkapitányság prevenciós programsorozatának novemberi állomásán a korosztályos csapatok az alkohol és a droghasználat veszélyeiről hallhattak információkat.
A kétnapos előadáson Szilágyi Ilona r. szds. az akadémia U13-as, U14-es, U16-os és U17-es kereteivel találkozott. A bűnmegelőzési előadó kisfilmek, képek és történetek segítségével szólította meg a fiatal sportolókat. Az interaktív, beszélgetésre épülő foglalkozáson a játékosok többek között információt kaphattak a droghasználat veszélyeiről, a függőségről és a lehetséges „kiutakról”, az áldozattá válás megelőzéséről, segítő személyekről, szervezetekről.
Bővebb tudósításunkkal hamarosan jelentkezünk!

A Békéscsaba 1912 Előre SE U9-es csapata az MLSZ tornasorozatának debreceni fordulójára utazott november 12-én. A korosztályos együttes debreceni, mezőkövesdi és budapesti csapatok ellen lépett pályára.
Lukács László a tornáról elmondta, csapata jó csapatok ellen tudott játszani, abszolút nem vallott szégyent és hasznos tapasztalatokkal gazdagodott.
– A labdakihozatalaink jól működtek, voltak periódusok amikor szenvedősebb volt, sok esetben magunknak szűkítettük be a területet, ezzel megkönnyítettük az ellenfeleink dolgát. A mezőnynek háttal nagyon sokszor hoztunk nagyon jó döntést, szépen működött a labda nélküli mozgásunk is, sok szép megoldásunk volt. Az ellenfeleink térfelén több kreativitást, váratlan megoldást láttam, mint legutóbb, a helyzetkialakításunk is megfelelő volt, viszont a helyzetkihasználásunk nagyon pontatlanra sikeredett – értékelt Lukács László.
A csapat tagjai: Babik Zsombor Nimród, Csongrádi Márk, Hrabovszki Máté, Mede Marcell, Mochnács Balázs, Pásztori Dominik, Szabó Nimród Benjamin, Timár Alex és Varga Dániel.
Ikarus BSE–Békéscsaba 1912 Előre SE 0-0 (0-0)
Az U17-es labdarúgó-bajnokság 8. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata az Ikarus BSE otthonában lépett pályára november 11-én.
Békéscsaba 1912 Előre SE: Tóth, Anda, Avramucz, Jass (Gulácsi), Sinka, Molnár, Nagy M. (Homoki), Nagy Z. (Giczey), Göblyös, Kerekes (Bagaméri), Tompa. Csere: Antal. Edző: Dávid Zsolt és Szenti Zoltán.
Dávid Zsolt a mérkőzésről elmondta, a zord időben lejátszott mérkőzés első 15 percét a hazai csapat kezdte jobban és ez lehetőségekben is megmutatkozott.
– Egy előre ívelt labda után a befele cselező támadó már csak Tóth kapussal állt szemben, aki óriási bravúrral hárítani tudott és a következő támadás után az ellenfél büntetőt rúghatott, de most a kapufa segítette a csapatot. A folytatásban rendeztük sorainkat és a védekezésünk feljavult és az egész mérkőzésen kontrollálni tudtuk az ellenfél támadó játékát. A labdát többet birtokolta az ellenfél, de a labdaszerzéseinkből indított támadásokkal próbáltunk a széleken az ellenfél védelme mögé kerülni. A pontrúgások és Göblyös Sanyi bedobásai nagyon jók voltak és szinte mindegyik gólszerzési lehetőséggel kecsegtetett, sőt a mérkőzés utolsó percében egy kontra révén már csak a kapussal állt szemben a csatárunk, de sajnos nem sikerül gólra váltani a mérkőzés legnagyobb lehetőségét – ismertette.
A Békéscsaba 1912 Előre SE a bajnokság folytatásában a Fehérvár FC együttesét fogadja november 18-án.
– Rosszul kezdtünk és a mérkőzés elején a Fortuna mellettünk volt, de az utolsó percben meg is nyerhettük volna a találkozót, így véleményem szerint reális a döntetlen. Értékes pontot szereztünk, gratulálok a srácoknak és a stábnak – értékelt Dávid Zsolt.
A Békéscsaba 1912 Előre SE U10-es csapata az MLSZ meghívásos tornasorozatának debreceni állomásán lépett pályára november 12-én. A korosztályos lila-fehér együttes a mezőny mezőkövesdi, debreceni és budapesti tagjaival.
Hrabovszki Ákos a tornáról elmondta, összességében pozitívan értékelhető a hétvége teljesítménye, mivel a keretnek a technikai hiányosságokat, taktikai és mentális felkészültséggel sikerült kompenzálnia.
– A torna első mérkőzésén a Mezőkövesd csapata ellen hamar hátrányba kerültünk egy szöglet utáni átlövésből. Kapkodóan, sok technikai hibával játszottunk ebben az időszakban, majd a második félidőre rendeztük a sorokat – elsősorban bátrabban támadtuk a labdás játékost – majd tetszetős gólokkal magabiztos győzelmet arattunk. A DEAC ellen sokkal bátrabban kezdtünk, több 1v1 elleni játékokat vállaltunk és kreatív támadások után hamar két gólos előnyre tettünk szert. Sajnos a játékrész második felében 2-3 perces rövidzárlat után ellenfelünk gyorsan megfordította a mérkőzés állását. A második félidőben ki-ki mérkőzés alakult ki, de már nem esett további gól. A Honvéd ellen nagyszerű mentalitással játszottunk és rettentő kellemetlen ellenfelei voltunk szinte a mérkőzés egészében, a technikailag előrébb tartó Kispestieknek. Kifejezetten látványos és hatékony volt, hogy alkalmazkodtunk az ellenfél letámádásához és rendre sikeresen építettük támadásainkat mélységből. Az utolsó mérkőzésen a hazai DVSC csapata ellen borzasztóan kezdtünk, mivel túlságosan magasan védekeztünk és a hatalmas üres területeket rendre kihasználta az ellenfél gyors támadói. A második félidő elején már 4-1-re vezetett ellenfelünk, amikor a csapat és Belicza Bálint remek egyéni teljesítményének köszönhetően sikerült megfordítanunk a mérkőzés állását – ismertette Hrabvoszki Ákos.
Közösségi média