A Békéscsaba 1912 Előre SE együtteseinek 44. heti eredményei

A Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos labdarúgócsapatai ismét bajnoki találkozókon lépnek pályára, az idegenben szereplő együttesek mellett, az UP Centerben is pályára lépnek a lila-fehér együttesek.  

A Békéscsaba 1912 Előre SE U17-es kerete a ZTE együttesét látta vendégül, az U14-es csapat az SBTC ellen lépett pályára, az U16-os leány gárda a DAFC Szeged alakulatát várta az UP Centerben. A vasárnapi fordulóban az Előre SE U13-as és U12-es együttesei a Vasas korosztályos gárdáival néztek szembe. 

A lila-fehér egyesület U8-as és U9-es csapatai az Interliga hétközi fordulójában találkoztak a mezőny tagjaival, az U11-es, U10-es és U9-es keretek az MLSZ szolnoki állomásán rúgtak labdába. Az U19-es csapat Zalaegerszegre utazott, az U15-ös együttes pedig az Újpest FC otthonában vette fel a küzdelmet riválisával.  

 

Eredmények:  

ZTE FC–Békéscsaba 1912 Előre SE U19 3-2 (2-1) 

Békéscsaba 1912 Előre SE U17–ZTE FC 2-0 (1-0) 

Újpest FC–Békéscsaba 1912 Előre SE U15 2-1 (2-1) 

Békéscsaba 1912 Előre SE U14 –SBTC 9-0 (6-0) 

Békéscsaba 1912 Előre SE U13–Vasas Kubala Akadémia 1-3  

Békéscsaba 1912 Előre SE U12–Vasas Kubala Akadémia 0-7 

Békéscsaba 1912 Előre SE–DAFC Szeged U16 leány 4-4 (1-2) 

Nemzetközi mérkőzéseken léptek pályára a lila-fehér csapatok

A Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos csapatai a szerdai játéknapon felkészülési mérkőzéseket vívtak az FK TSC korosztályos gárdáival. 

A lila-fehér egyesület U15-ös és U16-os csapatai Topolyán vendégeskednek, az U17-es keret pedig az UP Centerben fogadta az FK TSC korosztályos gárdáját. A csapatok kiváló ritmusú, kiélezett mérkőzéseken formálhatták játékukat.

Köszönjük, FK TSC! Hajrá, labdarúgás!

Szolnokra utazott az U9-es együttes

A Békéscsaba 1912 Előre SE U9-es csapata az MLSZ meghívásos tornasorozatának szolnoki állomásán lépett pályára november 4-én. A lila-fehér keret szolnoki, kecskeméti és szegedi csapatokkal játszott oda-visszavágós mérkőzéseket.  

Lukács László a tornáról elmondta, ismét egy jó tornán van túl csapatával, a keret hétről-hétre tud fejlődni, valamint kiegyensúlyozott és jó teljesítményt tud nyújtani. Csapatként most volt a legjobb az együttes teljesítménye, egyénileg is hozta mindenki a tőle elvárható szintet. A csapat pozitív érzésekkel fejezte be a tornát. – A labdakihozatalaink jók voltak, ebben nagy szerepe volt a kapusaink lábbal való játékának is. Egyéni játékban is jól teljesítettünk, rengeteg helyzetünk volt, a 14 lőtt gólunk mellett volt még 7-8 kapufánk is. A létszámelőnyös szituációkat többször jobban is le lehetett volna játszanunk, valamint sokszor bujkáltunk a pályán nem voltunk megjátszhatóak, ebben javulnunk kell. Öröm volt nézni ahogy együtt mozgott a csapat, a labdás ellenfelünket azonnal nyomás alá helyeztük, a társ biztosítása is rögtön megjelent. Ennek is köszönhetően sok labdaszerzésünk volt már az ellenfeleink térfelén, a távolságok is rendben voltak, közel voltunk az ellenfeleinkhez, így sokszor könnyen labdát tudtunk szerezni, az átmenetet is gyorsabbnak éreztem – ismertette Lukács László.  

A csapat tagjai: Babik Zsombor Nimród, Csongrádi Márk, Hrabovszki Máté, Mede Marcell, Mochnács Balázs, Pásztori Dominik, Szabó Milán Mihály, Ursz József és Zahorán Balázs.  

A Békéscsaba 1912 Előre U9-es csapata az MLSZ tornasorozatának debreceni állomásán találkozik a mezőny tagjaival. 

Megreformált labdarúgó-utánpótlásnevelés

A Magyar Labdarúgó Szövetség Sportigazgatósága 2,5 évvel ezelőtt új alapokra helyezte, újra struktúrálta az utánpótlás nevelést Magyarországon. A 10 kiemelt akadémia (A szint) feladata a legtehetségesebb ifjúsági játékosok beintegrálása a felnőtt profi labdarúgásba. Egy nemzetközileg is elismert cég által auditált és kiválasztott 28 Tehetség Központ (B szint) elsődleges feladata a régió tehetségeinek összegyűjtése, a 6-14 évesek magas szintű képzése és versenyeztetése. Békés Vármegye Tehetség Központja a Békéscsaba 1912 Előre SE. 

Minden Tehetség Központ működését Körzet Központok segítik (C szint), a megyében (Gyulasport, OMTK-ULE és a Békéscsaba UFC). A Körzet Központok feladata a hozzájuk tartozó 10-12 grassroots klub (D szint) részére kiválasztó rendezvények szervezése és lebonyolítása, melynek célja a körzetekben lévő tehetségek felkutatása, gondozása és a rendszerben a legjobbak felfelé áramoltatásának biztosítása.  

A Körzet Központok mindig szeptember elején kialakítják a körzetük U11-es válogatottját, akiknek kétheti rendszerességgel edzéseket tartanak, illetve az őszi szünetben kétnapos tábort szerveznek. Az edzéseken az Előre SE grassroots koordinátora, Boruzs Péter által készített edzésanyag alapján folyik a munka mindhárom helyszínen. A koordinátor munkáját mindenhol a helyi szakmai vezetők segítik (Gyulasport – Zsurzs Péter, OMTK – Búza Barnabás, Bcs UFC – Somogyi János). 

A 2023-2024 bajnoki év zárásaként egy kiválasztó tornára kerül sor, ahol a három Körzet Központi válogatott összeméri erejét az Előre U11 csapatával a Kórház utcai stadionban. 

A sár sem zavarta az U10-es csapatot Szolnokon

A Békéscsaba 1912 Előre SE U10-es csapata az MLSZ meghívásos tornasorozatának szolnoki állomásán lépett pályára november 4-én. 

Hrabovszki Ákos elmondta, Szolnokon irreális talajú pálya várta a gyerekeket. A csapat már a mérkőzések megkezdése előtt megbeszélte, hogy a pálya minőségével egy pillanatig sem foglalkozik, ugyanabban a szisztémában, elgondolásban focizza végig a tornát, mint az elmúlt fordulókban.  

– Az első mérkőzésen a mélységből építkezésbe ennek következtében több hiba is csúszott, így szinte az összes gólt ki nem kényszerített hibából kaptuk. A második mérkőzés előtt rendeztük a sorokat és bátrabb, határozottabb játékot kértem a gyerekektől. Ennek köszönhetően a torna hátralévő részében más mentalitásban fociztunk. Bátran vállaltuk az egyéni játékot és az ütközéseket. Rengeteg futás és küzdelem jellemezte a játékunkat, de párhuzamosan rendre okosan és kreatívan építettük a támadásainkat, melyek végén több szépségdíjas találatot is jegyeztünk. Kifejezetten tetszett, hogy labdakihozatalban sokat léptünk előre, sokszor felismertük a kedvező játékhelyzetet, de még mindig sok technikai hiba csúszott a kivitelezésbe. Meglátásom szerint a jövőben az egyéni védekezéssel és a labdás technikai feladatokkal sokkal többet kell dolgoznunk. Pozitívan értékelem a tornát, mivel önmagához képest a csapat jelentős része kihozta magából a maximumot, amely a jövőbeli fejlődés érdekében elengedhetetlen – értékelt Hrabovszki Ákos. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U10-es csapata a 45. játékhéten Debrecenben folytatja a tornasorozatot.