Hazai szurkolók előtt győzött az U17-es csapat

Békéscsaba 1912 Előre SE–ZTE FC 2-0 (1-0) 

Az U17-es labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata a ZTE FC együttesét fogadta a 4-es Honvéd utcai komplexumban. A korosztályos gárda egy rendkívül fontos mérkőzésen szerzett bajnoki pontokat. 

Békéscsaba 1912 Előre SE: Tóth, Anda, Avramucz, Jass (Giczey), Sinka, Molnár, Nagy M. (Gulácsi), Nagy Z. (Homoki), Göblyös, Kerekes, Tompa. Csere: Bódán, Guruczi, Petrovszki és Bagaméri. Edző: Dávid Zsolt. 

Dávid Zsolt a mérkőzésről elmondta, csapata végig szervetten és koncentráltan futballozott, a kiharcolt siker pedig további mentális üzemanyagot adhat a közösségnek a folytatásra. 

– Az elején bátran támadólag léptünk fel és több sikeres labdaszerzésünk is volt, amiből veszélyeztetni tudtuk az ellenfél kapuját. Rögzített helyzetekből is veszélyesek voltunk az ellenfél kapuja előtt, sőt a vezető találatot is egy ilyen után jegyzett Avramucz Dávid. A második játékrészben is a szervezettségünk adott biztonságot, bár az ellenfél többet birtokolta a labdát, de a kapunkig nem jutott el, mert a védelmünk és a középpályánk ma védekezésben nagyon hatékonyan működött. Jass Nándi kiharcolt és értékesített büntetője még magabiztosabbá tette a győzelmünket – ismertette. 

A korosztályos keret a mérkőzés után nem csak a győzelemnek ünnepelhetett, hiszen a csapat közösen ünnepelte meg Molnár Márkó születésnapját. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U17-es csapata a folytatásban az Ikarus BSE otthonában lép pályára. 

– Nagyszerű hozzáállással sikerült megtörni a jeget és begyűjteni az első győzelmünket a szezonban. Büszke vagyok a srácokra mert végig fókuszálva igazi csapatként segítették egymást – értékelt a Dávid Zsolt. 

Akadémistákkal a keretben utazott Gyulára a vármegyei csapat

Gyulai Termál FC–Békéscsaba 1912 Előre II. 6-1 (4-0) 

A Békés Vármegye I.-es labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre II. csapata a Gyulai Termál FC együtteséhez utazott november 4-én. Az akadémista játékosokat is foglalkoztató második számú gárda nagyarányú vereséggel zárta a fürdővárosi találkozót. 

Jakab Péter, a csapat edzője elmondta, csapata nagyon rosszul kezdte a mérkőzést, hat perc alatt három gólt kapott, amely végzetesnek bizonyult. 

– A csapat nem tudott magához térni a kiütéstől, itt még félő volt az is, hogy teljesen össze fogunk zuhanni. Sajnos nem tudtunk igazi csapatként funkcionálni a mérkőzés ezen szakaszában. A félidőben „elbeszélgettünk” a játékosokkal, amivel sikerült felráznunk őket és nagyon jól jöttünk ki a 2. félidőre. Rögtön gólt is tudtunk szerezni és megvoltak a további helyzeteink is (3-4 nagy lehetőségünk is adódott). Nem sok hiányzott ahhoz, hogy felzárkózzunk legalább egy gólra a gyulai csapat mögé. Sajnos nem ez következett, mivel pedig mindent egy lapra feltéve támadtunk és a Gyula továbbra is veszélyesen kontrázott, így tovább nőtt a távolság közöttünk az eredményben. Az eredményt túlzónak tartom, nem volt ekkora különbség a csapatok között – értékelt Jakab Péter. 

A vármegyei csapatban a klub saját nevelésű játékosainak aránya ezúttal 91 százalék volt, a keretben pedig egy, jelenleg is az Akadémián nevelkedő fiatal kapott helyet. A korosztályos játékosok közül Tóth Patrik a kispadon kapott helyet. A szezon elején profi szerződést kapó Kuzma Hunor ezúttal is a második csapatban kapott helyet, a 17 éves játékos 90 percet töltött a pályán.  

A Békéscsaba 1912 Előre II. Csapata a tabella ötödik helyéről várhatja a Nagyszénás SE elleni találkozót. 

Magabiztosan focizott hazai pályán az U14-es csapat

Az U14-es labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata az SBTC együttesét látta vendégül november 4-én.  

Békéscsaba 1912 Előre SE: Belanka (Borzák), Kovács, Benyovszki (Nagy), Fülöp, Rotár (Rácz), Stumpf, Rucz, Bozsányi (Szöllősi), Csernyeczki (Balla), Bodnár, Tóth. Edző: Dürgő Péter.  

Dürgő Péter a mérkőzésről elmondta, csapatának gyorsan sikerült megszereznie a vezetést és ezután végig uralni tudta a találkozót. 

 A hazai gárda Rucz révén már a 3. percben megszerezte a vezetést, majd a félidőig magabiztos előnyt harcolt ki magának. A fordulás után is a lila-fehér együttes uralta a játékot, Stumpf találatával pedig kilencgólos sikerrel zárta a fordulót. 

Gólszerzők: Rucz 2, Stumpf 2, Rotár 2, Kovács, Bozsányi és Bodnár. 

– Az első 10-15 percet leszámítva, ahol lassú tempóban, kényelmesen játszottunk, elégedett lehettem a mutatott játékkal. Pozitív, hogy mérkőzés közben tudtunk ritmust váltani és egyre több gyakorolt elem köszön vissza, már bajnokin is – értékelt Dürgő Péter. 

 A Békéscsaba 1912 Előre SE U14-es csapata a folytatásban a mezőny hatodik helyéről utazik a Monori SE otthonába. 

Szolnokon találkozott a mezőny tagjaival az U11-es együttes

A Békéscsaba 1912 Előre SE U11-es csapata az MLSZ meghívásos tornasorozatának szolnoki állomásán lépett pályára november 4-én. A korosztályos gárda szolnoki, szegedi és kecskeméti ellenfeleivel játszott oda-visszavágós mérkőzéseket. 

Szeverényi Péter a tornáról elmondta, csapatának a hat mérkőzésből négyet rossz minőségű, saras, dagonyás pályán kellett lejátszania, kettőt pedig műfüvesen. Ez meg is látszódott a gárda játékán, kicsit szenvedett a sárban, jól focizott a műfüves borításon. 

– Legfőképpen az 1v1 elleni bátor játékot és a kommunikációt tűztük ki célul, hogy ezekben lépjünk előre, ami azt gondolom több-kevesebb sikerrel sikerült is megvalósítani. Az említett négy meccsből három találkozón nehezen alkalmazkodtunk a pályához, a kombinatív játékra épülő filozófiánkat nehezen tudtuk alkalmazni. Mindezek ellenére mi irányítottuk a játékot, próbáltuk a saját játékunkat játszani, sok helyzetet dolgoztunk ki, de ezek nagyon nagy százalékban kimaradtak. Összességében nagy százalékban voltak jó dolgok, nagyon küzdöttek a gyerekek – ismertette Szeverényi Péter. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE csapata a folytatásban az MLSZ meghívásos tornasorozatának debreceni állomásán lép pályára. 

A 4-es Honvéd utcában fogadta a mezőny tagjait az U9-es együttes

A Békéscsaba 1912 Előre SE U9-es együttese az Interliga békéscsabai tornáján lépett pályára november 2-án. A lila-fehér gárda szeghalmi, gyulai és aradi ellenfelekkel nézett szembe. 

Lukács László elmondta, csapata egész jól kezdte a tornát, a labdakihozatalok az utolsó mérkőzést leszámítva tűrhetően működtek, ám bizonytalanság és sok technikai hiba jellemezte a keret teljesítményét. 

– Ami mindenképpen pozitívum volt, hogy az ellenfél kapujának háttal sokkal többször tudtunk labdát felvenni és abból többször is tudtunk játszani. A befejezéseinkbe rendre hiba csúszott, a helyzeteinket nézve 15-20 gólt kellett volna szereznünk. A védekezés sem működött ma jól, túl sok mélységi átadást engedtünk az ellenfelünknek, egyéni védekezésben pedig nem voltunk kellően határozottak – értékelt Lukács László.  

A csapat tagjai: Czető Balázs, Debreczeni-Szekerka Dorián, Hrabovszki Máté, Molnár Zsombor, Sipaki Noel Szabó Nimród Benjamin, Takács Balázs, Timár Alex és Varga Dániel. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U9-es csapata a szombati játéknapon Szolnokon találkozik ellenfeleivel.