Az Interliga békéscsabai tornáján focizott az U8-as csapat

A Békéscsaba 1912 Előre SE U8-as együttese az Interliga békéscsabai tornáján lépett pályára november 2-án. A lila-fehér gárda a mezőny szeghalmi, gyulai és aradi tagjaival nézett szembe. 

Belicza Zoltán elmondta, csapata jól teljesítette a párharcokban, sok labdát szerzett és azokból jól és gyorsan ment át támadásba. 

– Két sort raktam össze erre a fordulóra, elfeleztem a félidőket, így mindenki azonos időt töltött a pályán. A Sárrét és a Gyula csapatai ellen sorra alakítottuk ki a helyzeteinket és tetszetős találatokat értünk el. Ellenfeleink nem tudtak nyomást helyezni ránk, így többnyire az ő térfelükön folyt a játék. Az aradi csapat egyénileg hozzánk hasonló képességű gyerekekből állt. Próbáltak focizni és nyomást helyezni ránk. Ennek ellenére ezen a mérkőzésen is tudtunk dominálni, helyzeteket kialakítani és gólokat lőni. Kreatívak voltunk, sok jó döntés született, amelyek jó kivitelezésekkel párosultak.  Voltak remek, kiemelkedő egyéni teljesítmények, szép gólok, labdavezetések és cselek. Gratulálok a csapatnak – értékelt Belicza Zoltán.

A csapat tagjai: Balogh Bence, Dajka Richárd, Fári Nikolász, Hugyecz Dániel, Ivanics Norbert, Kis Donát Gellért, Oláh Botond, Provosinszki Szabolcs, Puravecz Ádám és Serák Márton. 

Képben a női csapatunk!

A Behir.hu stábja az U12-es leány labdarúgó-bajnokság békéscsabai állomásán járt. Nézd újra a képkockákat velünk!

 

Gyere ki a meccsre! – A Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos együtteseinek hazai mérkőzései       

A Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos labdarúgócsapatai ismét bajnoki találkozókon lépnek pályára, az idegenben szereplő együttesek mellett, az UP Centerben is pályára lépnek a lila-fehér együttesek. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U17-es kerete a ZTE együttesét látja vendégül, az U14-es csapat az SBTC ellen lép pályára, az U16-os leány gárda a DAFC Szeged alakulatát várja az UP Centerben. Vasárnap az Előre SE U13-as és U12-es együttese a Vasas gárdáival néz szembe. A lila-fehér egyesület U8-as és U9-es csapatai az Interliga hétközi fordulójában találkoznak a mezőny tagjaival. 

A Békéscsaba UFC U12-es és U13-as kerete a Szilády FC együtteseit fogadja a Kórház utcában, az U17-es gárda pedig a OMTK-ULE csapatát fogadja. 

 

Békéscsaba 1912 Előre SE U8-U9 Interliga november 2., csütörtök 10 óra  

Békéscsaba 1912 Előre SE U17–ZTE november 4., szombat 10 óra  

Békéscsaba 1912 Előre SE Leány U16–DAFC Szeged november 4., szombat 10 óra 

Békéscsaba 1912 Előre SE U14–SBTC november 4., szombat 12 óra 

Békéscsaba 1912 Előre SE U12–Vasas Kubala Akadémia november 5., vasárnap 13 óra  

Békéscsaba 1912 Előre SE U13–Vasas Kubala Akadémia november 5., vasárnap 13 óra 

Békéscsaba UFC U12–Szilády RFC november 4., szombat 11 óra Kórház u.  

Békéscsaba UFC U13–Szilády RFC november 4., szombat 13 óra Kórház u. 

Békéscsaba UFC U17–OMTK-ULE november 5. vasárnap 10 óra Kórház utca

Hosszabítás sportmagazin – a Békéscsaba Labdarúgó Akadémia októberi híreivel

Megérkezett a Békéscsabai Médiacentrum a Békéscsaba Labdarúgó Akadémiával közös sportmagazinjának legfrissebb része.

A Hosszabbítás című sorozat legfrissebb adásában a nézők megismerhetik a Békéscsaba Patrióta Egyesülettel közös együttműködési megállapodásunk aláírásának részleteit, visszanézhetik az U12-es leány torna pillanatait és bepillanthatnak a Békéscsabai Rendőrséggel közös prevenciós programunk pillanataiba.

Kellemes időtöltést kívánunk! Hajrá, Békéscsaba!

 

Hazai tornán rúgta a labdát az U9-es csapat

 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U9-es csapata az MLSZ tornasorozatának békéscsabai állomásán lépett pályára. Lukács László együttese nyíregyházi, kisvárdai, debreceni és aradi ellenfelekkel találkozott. 

Lukács László a tornáról elmondta, csapata az egyik legjobb tornáján van túl a szezonba, végig koncentráltan, fegyelmezetten és kiegyensúlyozottan játszott, egyénileg mindenki hozta a tőle elvárható szintet, sőt voltak pozitív meglepetések is. 

– A labdakihozatalaink az egész torna során jól működtek, az első meccsen volt egy 15 perces szakasz amikor akadozott, ebben az időben érzésem szerint egyénileg nem voltunk elég bátrak és sokszor lassan és körülményesen döntöttünk, a jó labdakihozatalainknak köszönhetően szinte mindig létszámfölényt tudtunk kialakítani. Egyénileg mindenki próbálkozott és vállalkozott, ennek meg is lett az eredménye hiszen a gólok nagyon szépen eloszlottak a játékosok között, szinte valamennyi játékosom gólt tudott szerezni. A saját térfelünkön való védekezésünk rendben volt, egyénileg sok párharcot nyertünk, agresszívak, kemények és határozottak voltunk. Az ellenfél térfelén voltak nagyon jó labdaszerzéseink, amikből könnyű gólokat tudtunk szerezni – ismertette Lukács László. 

A csapat tagjai: Babik Zsombor Nimród, Csongrádi Márk, Molnár Zsombor, Pásztori Dominik, Sipaki Noel Szabó, Milán Mihály, Timár Alex, Ursz József és Zahorán Balázs. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U9-es együttese a folytatásban ismét hazai pályám, az Interliga küzdelmeiben lép pályára.