Csapatot formált az U9-es gárda

Csapatépítő délutánt tartott Békéscsaba Labdarúgó Akadémia U9-es csapata.

 Lukács László vezette keret a békéscsabai M-Fit edzőtermébe látogatott, ahol a keret tagjai falmászással tették próbára magukat. A korosztályos együttes tagjai a magasságok meghódítása után barátságos kidobóssal versenyeztek egymással.  

Hajrá foci! Hajrá, lila focicsalád!

Gyere ki a meccsre! – A Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos együtteseinek hazai mérkőzései

A Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos labdarúgócsapatai ismét bajnoki találkozókon lépnek pályára, az idegenben szereplő együttesek mellett, az UP Centerben is pályára lépnek a lila-fehér együttesek. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U15-ös kerete egri riválisát fogadja, az U12-es és az U13-as csapatok pedig az MTK korosztályos együtteseit látja vendégül. Az U19-es leány csapat a Kórház utcában találkozik fővárosi ellenfelével. A Békéscsaba U9-es, U10-es és U11-es csapatai az MLSZ meghívásos tornáján találkoznak a mezőny tagjaival.

A Békéscsaba UFC U14-es gárdája kiskunfélegyházi ellenfelével néz szembe a Kórház utcai stadionban, míg az U15-ös keret szentesi riválisával néz szembe. 

 

Békéscsaba 1912 Előre SE U15–Eger Labdarúgó Sport Kft. október 28., szombat 12 óra 

Békéscsaba 1912 Előre SE U11-U10-U9 MLSZ torna 6. forduló október 28., szombat 12 óra  

Békéscsaba 1912 Előre SE U13–MTK október 29., vasárnap 13 óra 

Békéscsaba 1912 Előre SE U12–MTK október 29., vasárnap 13 óra 

Békéscsaba 1912 Előre SE Leány U19–Budapest Honvéd FC október 29., vasárnap 12 óra Kórház u.  

Békéscsaba UFC U14–Szentesi Kinizsi SZITE október 28., szombat 10 óra Kórház u.  

Békéscsaba UFC U15–Kiskunfélegyháza október 28., szombat 12 óra Kórház u.  

Jótékony lila család!

A Békéscsaba Labdarúgó Akadémia korábban csatlakozott az Utolsó Padban Alapítvány adománygyűjtő kampányához. A lila család összefogásának hála több doboznyi felajánlást tudtunk átadni a Sztojka Edinának, a szervezetnek megálmodójának és vezetőjének.

Az adománygyűjtő akcióra rövid idő alatt rengeteg felajánlás érkezett, így jó minőségű cipőket, ruhákat és játékokat is át tudtunk adni, emellett pedig iskola felszerelések is kerültek a dobozokba.

A Sztojka Edina – Utolsó padban Alapítvány célja a hátrányos helyzetben élő emberek, de kiemelten a romák egészségi állapotának javítása, testi,lelki, szellemi fejlődésük segítése. Emellett pedig ismereti és önismereti tudásuk növelése, valamint az egészségtudatos életmód elősegítése, egészségvédelem. A szervezet folyamatosan várja és fogadja a felajánlásokat, amelyekről ezen a linken lehet információkat kérni.

A Békéscsaba Labdarúgó Akadémia ezúton is szeretné kifejezni köszönetét a szülő közösség és az edzői kar felé, hogy pillanatok alatt megtöltötték felajánlásokkal a club közösségi helységét!

A lila család ismét jól vizsgázott! Ismét bebizonyosodott, hogy Együtt erősebbek vagyunk!

 

 

Rátok vigyázunk! – Rendőrségi előadás a Békéscsaba Labdarúgó Akadémián 

A Békéscsabai Rendőrkapitányság szakemberei tartottak prevenciós előadást október 25-én, a Békéscsaba Labdarúgó Akadémia 4-es honvéd utcai komplexumában.  

A Békéscsaba Labdarúgó Akadémia elkészítette társadalmi szerepvállalásáról szóló akciótervét, amelyben a klub a prevencióra is nagy hangsúlyt fektet. Az akadémia ezért együttműködési megállapodást kötött a Békéscsabai Rendőrkapitánysággal, amelynek keretében a rendőrség szakemberei rendszeresen tartanak bűn- és balesetvédelmi előadásokat a 4-es Honvéd utcai komplexumban.

A szerdai eseményen Kónya Orsolya r. örm. és Szilágyi Ilona r. szds. a kerékpáros közlekedés témakörében tartott előadást a Békéscsaba 1912 Előre SE és a Békéscsabai UFC U13-as, U14-es és U15-ös sportolóinak, emellett pedig a fiatalok körében nagyon divatos – egy szomorú apropó miatt pedig különösen aktuális – rolleres közlekedésről is ejtettek szót. 

Az interaktív előadáson a szakemberek a kerékpáros közlekedés szabályairól, a balesetek elkerülésének lehetőségeiről és balesetek megtörténte utáni feladatokról és a vagyonvédelemről is beszélgettek a fiatalokkal. A korosztályos játékosok az eseményen átvizsgálhatták saját kerékpárjaikat is, a rendőrség előadói pedig a játékra kapható labdarúgók felszereléseit ki is pótolták. 

A Békéscsabai rendőrkapitányság és a Békéscsaba Labdarúgó Akadémia közös programsora novemberben folytatódik, amikor a korosztályos csapatok az alkohol és a droghasználat veszélyiről hallhatnak preventív információkat. 

Hazai pályán találkozott Interliga mezőnyével az U11-es csapat

A Békéscsaba 1912 Előre SE U11-es csapata az Interliga békéscsabai állomásán lépett pályára október 21-én. A lila-fehér együttes s szentesi, szeghalmi és aradi együttesekkel nézett szembe.  

Szeverényi Péter elmondta, kilenc játékossal vett részt az idei első Interliga fordulón, ahol kettő vendégjátékost is pályára lépett. 

Három mérkőzést játszottunk és ugyanazt kértem a srácoktól mint eddig, mind egyénileg és csapatszinten is. Hullámzó volt a játék képe és elvoltunk maradva attól a játéktól, amit a csapat általában mutatni szokott. Ennek ellenére voltak természetesen jó dolgok mind védekezésben és támadásban is és egyénileg voltak jó teljesítmények – értékelt Szeverényi Péter. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U11-es csapata a folytatásban az Interliga szentesi tornáján rúghat labdába.