Tehetségközponti edzés az UP Centerben 

A Békéscsaba 1912 Előrere SE – Békéscsaba labdarúgó Akadémia 4-es Honvéd utcai utánpótláscenterében találkoztak egymással a TK régiós válogató edzések résztvevői.

A kiválasztó sorozat békéscsabai állomáson a lila-fehér keret játékosai mellett, a Szolnoki MÁV UFC és a Szeged-Csanád Grosics Akadémia tehetséges labdarúgói léptek pályára. A három egyesület játékosait Lászik Milán, Dürgő Péter és Harman József kapusedző vezényelte. A korosztályos csoportok a kapusedzések mellett az egymás elleni játékban tesztelte az edzői kar. 

A szakemberek pillanatnyi feladata az, hogy kialakítsák az U14-es régiós válogatott keretét. A tehetségközponti folyamat következő állomásán a fiatal labdarúgók Szolnokon találkoznak egymással. 

Gyere ki a meccsre! – A Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos együtteseinek hazai mérkőzései

A Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos labdarúgócsapatai ismét bajnoki találkozókon lépnek pályára, az idegenben szereplő együttesek mellett, az UP Centerben is pályára lépnek a lila-fehér együttesek. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U16-os kerete a Grosics Akadémia együttesét fogadja, az U14-es gárda pedig a Szolnoki MÁV UFC csapatát látja vendégül. A szurkolók az Interliga U10/U11-es küzdelmeit láthatják a 4-as Honvéd utcai komplexumban. 

A Békéscsaba UFC U19-es csapata a Törökszentmiklósi FC együttesét fogadja a Kórház utcában, másnap az U17-es keret a Bácsalmási PVSE gárdájával néz szembe.  

 

Békéscsaba 1912 Előre SE U16–Szeged-Csanád Grosics Akadémia október 21., szombat 10 óra 

Békéscsaba 1912 Előre SE U14– Szolnoki MÁV UFC október 22., vasárnap 12 óra  

Interliga Békéscsaba 1912 Előre SE U10-U11 október 21., szombat 10 óra 

Békéscsaba UFC U19–Törökszentmiklós FC október 21., szombat 10 óra Kórház u. 

Békéscsaba UFC U17–Bácsalmási PVSE október 22., vasárnap 10 óra Kórház u.  

Együtt kolbászoltunk – együtt labdáztunk!

A Békéscsaba 1912 Előre SE – Békéscsaba Labdarúgó Akadémia is képviseltette magát a Csabai Kolbászfesztiválon. A lila-fehér klub a rendezvénysorozat szerdai napján, a gyermekeknek szóló programok kísérőjeként léphetett a nagyközönség elé. 

Az akadémia női csapatai Farkas Veronika, Sajben Ruben és Mazula Zoltán vezetésével a Munkácsy sátorban felállított „pályán” mutatták meg tudásukat. A korosztályos csapatok interaktívvá tették a „fellépést”, hiszen a délután során közös labdázásra hívták a fesztivál látogatóit. 

Köszönjük a lehetőséget a Csabai Kolbászfesztivál szervezőinek!

Együtt erősebbek vagyunk!

Nemzetközi tesztmérkőzés

A Békéscsaba 1912 Előre SE U17-es csapata a tegnapi napon nemzetközi felkészülési mérkőzést játszott az UTA Arad együttesével. 

Dávid Zsolt és Szenti Zoltán csapata színvonalas csatát vívott ellenfelével, a találkozó pedig kiválóan szolgálta a két fél felkészülését.

Köszönjük, UTA Arad! Hajrá, Előre!

Kecskeméten lépett pályára az U16-os csapat

KTE LA–Békéscsaba 1912 Előre SE 1-1 (1-1) 

Az U16-os labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos csapata a KTE LA együttesének otthonában lépett pályára október 14-én.  

Békéscsaba 1912 Előre SE: Kovács, Lyachó, Egri, Molnár, Kolarovszki Martin, Kolarovszki Milán (Földvári-Nagy), Oláh (Sáfián), Lázár, Paulik (Hoffmann), Bárnai, Aradszki. Csere: Babecz és Szklenár. Edző: Balog Zsolt.  

A Balog Zsolt vezette lila-fehér gárda egy gödöllői győzelem után érkezett közvetlen riválisához. A hazai keret egy fővárosi siker után várta a „lila-fehérek” rangadóját.  

A vendégcsapat kezdte jobban a találkozót, Lázár már az 5. minutumban megszerezte csapata vezető gólját. A folytatásban is a békéscsabai liláknak adódott több lehetősége, ám ezek rendre kimaradtak, a hazai gárda pedig egy büntetőből egalizálni tudta az eredményt. 

Balog Zsolt a mérkőzésről elmondta, hiányérzete van ismét ezen a találkozón, hiszen csapata több nagy helyzetet is ki tudott alakítani, de nem tudta kellő hatékonysággal kihasználni ezeket. 

– Az ellenfelünk kétszer tudott kapura lőni az egész találkozón és ebből az egyik a tizenegyesük volt. A helyzetkihasználásunkban javulnunk kell, hiszen nem ez az első találkozó, amikor megvannak a lehetőségeink, de nem tudjuk gólra váltani és ezek pontokba kerülnek – ismertette a csapat edzője. 

A Békéscsaba 1912 Előre a folytatásban hazai pályán fogadja a Szeged-Csanád Grosics Akadémia együttesét október 21-én.