Rangadóval nyitotta a szezont az U12-es csapat

Békéscsaba 1912 Előre SE–FTC 1-4 

Az U12-es labdarúgó-bajnokság nyitó fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata az FTC együttesét látta vendégül szeptember 2-án. A két gárda szurkolótábora igazi derbihangulatot varázsolt a mérkőzésre, a felek pedig izgalmas korosztályos rangadót vívtak egymással.  

Békéscsaba 1912 Előre SE: Karácsonyi, Kókai, Koncz, Szomor, Vámos, Ligeti, Zámbori, Resetár, Sinka. Csere: Hajdu, Bodzás, Udvarnoki, Timár, Moldván, Németh és Nagy. Edző: Vass Lóránt. 

A hazai együttes kezdte jobban a mérkőzést, az első húsz percben uralta a játék szinte minden elemét. A lila-fehér támadások rendre elértek a vendégcsapat kapujáig, amelyből Zámbori Szabolcs már a 13. percben megszerezte a vezetést csapatának. 

A folytatásban is a békéscsabai gárda játszott jobban, a vendégcsapat azonban kereste a fogást ellenfelén. A 30. percben hibára is késztette ellenfelét az FTC, majd a 43. percben át is vette a vezetést riválisától. A vendégcsapat a folytatásban is eredményesebben használta ki ellenfele hibáit, így megérdemelten szerezte meg a győzelemért járó pontokat.  

– Nagyon büszke vagyok a fiúkra mert nem ijedtek meg az ellenfél nevétől. Rendkívül jól álltunk hozzá a mérkőzéshez. Az első 40 percben különösen jól játszottunk, bár kicsit bánhatjuk, hogy nem sikerült több helyzetet értékesítenünk. Viszont a jövőre nézve biztató az, hogy a Fradi csak az egyéni hibáinkból szerzett gólt. Ezekből tanulnunk kell és ki kell javítani majd a továbbiakban. Nagyon szépen köszönöm a szülőknek a sportszerű szurkolást és a buzdítást – értékelt Vass Lóránt. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U12-es csapata a folytatásban az MTK Budapest vendégeként lép pályára.

Sikeresen vette a rajtot az U14-es csapat

BVSC-Zugló–Békéscsaba 1912 Előre SE 1-4 (0-2) 

Az U14-es bajnokság Keleti csoportjában szereplő Békéscsaba 1912 Előre SE csapata a bajnokság nyitó fordulójában a BVSC-Zugló együtteséhez utazott szeptember 2-án.  

Békéscsaba 1912 Előre SE: Belanka, Balla (Lázár), Kovács (Batta), Jass, Szikora, Fülöp (Stumpf), Rotár, Rucz (Kőnig), Bozsányi (Szöllősi), Bodnár, Tóth. Edző: Dürgő Péter.  

Dürgő Péter, a korosztályos gárda edzője a mérkőzésről elmondta, a gárda már az első félidőben nagyon sok helyzetet alakított ki, amelynek köszönhetően meg is szerezte a vezetést, majd kétgólos előnnyel mehetett a szünetre. A második félidőre kicsit visszaesett a csapat játéka, de így is sikerült meggyőző győzelmet aratni.  

A lila-fehér gárda Rucz Balázs révén már a 11. minutumban betalált, a 28. percben ugyancsak Rucz labdája talált utat a hazai kapuba. A fordulás után Batta Zalán növelte a vendégcsapat előnyét, majd egy zuglói szépítést követően Szikora Patrik állította be a végeredményt.  

– Az első félidőben voltak jó periódusaink, amikor láttam a gyakorolt elemeket, de az egész mérkőzésen sok technikai hibával játszottunk. Sokkal bátrabb játékot szeretnék látni labdabirtoklásban – értékelt Dürgő Péter 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U14-es csapata a következő fordulóban hazai pályán fogadja a DEAC együttesét.   

Megmutatjuk az akadémiát – Oktatási ágazat 1. rész

Új sorozatot indít a Békéscsaba Labdarúgó Akadémia, amelyben az egyesület részlegeit vesszük górcső alá. Sorozatunk első részében az oktatási részleg vezetőjét, Benkóné Dudás Piroskát kértük meg, ismertessen meg minket munkájával.

 

Gyere ki a meccsre!

A Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos együtteseinek hazai mérkőzései       

A Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos labdarúgócsapatai a héten megkezdik bajnoki szereplésüket. Az idegenben szereplő keretek mellett, az UP Centerben is pályára lépnek a lila-fehér együttesek.  

A Békéscsaba 1912 Előre SE U11-es együttese felkészülési mérkőzésen fogadja az Atletico Arad csapatát, az U12-es és U13-as gárdák az FTC korosztályos csapataival indítják a pontvadászatot, míg az U19-es keret a Kaposvári Rákóczi BFLA alakulata ellen rajtol el.  A Békéscsaba UFC U15-ös együttese a Tiszakécske VSE csapatával találkozik, az Előre vármegyei együttese pedig a Gyulasport NKft. kerete ellen lép az UP center pályájára. 

 

Békéscsaba 1912 Előre Zrt.–Gyulai Termál FC augusztus 29., kedd 17.30 

Békéscsaba 1912 Előre SE U11–Atletico Arad augusztus 30., szerda 10 óra  

Békéscsaba 1912 Előre SE U19–Kaposvári Rákoczi BFLA szeptember 1., péntek 15 óra 

Békéscsaba 1912 Előre SE U13–FTC szeptember 2., szombat 12 óra  

Békéscsaba 1912 Előre SE U12–FTC szeptember 2., szombat 12 óra  

Békéscsaba UFC U15–Tiszakécske VSE szeptember 2., szombat 10 óra 

Örömfoci a Kórház utcában

Közös edzésen vett részt a Békéscsaba 1912 Előre SE U16-os csapata és az NB III.-as klub felnőtt kerete.
A játékos mozgás apropóját az adta, hogy a Békéscsabai SZC Zwack József Technikum és Szakképző Iskola „sportosztálya” most tartja három napos gólyatáborát. A vegyesen összeállított lila-fehér csapatok egy minibajnokság keretében mérték össze tudásukat, a kapusok pedig játékos feladatokkal fejlesztették tovább tudásukat.
Örömfoci volt ez a javából!⚽️💜🤍
Videónk is elkészült: