Gyere ki a meccsre!

Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos labdarúgócsapatai szombaton idegenben lépnek pályára, vasárnap azonban az UP Centerben is láthatnak a szurkolók lila-fehér mérkőzéseket.   

Békéscsaba 1912 Előre SE U15-ös együttese a Makó FC gárdáját látja vendégül, míg az U14-es keret a DEAC csapatával találkozik.  

A labdarúgás szerelmeseit szombaton várjuk a 4-es Honvéd utcai komplexumba, ahol az MLSZ Békés Vármegyei Igazgatósága első alkalommal rendezi meg a Békés Vármegyei Amatőr Labdarúgás Napját. A több minitornát is tartalmazó futballfieszta során a Békéscsaba 1912 Előre SE U11-es együttesei is megméretteti magát. 

Szombaton a Békéscsaba 1912 Előre NB III.-as csapata hazai pályán fogadja a Martfűi LSE gárdáját a labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában. 

 

Békéscsaba 1912 Előre SE U15–Makó FC szeptember 10., vasárnap 10 óra 

Békéscsaba 1912 Előre SE U14–DEAC szeptember 10., vasárnap 12 óra 

Békés Vármegyei Amatőr Labdarúgás Napja szeptember 9., szombat 9 órától 

Békéscsaba 1912 Előre–Martfűi LSE szeptember 9., szombat 16 óra Kórház utcai stadion  

Az amatőr labdarúgást ünnepli a vármegyei futballcsalád

 

Első alkalommal rendezi meg labdarúgó-programját az MLSZ Békés Vármegyei Igazgatósága szeptember 9-én. A Békéscsaba Labdarúgó Akadémia 4-es Honvéd utcai komplexuma kispályás tornáknak és főzőversenynek is helyt ad. 

 Szpisják Zsolt elmondta, 2019-ben már volt egy hasonló rendezvény, ám a mostani eseményre már egy nívósabb mezőnyt sikerült meghívni. Az MLSZ Békés Vármegyei Igazgatósága ezzel a tornával szeretne tisztelegni az amatőr focitársadalom és munkája előtt.

A délig tartó eseménysorban helyet kap a fogyatékkal élők-, a kistelepülések focitornája is, de az U11-es tehetségközponti és körzetközponti csapatok is megmérkőznek egymással. A női futballt a leány U15-ös torna mezőnye képviseli majd, a régi idők focistái pedig a Veteránok Dél-Alföldi Régiós tornáján rúghatnak ismét labdába. A programsorban egy „válogatott” találkozó is helyet kapott, ahol Észak és Dél U19-es csapatai mérkőznek meg egymással. A vármegyei futballfieszta legnívósabb seregszemléje a VIP torna lesz, amelyen többek között a Nemzeti Sport és az MLSZ/Polgármester együttesei is pályára lépnek. A vármegyei amatőr labdarúgást ünneplő napot főzőverseny is színesíti, a csapatok pedig délben közösen fogyasztják el az elkészült fogásokat. 

A Békés Vármegyei Amatőr Labdarúgás Napja 9 órakor a fogyatékkal élők tornájával veszi kezdetét, a hivatalos megnyitó pedig 10 óra 30-kor várható.

 

Kecskeméten fociztak az U9-es játékosok

A Békéscsaba 1912 Előre SE U9-es csapata a XXVII. SC HÍRÖS-ÉP Kupán lépett pályára szeptember 3-án. 

Lukács László vezette együttes hat mérkőzésen lépett pályára, a gárda a torna során a Kiskőrösi LC, a Kecskeméti LC, a DAFC, az Eger SE, az SC Hírös-ÉP és a Jászfényszaru VSE nézett szembe.  

Lukács László a tornáról elmondta, a szereplés célja ezen a tornán is, az edzéseken gyakorolt alapelvek – mind támadásban, mind védekezésben, mind átmenetekben – betartása, alkalmazása, a tanult játékhelyzetek alkalmazása, labdakihozatalok – letámadások gyakorlása, játékosok egyéni kreativitásának kibontakoztatása, ugyanannyi játékidő biztosítása mindenkinek, egy játékos több poszton való szerepeltetése volt.    

A békéscsabai együttes az első mérkőzésen a Kiskőrösi LC gárdájával találkozott, ahol az egész mérkőzés során dominált és uralta a mérkőzést. A folytatásban a lila-fehér keret kecskeméti riválisával nézett szembe, ahol ismét az egész találkozón uralta a játék minden elemét. A békéscsabai együttes a DAFC és az Eger SE csapa ellen is a torna elején mutatott játékot produkálta, magabiztosan irányította a játék minden elemét. 

– Az SC Hírös-ÉP ellen viszont már nem alakult ki folyamatos játék, az ellenfelünk agresszívabb játékok mutatott nálunk, amely rányomta a bélyegét a mérkőzésre. Az utolsó mérkőzés során mi domináltunk, mi uraltuk a mérkőzést, játékban abszolút jobbak voltunk, több nagyobb helyzetünk is volt, sajnos ezeket nem tudtuk kihasználni – ismertette Lukács László.  

A csapat edzője hozzátette: összességében nagyon elégedett voltam minden játékosommal, kiegyensúlyozott teljesítményt tudtunk nyújtani az egész tornán, a játékunk és az egyéni teljesítmények – ami ebben a korosztályban a legfontosabb – rendben volt. Köszönet a szülőknek a pozitív és támogató légkörért!

A csapat tagjai: Debreczeni-Szekerka Dorián, Hrabovszki Máté, Mede Marcell, Mochnács Balázs, Pásztori Dominik, Seres Benett, Szabó Milán Mihály, Szabó Nimród Benjamin, Varga Dániel és Zahorán Balázs.

A Hosszabbítás magazin legfrissebb része

 

Nagy feladattal kezdte az évadot az U13-as együttes

Békéscsaba 1912 Előre SE–FTC 0-8 

Az U13-as labdarúgó-bajnokság első fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata az FTC együttesét látta vendégül szeptember 2-án. A lila-fehér együttes már a nyitó fordulóban a mezőny egyik legerősebb gárdájával találkozott.  

Békéscsaba 1912 előre SE: Benkő, Benyovszki, Nagy, Czifra, Mészáros, Petruzsán, Papp-Zsolnai, Csernyeczki, Szűcs. Csere: Borzák, Rácz, Belanka, Bányai, Vass és Hoffmann. Edző: Lászik Milán. 

A találkozót a vendégcsapat kezdte jobban, a szépen épített hazai támadások nem tudtak zavart okozni a vendégcsapat védelmében. A fővárosi keret ellenben jól használta ki riválisa hibáit, így hamar előnyre tett szert.  

A békéscsabai együttes a fordulás után lendületesebben játszotta saját játékát, ám a fővárosi gárda nagy különbséggel húzta be a párharcot. – Bátortalanul kezdtünk és nagyobb agresszivitással kell belevetnünk magunkat a párharcokban. Sajnos a támadó zónában keveset tudtuk birtokolni a labdát.  A mérkőzés második felében már voltak biztató jelek. A hibáinkból tanulni kell. Köszönjük a szülőknek a sportszerű biztatást – értékelt Lászik Milán. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U13-as csapata a folytatásban az MTK Budapest otthonában lép pályára.