Bcsla most

Gyorsan és egyszerűen elérheted a legfontosabb, folyamatosan aktualizált információkat, ha az itt (lejjebb) található megfelelő gombokra kattintasz!

MENETREND – EREDMÉNYEK 2022/2023 SPORTFEJLESZTÉSI PROGRAM 2022/2023 PÁLYARENDSZABÁLYOK  PROSPEKTUS KAPCSOLAT  EDZŐK – MUNKATÁRSAK JELENTKEZÉS

Gyere ki a meccsre! – A Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos együtteseinek hazai és idegenbeli mérkőzései

A Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos labdarúgócsapatai ismét bajnoki találkozókon lépnek pályára, az idegenben szereplő együttesek mellett, az UP Centerben is pályára lépnek a lila-fehér együttesek.

A Békéscsaba 1912 Előre SE U19-es csapata a ZTE együttesét látja vendégül, az U17-es gárda az Ikarus BSE keretét fogadja, az U14-es keret szegedi ellenfelével találkozik, az U12-es és az U13-es csapatok a MTK korosztályos együtteseivel néz szembe a 4-es Honvéd utcai komplexumban. Az U16-os együttes szegedi riválisához utazik, az U15-ös gárda Egerben vendégeskedik. A női csapatok közül az U19-es gárda Soroksárra utazik, az U16-os együttes hazai pályán fogadja ellenfelét, az U12-es keret Kecskeméten találkozik a mezőny tagjaival.

A Békéscsaba UFC U17-es együttese a SZEOL SC gárdájával találkozik a Kórház utcában, az U12-es és az U13-es csapatok a MÁV Sportpályán fogadják karcagi riválisukat, az U15-ös keret Tiszakécskére látogat.

A Békéscsaba 1912 Előre vármegyei együttese medgyesbodzási ellenfelét fogadja az UP Centerben.

A 4-es Honvéd utcai komplexum vasárnap a Bozsik-torna 3. tavaszi fordulójának ad otthont.

Békéscsaba 1912 Előre SE U19–ZTE FC április 27., szombat 10 óra

Békéscsaba 1912 Előre SE U17–Ikarus BSE április 27., szombat 12 óra

Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Békéscsaba 1912 Előre SE U16 április 27., szombat

Eger labdarúgó Sport Kft.–Békéscsaba 1912 Előre SE U15 április 27., szombat

Békéscsaba 1912 Előre SE U14–Szeged-Csanád Grosics Akadémia április 27., szombat 12 óra

Soroksár SC–Békéscsaba 1912 Előre SE Leány U19 április 27., szombat

Békéscsaba UFC U17–SZEOL SC április 27., szombat 10 óra Kórház u.

Tiszakécske VSE–Békéscsaba UFC U15 április 27., szombat

Békéscsaba UFC–Karcagi SE U13 április 27., szombat 12 óra MÁV Sportpálya

Békéscsaba UFC U12–Karcagi SE április 27., szombat 10 óra MÁV Sportpálya

Békéscsaba 1912 Előre SE U13–MTK április 28., vasárnap 13 óra

Békéscsaba 1912 Előre SE U12–MTK 2024. április 28., vasárnap 13 óra

Békéscsaba 1912 Előre SE Leány U12 április 28., vasárnap Kecskemét – Neumann János GAMF 3. forduló tavaszi Régiós 17

Békéscsaba 1912 Előre SE Leány U16–Csanytelek SC április 28., vasárnap 15 óra

Bozsik grassroots 3. tavaszi fesztivál április 28., vasárnap

Békéscsaba 1912 Előre II.–Medgyesbodzás SE  április 28., vasárnap 15 óra

A társadalmi szerepvállalásról tartunk előadást az MLSZ workshopján

A Békéscsaba 1912 Előre SE – Békéscsaba Labdarúgó Akadémia előadóként képviselteti magát az MLSZ Grassroots osztálya által szervezett workshopon.

A workshop témája: Klub a közösség életében és Gyermekvédelem.

Szekeres Lajos, az akadémia szakmai vezetője a klub társadalmi szerepvállalásról szóló tervezetéről és annak programsorozatáról beszél az országos konferencián.

Algyői fordulón gyakorolta a focit az U9-es csapat

A Békéscsaba 1912 Előre SE U9-es csapata az MLSZ országos tornasorozatának algyői állomásán lépett pályára. A Lukács László vezette lila-fehér gárda szolnoki, kecskeméti és szegedi ellenfelekkel játszott oda-visszavágós mérkőzéseket.

Lukács László elmondta, a csapata nehézkesen kezdte a tornát, de a hozzáállás a harmadik mérkőzéstől kezdve már rendben volt. A gárda ezeken a mérkőzéseken sem játszott jól, de küzdött, harcolt minden labdáért.

– A labdakihozatalaink többé-kevésbe működtek, egyénileg bátran vállalkoztunk, de rengeteg technikai hibát követtünk el. A következő tornán veszélyesebb támadójátékot szeretnék látni, több gólt kell szereznünk – értékelte a tornát Lukács László.

A csapat tagjai: Babik Zsombor Nimród, Hrabovszki Máté, Mede Marcell, Mochnács Balázs, Molnár Zsombor, Pásztori Dominik, Timár Alex, Varga Dániel és Zahorán Balázs.

A Békéscsaba 1912 Előre SE a következő fordulóban Kisvárdán találkozik ellenfeleivel.

Akadémista játékosokkal a keretben győzött ismét a vármegyei gárda

Békéscsaba 1912 Előre II.–Nagyszénás SE 4-2 (2-0)

A Vármegyei I.-es labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre II. csapata a Nagyszénás SE együttesét látta vendégül április 21-én. Az akadémia játékosokat is a keretben tudó lila-fehér gárda egy rengeteg kihagyott helyzetet felvonultató derbin gyűjtötte be sorozatban ötödik győzelmét.

Jakab Péter a mérkőzésről elmondta, mérkőzés egy fontos esemény volt a bajnokságban, mert a csapat a Nagyszénás elleni előző két mérkőzése nem sikerült jól.

– Így volt miért küzdenünk, valamint a felzárkózásunknak is egy fontos állomása volt ez a találkozó, amennyiben egy biztosnak tűnő három pontot kellett bezsebelnünk. A dobogóra kerülés lényeges állomásai, hogy a mögöttünk álló csapatoktól is szerezzük meg a bajnoki pontokat – tette hozzá Jakab Péter.

A felnőtt csapat most kevesebb játékost tudott delegálni, valamint az ifjúsági csapatainknak az előző napon idegenbeli mérkőzéseik voltak, így nehezebb helyzetben voltunk az összeállítást illetően. A mérkőzést jó ritmusban kezdtük, hamar átvettük a kezdeményezést és már a 13. percben előnyt tudtunk szerezni egy szép akció után, amikor is Mágocsit csak szabálytalanul tudták szerelni a büntető területen belül. Ilyés Tamás magabiztosan értékesítette a büntetőt. A fölényünk továbbra is megmaradt, ezt jelezték a helyzeteink, valamint a mezőnyfölényünk is. A második gól is megszületett a 23. percben Hursán révén (most is Mágocsi volt az előkészítő). Innentől kezdve sorozatban alakítottuk ki a helyzeteinket, de a legnagyobbakat is ki tudtuk hagyni. Semmi sem sikerült, pedig egyszerűen le tudtuk volna zárni a mérkőzést. A második félidőt ugyanúgy kezdetük, mint ahogyan befejeződött az első, majd Ilyés Tomi végre betalált, de egy perc múlva szinte a semmiből szépített a Nagyszénás. Ennek ellenére cseréltünk, két 2007-es születésű fiatalt is csapatba állítottunk (Molnár és Göblyös). A mérkőzés képe nem változott, jöttek a kimaradt helyzetek, pedig nagyon sok labdát szereztünk a támadó térfélen, de nem tudtuk jól befejezni az akcióinkat! Ez után jött a fekete leves, hiába fogyatkozott 10 főre egy kiállítás után a vendég Nagyszénás, ennek ellenére az egyik szórványos kontrájuk után büntetőhöz jutottak, amit be is tudtak rúgni, így felzárkóztak 3-2-re. Végül a 88. percben egy szép akció után Gedó Gergő góljával tudtuk lezárni a mérkőzést – ismertette Jakab Péter.

A vármegyei csapatban ezúttal 7 fiatal játékos kapott szerepet. A bajnoki találkozón Pusztai OlivérGöblyös Sándor, Molnár Márkó, Orvos Levente, Gedó Gergő, Rostás Szilárd és Tóth Patrik ölthette magára a csapat mezét. A második számú csapatban ezúttal 25 százalékos volt az utánpótlás játékosok aránya.

Az akadémista játékosok közül Pusztai Olivér kezdőként, 55 percet töltött a pályán, Göblyös Sándor és Molnár Márkó 39 percet volt játékban, Orvos Levente 32 percig volt játékban, Gedó Gergő 20 percet kapott edzőitől, Rostás Szilárd 15 percig segítette csapatát, Tóth Patrik pedig a cserepadon kapott helyet. Az akadémia fiatalok közül Gedó Gergő góllal, Rostás Szilárd pedig gólpasszal segítette csapatát.

Az egész mérkőzésen nagy fölényben játszva futballoztunk és ha kihasználjuk a kínálkozó lehetőségeinket akár 5-6 góllal is nyerhetünk volna. Nagyobb felelősséggel kell játszani, mert előbb- utóbb ez megbosszulhatja magát! Jöhet a következő mérkőzés az egyre jobban teljesítő Medgyesbodzás ellen, majd az OMTK elleni fontos találkozó. Egyelőre csak ennyire nézünk előre, mindig a következő mérkőzésre koncentrálva kell lépésenként előbbre jutni kitűzött céljaink felé – értékelt Jakab Péter.

A Békéscsaba 1912 Előre II. csapata továbbra is versenyben van a dobogóért, amely felé a Medgyesbodzás SE elleni hazai fordulóban tehet újabb lépéseket.

Diákolimpiai döntőben az akadémia növendékekkel felálló Lencsési-suli csapata

Szarvason rendezték meg a Labdarúgó-diákolimpia II. korcsoportos vármegyei döntőjét. A Lencsési Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola csapata az első helyen fejezte be a küzdelmeket.

A vármegyei bajnokcsapatban több akadémista játékos is szerepet kapott, akik Nagy Mihály és Futaki Krisztián felkészítésével a kaposvári az országos döntőben vívhatják ki az országos bajnoki címet.

A csapat névsora: Bálint Kristóf, Futaki Krisztián Dániel, Szalai Csanád, Gere-Bényei Máté, Urbán Péter, Seres Benett, Mochnács Balázs, Kovács Levente, Czinkota István, Restye Botond, Szalai Zénó.

Gratulálunk!

(A diákolimpia eredmények nem teljesek, várjuk a a további helyezéseket, érmeket, sikereket, amelyeket természetesen megjelentetünk a weboldalon és a közösségi felületeinken!)