Gyere ki a meccsre!

A Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos együtteseinek hazai és idegenbeli mérkőzései

A lila-fehér klub U15-ös együttese a Szeged-Grosics Akadémia gárdáját fogadja 10 órakor a 4-es Honvéd utcai komplexumban, az U14-es keret az SBTC gárdáját látja vendégül 12 órakor, az U16-os alakulat pedig a DEAC csapatával találkozik 12 órai kezdéssel. Az egyesület U19-es együttese Kaposvárra utazik, az U12-es és az U13-as gárdák Szegeden lépnek pályára, az U19-es női csapat a KISE együtteséhez utazik. A „kiskorosztályos” játékosok a Dunamenti Liga és az Interliga tornáin képviselik a lila-fehér klubot. 

 

Békéscsaba 1912 Előre SE U15–Szeged-Csanád Grosics május 27, 10 óra UP központ 

Békéscsaba 1912 Előre SE U16–DEAC május 27, szombat 12 óra UP központ 

Békéscsaba 1912 Előre SE U14–SBTC május 27., szombat 12 óra UP központ 

Békéscsaba 1912 Előre SE U19–Bene Ferenc LA május 27., szombat 14 óra Kaposvár 

Békéscsaba 1912 Előre SE U13–Szeged-Csanád Grosics május 27., szombat 10 óra Szeged-Szent Gellért Fórum  

Békéscsaba 1912 Előre SE U12–Szeged-Csanád Grosics május 27., szombat 10 óra Szeged-Szent Gellért Fórum  

Békéscsaba 1912 Előre SE leány U19–KISE május 27., szombat 14 óra KISE Sporttelep  

Békéscsaba 1912 Előre SE U11/U10 május 27., szombat 12.30 Honvéd MFA UP központ Dunamenti Liga  

Békéscsaba 1912 Előre SE U9/U8 május 27., szombat 12 óra Gödöllő Sportcentrum Dunamenti Liga  

Békéscsaba 1912 Előre SE U10 Interliga május 28, vasárnap UP központ

Beérte a listavezetőt az U16-os csapat

Békéscsaba 1912 Előre SE–Sajóvölgye Focisuli 1-1 (1-1) 

A Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos csapata a labdarúgó-bajnokság hétközi fordulójában a Sajóvölgye Focisuli együttesét fogadta május 24-én.  

Békéscsaba 1912 Előre SE: Tóth, Anda, Avramucz, Göblyös, Molnár, Jass (Oláh), Nagy (Homoki), Vörös, Giczey, Sinka, Tompa (Benyovszki). Csere: Bódán, Susánszky és Szabó. Edző: Kéri Roland és Fehér Zsolt. 

A lila-fehér együttes az előző fordulóban kecskeméti riválisa ellen gyűjtötte be bajnoki pontjait, így a tabella második helyéről várhatta a folytatás. Kéri Roland és Fehér Zsolt együttese a hétközi fordulóban a tabella alsó harmadából érkező Sajóvölgye Focisuli gárdájával nézett szembe a 4-es Honvéd utcai komplexumban.  

A lila-fehér együttes egyetlen ponttal lemaradva követte az első helyen álló együttest, egy győzelemmel átvehette volna a vezetést a C csoport küzdelmeiben. A feleket a szakadó esőben alaposan felázott talaj fogadta, amely mindkét gárdának alaposan feladta a leckét. 

Kéri Roland a mérkőzésről elmondta, csapata kiegyenlített első félidőt játszott ellenfelével, ahol sok egyéni hibát és csúszkálást láthattak a szurkolók az esőt követően, amelyhez az ellenfél jobban alkalmazkodott.  

A 17. percben a vendégcsapat szerzett szereztek vezetést egy komoly egyéni hiba után. A hazai gárda még a félidőben kiegyenlítette a találkozó állását. Az utolsó percekben egy kiváló összjáték után Vörös kapott jó labdát, amelyet higgadtan helyezett a kapuba. 1-1. 

– Sok esetben nem voltunk a helyünkön és az előzetesen megbeszélt második labdák összeszedése sem működött. A második játékrészben a fent említett hibákat átbeszéltük és nagyon nagy mezőnyfölényben játszottunk és rengeteg lehetőség volt, amelyekből nem sikerült kihasználni egyet sem, így maradt a döntetlen – ismertette a lila-fehér gárda edzője. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U16-os csapata döntetlenjével pontszámban beérte listavezető ellenfelét, a hétvégi fordulóban pedig akár át is veheti a vezetést a C csoport mezőnyében a DEAC elleni hazai mérkőzésen. 

 – A foci néha ad, néha pedig elvesz. Most az utóbbi történt. Egy nagyobb gólaránnyal is megnyerhető mérkőzés lett döntetlen, de megyünk tovább. Dicséret illeti a srácokat a második félidőben mutatott akarat és játék miatt. Sajnos a helyzetek… – értékelt Kéri Roland. 

Az élre léphet az U16-os csapat

A Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos csapata a labdarúgó-bajnokság hétközi fordulójában a Sajóvölgye Focisuli együttesét fogadja május 24-én. 

A lila-fehér együttes az előző fordulóban kecskeméti riválisa ellen gyűjtötte be bajnoki pontjait, így a tabella második helyéről várhatta a folytatás. Kéri Roland és Fehér Zsolt együttese a hétközi fordulóban a tabella alsó harmadából érkező Sajóvölgye Focisuli gárdájával néz szembe a 4-es Honvéd utcai komplexumban. 

A lila-fehér együttes egyetlen ponttal lemaradva követi az első helyen álló együttest, ám két mérkőzéssel kevesebbet játszott éllovas riválisánál. Amennyiben ma begyűjti nyolcadik győzelmét, átveheti a vezetést a C csoport küzdelmeiben. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U16-os csapata 15 órakor találkozik ellenfelével. 

Akadémista játékosok a válogatott bő kereteiben

A Békéscsaba Labdarúgó Akadémia két játékosa is meghívót kapott a korosztályos labdarúgó-válogatott perspektivikus keretébe. Benyovszki Ádám és Komlósi Rupert már a bő keret összetartásán is bemutatkozhatott. 

Szekeres Lajos, a Békéscsaba Labdarúgó Akadémia szakmai vezetője elmondta, a Magyar Labdarúgó Szövetség azért hozta létre a perspektivikus kereteket, hogy azok a tehetséges játékosok is lehetőséget kapjanak válogatott megmérettetésen vagy a válogatott keret tagjaiként megmutatni tudásokat, akikre hosszú távon számítanak a keretek kialakításakor. Ezekben a játékosokban a szakemberek lehetőséget látnak, hogy valamikor a korosztályos vagy akár a felnőtt válogatott keretének szintjéig is elérhetnek. 

– Ezek a meghívók egy kicsit szimbolikus jelentőséggel is bírnak. A Békéscsaba Labdarúgó Akadémia Tehetségközpont fő gondolata az, hogy a körzetközpontok által, a kistelepülésekről is a megye legtehetségesebb játékosai érkezzenek hozzánk. Megvalósítva azt, a Békéscsaba Labdarúgó Akadémia a vármegye egészének képzési központja legyen. A két fiatal játékos elismerése pedig ezt az irányt, ezt az elképzelést erősíti meg, hiszen Benyovszki Ádám már az első labdaérintését is Békéscsabán kezdte, majd végig járva a korosztályokat csapata meghatározó tagja lett, Komlósi Rupert pedig Szarvasról érkezett az Akadémiára – tette hozzá. 

Benyovszki Ádám és Komlósi Rupert már részt is vett a perspektivikus válogatott első összetartásán, ahol gyakorlati és elméleti foglalkozások mellett a focié volt a főszerep. A két fiatal békéscsabai játékos az U15-ös és az U16-os keretének tagjai. 

Szekeres Lajos kiemelte, a Békéscsaba Labdarúgó akadémia továbbra is folytatja tehetségközponti feladatait, amelyet az NB II.-es csapat kiesése sem befolyásol. Mint mondta, szabályos időközönként a Duble Pass nevű belga cég átvilágítja a magyar klubokat, ez a vizsgálat dönt például a tehetségközponti státusz meghosszabbításáról is. 

– A Békéscsaba Labdarúgó Akadémia tehetségközponti státusza nincs profi klubhoz kötve, mindig a Duble Pass besorolása dönti el, hogy ki milyen szintre kerül. Békéscsabán tovább folyik az eddig megszokott színvonalú szakmai munka, a tehetséges labdarúgók kiválasztása és a felfelé történő áramoltatása – zárta a szakember. 

Régiós tornán szerepelt az U11-es csapat

A Békéscsaba 1912 Előre SE U11-es csapata Debrecenbe utazott, hogy az MLSZ régiós meghívásos tornáján lépett pályára. A korosztályos együttes három próbajátékossal kiegészülve érkezett a Hajdú-Bihar vármegyei tornára. 

A Vass Lóránt vezette együttes a Debreceni Labdarúgó Akadémia, a DEAC, A Budapest Honvéd és Sajóvölgye Focisuli csapatival találkozott. 

– A nagy meleg ellenére rendkívül jól teljesítettek a fiúk. Magabiztosan és kezdeményezően fociztunk. Sok gólt lőttünk és nagyon szép támadásokat vezettünk, úgyhogy nagyon elégedett vagyok – értékelt Vass Lóránt. 

A csapat tagjai: Hajdu Olivér, Karácsonyi Venczel, Bodzás Áron, Béres Bence, Koncz Levente, Belanka Botond, Rácz Botond, Udvarnoki Noel, Zámbori Szabolcs, Tímár Tibor (Gyomaendrőd) Sinka Zoltán, Resetár Szilárd (Gyulasport).