Gödöllőn focizott az U8-as csapat

A Békéscsaba Labdarúgó Akadémia U8-as csapata a Dunamenti Liga 5. fordulóján vett részt május 27-én. A lila-fehér gárda négy együttessel nézett szembe a gödöllői Szűcs Lajos Sportcentrum. 

Lukács László edző elmondta, a torna nem indult jól csapata számára, a 12-kor kezdődő mérkőzésre csak tíz perccel a kezdés előtt ért oda, így nulla labdaérintéssel és bemelegítés nélkül, szinte a buszról leszállva kellett meccset játszania. 

– Ilyen körülmények között vágtunk neki az első meccsünknek, ahol a Budapest Honvéd volt az ellenfél. Az ellenfél technikailag sokkal jobb és magabiztosabb volt, a kapusuk – akiről később kiderült, hogy mezőnyjátékos volt kitűnő lábbal – nagyon jól forgatta a játékot, így szinte mindig létszámfölényben voltak. Ez ellen nem nagyon tudtunk mit kezdeni. Egy 7-8 perces jó periódusunk volt, ahol szinte végig az ellenfél térfelén folyt a játék, több lehetőségünk is adódott, de kimondottan veszélyes helyzetet nem sikerült kidolgozni. Az ellenfélnek két könnyű gólt is adtunk, jól támadták le a kapusunkat, ebből labdát tudtak szerezni és innen már csak az üres kapuba kellett lőniük a labdát – ismertette. 

A békéscsabai gárda a második mérkőzésen a Kelen SC csapatával találkozott. Mezőnyben hasonló képességű és erejű volt a két csapat, a Kelen játékosai azonban sokkal agresszívabbak és harciasabbak voltak riválisuknál, az ellenfél keretében több extra teljesítmény is volt, míg a lila-fehér gárdában ez elmaradt.  

– A harmadik és a negyedik mérkőzésünk sorrendben a Monor FC és a Barca Academy ellen volt, ezek voltak a legjobb meccseink. Sok helyzetet tudtunk kialakítani, ezeknek viszont csak kis százalékát tudtuk értékesíteni. Mind a két találkozó a mi akaratunk érvényesült, mi domináltunk, itt már a párharcaink nagy százalékát megtudtuk nyerni. Összességében egy nagyon hosszú és nagyon fárasztó napon vagyunk túl, ahol az egyéni extra teljesítmények elmaradtak a várttól. A labdakihozatalaink nem működtek olyan jól, mint az utóbbi tornákon, lassúak és körülményesek voltunk. A labdaszerzéseinkkel ekkora gondok nem voltak, viszont nagyon enerváltak és tompák voltak a gyerekek, ami már a heti edzésmunkában is meglátszott – értékelt Lukács László. 

Békéscsaba Labdarúgó Akadémia Tehetségközpont

Az NB II-es felnőttcsapat kiesése okán egyre több kérdést kapunk a Békéscsaba Labdarúgó Akadémia további működésével kapcsolatban. Videós anyagunkban Szekeres Lajos szakmai vezető beszél a tehetségközponti státuszról és az Akadémia jövőjéről.

Hazai győzelemmel folytatta az U12-es csapat

Békéscsaba 1912 Előre SE–Szeged-Grosics Akadémia 2-5  

Az U12-es labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata a Szeged-Grosics Akadémia együttesét látta vendégül május 27-én. 

Békéscsaba 1912 Előre SE: Borzák, Béres B., Mészáros, Czifra, Petruzsán, Hornok, Csernyeczki, Vass, Rácz. Csere: Benkő, Béres Z., Nagy, Bányai, Bíró és Hoffmann. Edző: Hrabovszki Ákos és Hrabovszki Gábor.   

A két rivális a bajnokság során háromszor is szembenézett egymással, a párharcok során egy döntetlen mellett két békéscsabai győzelem született. 

Hrabovszki Ákos elmondta, csapata a mérkőzés elején azonnal kezdeményezően lépett fel, így több gólszerzési lehetőséget is kialakított. Az első negyed második felében a vendégcsapat előtt is több helyzet adódott, melyek ugyancsak kihasználatlanul maradtak. 

– A második negyedben a hat frissen beállt játékosnak is köszönhetően tovább rohamoztunk, így Béres Zoltán, majd Rácz Botond góljaival kétgólos előnyre tettünk szert. A harmadik negyedben a szélességben tetszetősen adogató vendégekkel szemben rendre sikerült labdát szereznünk, melyekből további két lehetőséget sikerült gólra váltanunk. Az utolsó negyedben ellenfelünk még két rögzített szituáció után tudott szépíteni, de ezúttal is volt válaszunk Czifra Balázs jóvoltából – ismertette a gárda edzője. 

Gólszerzők: Béres Z., Rácz, Mészáros, Bányai és Czifra. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U12-es csapata amhétközi fordulóban az MTK Budapest együttesét fogadja május 31-én, majd június 3-án az FTC elleni hazai bajnokival zárja a 2022/2023-as bajnoki szezont. 

– Szeretném megdicsérni csapatomat a lelkes kezdeményező játékért, továbbá köszönet a szülői közösségnek a sportszerű szurkolásért – értékelt Hrabovszki Ákos. 

Hazai győzelemmel lépett az első helyre az U16-os csapat

Békéscsaba 1912 Előre SE–DEAC 7-0 (4-0)  

A Békéscsaba 1912 Előre SE U16-os csapata a labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában a DEAC együttesét látta vendégül május 27-én. 

Békéscsaba 1912 Előre SE: Tóth (Bódán), Anda, Avramucz, Göblyös, Sinka (Tompa), Molnár, Jass (Susánszky), Oláh (Szabó), Vörös, Homoki, Benyovszki. Edző: Kéri Roland és Fehér Zsolt.  

A lila-fehér együttes az előző fordulóban hazai pályán döntetlenezett putnoki riválisával, így pontszámban felzárkózott élen álló riválisa mellé. A békéscsabai keret a soros fordulóban a DEAC együttesével nézett szembe, a hazai gárda egy győzelem esetén átvehette volna a vezetést a C csoport küzdelmeiben. 

Kéri Roland a mérkőzésről elmondta, a csapat számára ugyanúgy folytatódott az első félidő, ahogy a hétközi találkozó második játékrésze, a gárda nagy mezőnyfölénnyel és sok lehetőséggel operált. 

– A 27. percben Göblyös góljával megtört a jég, ezt követően pedig, Jass, Vörös és Oláh góljainak köszönhetően, nagy előnnyel (4-0) mentünk a félidőre. A második félidőben kicsit kisebb volt az iram, de az akarat maradt, Jass két találatával és Susánszky góljával pedig egészen hét gólig jutottunk. A mérkőzés során 5-6 látványos, kombinatív támadásunk volt, amelyeket a továbbiakban is szeretnénk látni. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U16-os csapata győzelmének köszönhetően átvette a vezetést a C csoport küzdelmeiben. A korosztályos gárda a hétközi fordulóban a KTE LA otthonában lép pályára, majd a szezon utolsó fordulójában a második helyen álló Ikarus BSE ellen zárja a bajnoki küzdelmeket. 

– Gratulálok a srácoknak a mérkőzéshez és a hozzáálláshoz egyaránt. Egy-két játékos jól reagált a heti események, beszélgetések után. Jobbulást kívánunk a hétközi mérkőzésen lábtörést szenvedett Nagy Máténak – értékelt Kéri Roland. 

Győzelemmel zárta a bajnokságot az U15-ös csapat

Békéscsaba 1912 Előre SE–Szeged-Grosics Akadémia 4-2 (2-1) 

Az U15-ös labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata a Szeged-Grosics Akadémia együttesét fogadta május 27-én. A lila-fehér gárda a szezon utolsó bajnoki mérkőzését játszotta a 4-es Honvéd utcai komplexumban. 

Békéscsaba 1912 Előre SE: Hunyadi, Lyachó, Egri (Takács), Giczey (Szklenár), Kolarovszki Martin, Kolarovszki Milán, Bárnai (Aradszki), Komlósi (Földvári-Nagy), Paulik (Lázár), Molnár, Dankó (Hoffmann). Edző: Szeverényi Péter és Dürgő Péter.      

A hazai gárda az előző fordulóban döntetlent játszott a VFC Use vendégeként, míg aktuális riválisa egygólos siker után érkezett a Békés vármegyei arénába. A két rivális az őszi szezonban is találkozott egymással, akkor 4-0-s szegedi győzelem született.

Szeverényi Péter a mérkőzésről elmondta, az első félidőben nagyon nagy százalékban sikeresek voltak a csapat labdakihozatalai, viszont ezekből a támadóharmadban már nem sikerült jó döntéseket hoznia, így kevés lila-fehér helyzet volt az első 20-25 percben. 

– Indokolatlanul kicsit visszább is húzódtunk a saját térfelünkre, ezzel magunkra is húztuk az ellenfelet, amely így ki is alakított több ziccert, de az egy évvel fiatalabb Hunyadi mindig a helyén volt vagy a védőink sikeresen mentettek – ismertette. 

A félidő felétől feljebb tolta a védekezést a hazai gárda, ezzel pedig kevésbé tudott mit kezdeni az ellenfél. A hazai fölény a 30. percben érett góllá, amikor Komlósi egy remek egyéni teljesítmény után megszerezte a vezetést csapatának. A vendégcsapat azonban egy védelmi hibát kihasználva villámgyorsan kiegyenlítette a mérkőzés állását, ám Lyachó góljával hazai vezetéssel mehettek pihenőre a csapatok. 

– A második félidőt nem kezdtük jól, az első 10-15 percben körülményesen játszottunk, viszont egy kontra támadásból Giczey révén megszereztük a harmadik gólunkat, amely mentálisan össze is törte egy kicsit az ellenfelet – tette hozzá a gárda edzője. 

A félidő 59. minutumában Giczey ismét betalált a szegedi kapuba, majd egy vendég gól foglalta keretbe a mérkőzést.  

A Békéscsaba 1912 Előre SE U15-ös csapata megszerezte kilencedik győzelmét, amellyel a mezőny hatodik helyén fejezte be 2020/2023-as szezont. 

– Örülök, hogy boldogan zárhatjuk le a szezont. Gratulálok mindenkinek a mai és az egész szezonban nyújtott teljesítményéért és hozzáállásáért – értékelt Szeverényi Péter.