A városi rivális elleni győzelemmel tapad a felsőházra a vármegyei csapat

Békéscsaba 1912 Előre II.–Jamina SE 2-1 (0-0) 

A Békés vármegye I.-es labdarúgó-bajnokságban szereplő Békéscsaba 1912 Előre II. csapata a pontvadászat 9. fordulójában a Jamina SE együttesét fogadta a 4-es Honvéd utcai komplexumban. Az akadémista szereplőkkel felálló lila-fehér gárda győzelmével tovább növelte veretlenségi sorozatát.   

Jakab Péter, a csapat edzője elmondta, csapata nem játszott jól a mérkőzésen. A keret szeretett volna nyomást gyakorolni az ellenfélre, előzetesen is már az első félidőben egyértelműen az előnyszerzésre akart törekedni. Ez azonban egyáltalán nem valósult meg, a gárda lassan járatta a labdát, ezzel időt adva az ellenfélnek a területek lezárására. 

– Kevés helyzetet alakítottunk ki és ezeket is elpuskáztuk. Nagyon visszafogott teljesítményt nyújtottunk. A második félidőre jobban jöttünk ki, sikerült gólt szereznünk. Ez jó jelnek tűnt, de hamar elvesztettük az előnyünket egy nagybedobás után. Innentől kezdve a vendégek „ölték” a játékot, mi pedig nem nagyon tudtunk újítani, görcsösen játszottunk. Hiába voltunk az ellenfél kapuja előtt, nem tudtunk gólt szerezni. Ebben az időszakban az ellenfél is jól védekezett. A csapat lelkierejét dicséri, hogy az utolsó pillanatig nem adta fel a mérkőzést a gyengébb játék ellenére sem, így az utolsó pillanatokban egy szabadrúgásból sikerült gólt szereznünk. Nagyon nehéz mérkőzés volt, visszafogott teljesítménnyel sikerült ismét három pontot szereznünk – ismertette Jakab Péter. 

A vármegyei csapatban a klub saját nevelésű játékosainak aránya ezúttal 96 százalék volt, a keretben pedig két, jelenleg is az Akadémián nevelkedő fiatal kapott helyet.   

Az U19-es fiatalok közül Csikós Elek kezdőként kapott szerepet, Takács Boldizsár pedig a kispadon kapott helyet. Csikós Elek 96 percet töltött a pályán, a korosztályos játékos szerezte a lila-fehér gárda első találatát. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE II. csapata a tabella ötödik helyén áll, pontszámban pedig beérte a negyedik helyen álló mezőhegyesi riválisát. Az akadémiai játékosokat is foglalkoztató gárda a következő fordulóban a Gyomaendrődi FC otthonában próbál meg visszavágni az első fordulóban elszenvedett vereségéért. 

Algyőn is jól szerepelt az U11-es csapat

A Békéscsaba 1912 Előre SE U11-es csapata az MLSZ utánpótlás-bajnokságának ötödik fordulójában lépett pályára október 14-én Algyőn. A lila-fehér együttes szolnoki, kecskeméti és szegedi együttesekkel nézett szembe.  

Szeverényi Péter elmondta, a forgatókönyv hasonló volt, mint az eddigi tornákon, azaz a keret sok rúgott és kevés kapott góllal zárta a tornát.  

Rengeteg sikerélmény mellett viszont a mai napon úgy érzem, több játékosnál holtpont érkezett, legfőképpen mentális fáradságot vettem észre. Fejben, gondolkodásban lassabban hoztunk döntéseket a pályán. Sok esetben kapkodtunk, akár labdakihozataloknál vagy a kapu előtti befejezéseknél. Természetesen így is voltak szép dolgok, egyéni megoldások, de talán egy kicsit kisebb százalékban, mint az eddigi tornákon. Így is volt azért több kiemelkedő egyéni teljesítmény is a csapaton belül. Öröm volt, hogy a csapat minden tagja (14 fő) részt tudott venni a tornán, így ismét szinte minden játékost minimum két poszton lehetett szerepeltetni. Ez nagyon hasznos, hiszen így megismerik a különböző játékhelyzeteket az adott posztoknak megfelelően, mivel ebben a korban ez is egy nagyon fontos dolog. Gratulálok ismét a csapatnak – értékelt Szeverényi Péter. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U11-es csapata a folytatásban az Interliga szentesi tornáján rúghat labdába.

Közösen a közösségért!

Október 4-én írta alá a Békéscsaba Labdarúgó Akadémia és a Patrióta Békéscsaba Mozgalom Egyesület azt az együttműködési nyilatkozatot, amelynek mentén a két szervezet közös programokkal és eseményekkel igyekszik tenni Békéscsaba közösségéért. A két fél az aláírás után nem is késlekedett sokat, három nap múlva már egy játszótér megtisztításán fáradozott. 

A Parióta Békéscsaba Egyesület májusban látott neki eltávolítani a település különböző épületeit csúfító falfirkáit. A közösségformáló szervezet ezt a programot folyatta tovább, immár a Békéscsaba Labdarúgó Akadémiával karöltve. 

Sportegyesületünket a programon a Dürgő Péter vezette U14-es csapat képviselte, a gárda Szekeres Lajos szakmai vezetővel kiegészítve segítette a tisztításban oroszlánrészt vállaló BioCleaning munkáját. 

– Immáron igazi közösségi összefogásként valósítottuk meg mindezt: egyesületünk tagjai, fiatal sportolók és egy helyi vállalkozó segítségével két nekifutásra sikerült teljesen eltávolítani a Tolnai utca melletti dombnál a futópálya mellett található graffity-t – olvasható a Patrióta Békéscsaba Mozgalom Egyesület közösségi oldalán. 

Tegyünk közösen Békéscsabáért, mert Együtt erősebbek vagyunk! 

Egyre bővül a lila család!

A Békéscsaba 1912 Előre SE közösségi oldala elérte a 2000 követőt. A club vezetősége ezúton szeretné kifejezni köszönetét a szülők és a szurkolók felé, hogy online jelenlétükkel is támogatják korosztályos csapatainkat és az egyesület munkáját!

Köszönjük, hogy követtek minket! Együtt erősebbek vagyunk!

 

Gyere ki a meccsre! – A Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos együtteseinek hazai mérkőzései

A Békéscsaba 1912 Előre SE korosztályos labdarúgócsapatai ismét bajnoki találkozókon lépnek pályára, az idegenben szereplő együttesek mellett, az UP Centerben is pályára lépnek a lila-fehér együttesek. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE U19-es kerete nyíregyházi riválisát fogadja, az U19-es leány gárda a Soroksár SC együttesével találkozik, a leány U16-os csapat pedig a Mórahalom VSE alakulatát látja vendégül. 

A Békéscsaba 1912 Előre SE és a Békéscsaba UFC az Interliga soros fordulójára várja ellenfeleit. A Békéscsaba UFC a Bozsik-torna harmadik fordulóját rendezi meg az UP központban.  

A Békéscsaba UFC U17-es együttese a Grosics Akadémia FK gárdájával néz szembe a Kórház utcában, az U14-es gárda a DAFC Szeged csapatával találkozik az UP Centerben, az U15-ös keret pedig Gyulán vendégeskedik.  

 

Békéscsaba 1912 Előre SE U19–Nyíregyházi Spartacus FC október 14., szombat 14 óra 

Békéscsaba 1912 Előre SE leány U19–Soroksár SC október 15., vasárnap 14 óra  

Békéscsaba 1912 Előre SE Leány U16–Mórahalom VSE október 15., vasárnap 12 óra 

Békéscsaba 1912 Előre SE/Békéscsaba UFC Interliga U8-U9 október 14., szombat 9 óra  

Békéscsaba UFC U14–DAFC Szeged október 14., szombat 10 óra UP Center

Békéscsaba UFC U15–Gyulasport NKft. október 14., szombat 10 óra Kórház u.  

Békéscsaba UFC U10-es Bozsik-torna október 15., vasárnap 8.30  

Békéscsaba UFC U17–Grosics Akadémia FK október 14., szombat 10 óra Gyula – Grosics Gyula Akadémia